Orbit, DevRel tekliflerini genişletmek için Hoopy’yi satın aldı – Teknolojik Haberler


Geliştirici ilişkileri, geliştiricilerin artık çoğu kuruluşta karar vericiler olarak görülmesi ve hizmet sağlayıcıların onlara en iyi kullanıcı deneyimini sunmayı amaçlaması nedeniyle, son yıllarda giderek daha önemli bir disiplin haline geldi. Yine de DevRel, ana akım olmaya başlasa bile, hala profesyonelleşme sürecinde olan yeni bir disiplin olmaya devam ediyor. yörüngeEn başarılı DevRel girişimlerinden biri olan DevRel, bugün satın aldığını duyurdu. çembertarafından yönetilen bir DevRel danışmanlığı Matthew Revell.

Revell, Hoopy’yi oluştururken DevRelCon konferans serisinin yanı sıra DeveloperRelations.com’u da yönetti ve bir dizi araştırma raporu yazdı, dahil olmak üzere Geliştirici İlişkilerinin Durumu. Orbit CEO’su ve kurucu ortağı Patric Woods’un bana söylediği gibi, satın almanın arkasındaki fikir, Revell’i tam da bunu yapmaya odaklanmak için serbest bırakmak: konferans serisini oluşturmaya devam etmek ve DevRel mesleğini bu ve onun gibi diğer çabalarla genişletmeye ve profesyonelleştirmeye yardımcı olmak. raporlar. Woods, “Orbit fikri, 2019 yazında San Francisco’daki DevRelCon’da gerçekten kristalleşti” dedi.

Yine de, DevRel topluluğu için önde gelen etkinlik olurken, organizatörler için çoğunlukla bir yan projeydi. Woods, “Bu konuda benim için çarpıcı olan, Matthew ve DevRelCon ekibinin alanı ileriye taşımayı gerçekten savunmasıydı ve yine de DevRelCon, Matthew için bir yan projeydi,” dedi. “Hoopy bir işletme olarak çok başarılı bir DevRel danışmanlığı oldu ve DevRelCon, Matthew ve bir avuç gönüllünün bu işi başarması için neredeyse bir aşk emeği oldu.” VC’ler Orbit ekibine daha fazla DevRel uygulayıcısını nerede bulabileceklerini sormaya devam ederken, topluluğun ana etkinliği bir tutku projesiydi.

İleriye dönük olarak, Revell etkinliği programlamaya (bu yıl içinde geri döndüğünde muhtemelen yüz yüze bir yönü olacak) ve eğitime odaklanan yeni bir DevRel Akademisi ve yeni bir podcast serisi de dahil olmak üzere ilgili projelere odaklanacak. Hoopy danışmanlığı yavaşlamaya başlayacak.

Orbit CTO’su ve kurucu ortağı Josh Dzielak bugünkü duyuruda, ileriye baktığımızda DevRel’in bir meslek olarak büyümesini ve önemini katalize etmeyi umuyoruz” dedi. “Bu, bugün DevRel profesyonellerinin hayatlarını nasıl kolaylaştırdığımıza ve yeni roller, yeni fikirler, ekiplerde büyüme, liderlik fırsatları ve kariyer gelişimi dahil olmak üzere uygulamanın uzun vadeli evrimini nasıl olumlu yönde etkileyebileceğimize bakmak anlamına geliyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/orbit-acquires-hoopy-to-expand-its-devrel-offerings/

Yorum yapın