OpenView’dan Kyle Poyar, 2020’lerde göze çarpan bir yazılım şirketinin nasıl kurulacağını paylaşıyor – Teknolojik Haberler


sır değil 2022, yazılım şirketleri için acımasız bir yıl oldu. Değerlemeler düşürüldü, enflasyon yükselmeye devam ediyor ve işten çıkarma duyuruları çok fazla. Potansiyel bir durgunluğun fısıltıları, boğazı dolan bağırışlara dönüştü. Bir zamanlar yüksekten uçan şirketler artık büyümelerini sürdürmek için yeni sermaye çekmekte zorlanıyor ve bu da SaaS yöneticilerinin karlılığa doğru sert bir şekilde dönmesine neden oluyor.

Bu kara bulutun üzerindeki gümüş astar: Düşüşler, bir başlangıç ​​faaliyetinin acelesi ile çakışıyor. İşten çıkarılan veya uyandığında hisse senedi opsiyonlarının birdenbire değersiz olduğunu fark eden insanlar, kendilerine bahse girmeyi tercih edeceklerdir. Sonunda bu rahatsız edici fikri gerçek bir ürüne dönüştürmek için bir şans alacaklar. Ve ne pahasına olursa olsun büyümeden ziyade sermaye verimliliğini ödüllendiren bir makro çevre ile gelen disipline sahip bir şirket kuracaklar.

Kısacası, 2020’lerin en iyi yazılım şirketleri önümüzdeki 12 ay içinde kurulacak. Ancak 2020’lerde göze çarpan bir şirket kurmanın ve ölçeklendirmenin yolu geçmişte olduğu gibi görünmüyor.

Nelerin değiştiğini ve bu yeni çağda ürünlerin nasıl oluşturulacağına, dağıtılacağına ve paraya dönüştürüleceğine ilişkin ilkelerin paketini açalım, Bağlantılı Çalışma Çağı. Hemen hemen her PLG ürünü için geçerli olan en temel altı ilkeye odaklanacağım.

Resim Kredisi: OpenView

Kullanıcı için oluşturun

Klasik B2B çalışma kitabı, neredeyse yalnızca yönetici alıcılara odaklandı. Bir ürünün gerçek son kullanıcıları sonradan akla gelen bir düşünceydi.

Artık B2B alıcı yolculuğu son kullanıcıyla başlıyor. Yazılım ürünlerini keşfederler, meslektaşlarıyla paylaşırlar ve patronlarına ne satın alacaklarını söylerler. Ürün etkileşimi tonu belirler ve ardından alıcılar kullanıcıları takip eder. Sadece PO’yu imzalayacak olanların değil, ürünlerinizi gerçekten kullanacak kişilerin ihtiyaç ve deneyimlerini derinlemesine düşünmelisiniz.

Keşfedilmek için inşa edin

Yazılım şirketleri, büyük şirket yöneticileri tarafından fark edilmek için para ve beden fırlatırdı. Sağlıklı bir üst düzey büyümeyi sürdürebildiğiniz sürece, pahalı müşteri edinme maliyetleri bir sorun değildi. Şimdi, potansiyel alıcılar sürekli baraj tarafından bombardımana tutulduğunu hissediyor ve vazgeçmek istiyor (giderek daha fazla kişi istenmeyen e-postaları susturmak için Gated gibi araçlar kullanıyor).Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/openviews-kyle-poyar-shares-how-to-build-a-standout-software-company-in-the-2020s/

Yorum yapın