Oracle, AB’de bağımsız bulut bölgeleri başlatacakOracle Corp. bugün, Avrupa Birliği’nde bağımsız bulut bölgelerini kullanıma sunarak OCI bulut platformunu genişletme planlarını duyurdu.

Bölge, aynı alanda bulunan bir veri merkezi kümesi için endüstri terimidir. Oracle’ın yaklaşmakta olan bağımsız bulut bölgeleri, özel ve kamu sektörü kuruluşları için hassas iş yüklerini barındırması amaçlanan AB’de bulunan veri merkezleridir.

OCI ürün, endüstriler ve Oracle ortaklarından sorumlu başkan yardımcısı Scott Twaddle, tesislerde “hassas, düzenlenmiş veya stratejik bölgesel öneme sahip verileri ve uygulamaları barındıracak” dedi. Blog yazısı.

Bazı kuruluşlar, verilerin üretildiği yargı bölgesinde veri depolamasını gerektiren düzenlemelere tabidir. Devlet kurumlarının genellikle benzer gereksinimleri vardır. Oracle’ın oluşturduğu yeni bağımsız bulut bölgeleri, şirketin bu tür müşterileri daha iyi desteklemesini sağlayacak.

Twaddle, “Genel bir politika olarak OCI, müşterilerimizin iş yükleri için seçtikleri bölgelerden müşteri içeriğini zaten taşımamaktadır” diye yazdı. “OCI’nin bağımsız bulutu, operasyonları ve müşteri desteği sorumluluklarını AB sakinleriyle sınırlayarak bu uygulamayı genişletiyor. Bu bağımsız bulut bölgeleri ayrıca, müşterilerin ilgili AB düzenlemeleri ve rehberliği ile uyum göstermelerini sağlamak için tasarlanmıştır.”

Oracle, bağımsız bulut bölgelerini gelecek yıl piyasaya sürmeyi planlıyor. İlk veri merkezleri Almanya ve İspanya’da çevrimiçi olmaya hazırlanıyor. Oracle’a göre, veri merkezleri hem donanım hem de yazılım düzeyinde AB’deki mevcut OCI bulut bölgelerinden ayrı olarak çalışacak.

OCI platformunun geri kalanından ayrı olarak çalışacak şekilde tasarlanmış olsalar da, yaklaşan bağımsız bulut bölgeleri, Oracle’ın mevcut veri merkezlerinde bulunan tüm hizmetleri sunacak. Fiyatlandırma da aynı olacaktır. Oracle ayrıca Oracle Support Rewards tasarruf programına erişim sağlamayı planlıyor.

Egemen bulut bölgelerinde kullanıma sunulacak bir başka teklif, Oracle’ın EURA hizmetidir. Hizmet, müşterilerin verilerinin AB’de kalmasını sağlamalarına yardımcı olur. EURA ayrıca, üretim ortamında depolanan bir veri kümesini üretim dışı bir ortama taşımadan önce önemli kayıtları kaldırma yeteneği gibi belirli başka özellikler de sağlar.

Bazı Oracle müşterileri, EURA’yı şirketin Oracle Fusion Bulut Uygulamaları ürün paketiyle birlikte kullanır. Oracle Fusion Cloud Applications, tedarik zinciri yönetimi gibi önemli iş görevleri için kullanılan bir yazılım ürünleri koleksiyonudur. Şirkete göre, EURA kullanan paketin dağıtımları yeni bağımsız bulut bölgelerine taşınacak.

Twaddle, “Şirketler ve hükümetler, görev açısından kritik iş yüklerini buluta taşıdıkça, ulusal sınırları ve yargı bölgelerini kapsayan genel bulutlardaki hassas verilerin korunmasına yönelik talep artıyor” diye yazdı. “Ülkeler ve yetki alanları, kendi sınırları içindeki verilere daha fazla gereksinim getiriyor ve kuruluşlar, küresel bulut sağlayıcılarından, verilerinin nasıl ve nerede depolandığı, işlendiği ve güvence altına alındığı konusunda daha fazla şeffaflık ve kontrol talep ediyor.”

Oracle şu anda dünya çapında 39 OCI bulut bölgesine sahiptir. Müşterileri için mevzuat uyumluluğunu basitleştirmenin yanı sıra, birden fazla yerde veri merkezleri işletmek, Oracle’ın daha düşük gecikme süresi sağlamasına yardımcı olur. Bir bulut tesisi, bir kurumsal müşterinin şirket içi veri merkezine ne kadar yakın yerleştirilirse, iki konum arasında bilgi o kadar hızlı seyahat edebilir.

kehanet düzenli olarak inşa eder bulut platformunu genişletmek için yeni veri merkezleri. AB’de şirket şu ana kadar altı OCI bölgesi inşa etti. Veri merkezleri Amsterdam, Frankfurt, Paris, Marsilya, Milano ve Stockholm’de bulunmaktadır.

Fotoğraf: Oracle

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/11/oracle-launch-sovereign-cloud-regions-eu/

Yorum yapın