Oni Basın İşten Çıkarma, Ödenmeyen İşçilik İddialarıyla Vuruldu


Oni Press' Agretsuko #1 için, kızgın bir Retsuko'nun yer aldığı varyant kapağı.

resim: Oni Basın

Eisner ödüllü yayıncı Oni Press, çizgi roman ve grafik roman hayranları için en iyi Jonna ve İmkansız CanavarlarScott Pilgrim, ve çok daha fazlası. Ama bu yılın sadece günler öncesinde San Diego Çizgi RomanOni, kongreye katılmama planlarını açıkladı. Ve bu ani haberin ardından, yayıncıyı çevreleyen durum daha da karmaşık hale geldi ve tartışmalara yol açtı.

Haftanın başlarında Oni, üst düzey personel için işten çıkarmalar duyurdu. Alex Segura, pazarlama ve satıştan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı; satış müdürü Henry Barajas; ve kıdemli editör Amanda Meadows. Yazma sırasında, kalan kıdemli personeli, oyun ve operasyonların kıdemli başkan yardımcısı Steve Ellis ve yardımcı yayıncı Michelle Nguyen’dir. Bunlar işten çıkarmalar iki gelir yayıncı James Lucas Jones ve yaratıcı/iş geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Charlie Chu’nun serbest bırakılmasından haftalar sonra, ikisinin de moderatörlük yapması gerekiyordu. Oni şimdi SDCC’yi iptal etti paneller.

Oni’de çalışan bir iskelet ekibinin söylentileri ile, şu anda şirkette çalışan ve iddiaya göre henüz şirkette çalışan çizgi roman yaratıcıları herhangi bir iletişim biçimini almak projelerinin geleceği hakkında – durum hakkında duygularını ifade ettiler oldukça açık. Ve sonuç olarak, bu iletişim eksikliği, çizgi roman yaratıcılarının birbirlerini işlerini korumak ve yasal gerekçe de dahil olmak üzere ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduklarından emin olmak, işlerini başka yere götürmek.

DJ Kirkland, Oni serisini yaratan bir sanatçı kara büyücü yazar Daniel Barnes ile birlikte, Oni’nin konuyla ilgili radyo sessizliğinin olduğunu kaydetti. yeni bir şey değilşirket olarak 2019’da eğlence şirketi Polarity LTD tarafından satın alınırken sinir bozucu bir şekilde sessizdi. O zamanlar Oni, bağımsız yayıncı Lion Forge ile birleşti ve daha sonra dokuz kolektif çalışanını işten çıkardı, çizgi roman topluluğundan büyük tepki alan bir hareket . Oni’nin personeline zamanında ödeme yapmadığına dair iddialar da var. Kirkland şirketi aradı, tweet atmak bunun “çok uzun zamandır” olduğunu söyledi. Çalışmayı sevdiğimiz Oni Press bu noktada yok oldu.”

Oni Press, kendilerine ait bir açıklamada, suçlamaların “çılgınca sansasyonel söylentiler ve yanlış bilgiler olduğunu söyledi… Sektördeki uzun geçmişimizle gurur duyuyoruz ve sürekli olarak daha iyi olmak ve daha iyisini yapmak için çalışıyoruz.” Tutmak için bir söz ile Çeşitli sesleri teşvik eden ve yeni yaratıcıları kucaklayan Oni, kısmen şirketin aktif olarak hayata geçirilmesi için “yeni bir çerçeve” sayesinde “heyecan verici bir geleceğin” hazır olduğunu iddia ediyor. üzerinde çalıştı. Yazma sırasında, kalan kıdemli personeli, oyun ve operasyonların kıdemli başkan yardımcısı Steve Ellis ve yardımcı yayıncı Michelle Nguyen’dir.

Hikaye geliştikçe Oni Press hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız.

[aracılığıyla[viaoyunlarRadar]


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.

Kaynak : https://gizmodo.com/oni-press-comics-publisher-layoffs-unpaid-labor-1849188175

Yorum yapın