Önerilen iki taraflı ABD kripto faturası endüstri için ‘rahatlama nefesi’ olabilir – Teknolojik Haberler


her yerde düzenleyiciler, odadaki trilyon dolarlık fili ele almaya çalışıyor: dijital varlık piyasası. Kripto, şu anda büyük ölçüde yasal çerçevelerin dışında var olan yeni bir endüstri olduğundan, hala bulanık sularda ve sektördekiler – ve bunun dışındakiler – görünüşe göre ilerlemek için net yönergeler ve netlik istiyorlar.

Önerilen bir kripto faturası, sponsorlu ABD’li Senatörler tarafından Wyoming Cumhuriyetçisi Cynthia Lummis ve New York Demokratı Kirsten Gillibrand, dijital varlık alanı etrafına kılavuz raylar yerleştirmeyi hedefliyor. bu 69 sayfalık, iki partili yasa tasarısı kapsamlıdır ve kripto pazarlarının birçok köşesine hitap eder.

Teklifteki en dikkat çekici yönlerden bazıları şunlardır:

“Bu yasa tasarısı, belki de en büyük engeli olabilecek her şeyi yapmaya çalışıyor.” Withers kripto pratiğinin eş başkanı Christopher LaVigne

  • 200 $ veya daha az vergisiz kripto işlemleri yapmak.
  • Kripto para birimlerini emtia veya menkul kıymetler olarak ayırt etmek için yönergeleri tanımlamak (faturaya göre çoğu emtia kategorisine girer).
  • Stabilcoinleri 1:1 para birimiyle desteklemek, “tüm ödeme stabilcoin ihraççıları için %100 rezerv, varlık türü ve ayrıntılı açıklama gereksinimleri”ne doğru ilerliyor.
  • ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonuna, emtia olarak tanımlanan kripto para birimleri üzerinde münhasır spot piyasa yetkisi verilmesi.
  • ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve CFTC’yi dijital varlık endüstrisinin ana bekçileri olarak işaretlemek.

“Tasarı, mevzuat ve ‘kripto’ tanımı, bir ‘kripto varlığı’ nedir ve düzenlemenin nasıl görüneceği için doğru yönde atılmış bir adım olduğu için önemlidir.” Nick Donarskikurucusu ve CTO’su CEVHER SistemiTeknolojik Haberler’a söyledi.

“Fakat aynı zamanda, kripto ile ilgili diğer faturalar gibi, tasarının da geçmesi için yeterli desteği toplamak için bölünmesi daha olası.”

CFTC’ye yetki verilmesi

“Burada çok fazla renk var ve bu oldukça heyecan verici” Ken Goodwindüzenleyici ve kurumsal işler direktörü Blockchain İstihbarat Grubu, Teknolojik Haberler’a söyledi. CFTC’ye çoğu dijital varlığın gözetimini vererek, bir emsal oluşturuyor ve ajansa daha fazla doğrulama sağlıyor, dedi.

Goodwin, 20 yılı aşkın bir süredir Wall Street’te çalıştı ve son sekiz yılını blockchain alanında geçirdi. Hem geleneksel finans hem de kripto alanındaki geçmişine rağmen, CFTC’nin önerilen yasa tasarısında konumlandırılmasına şaşırdığını söyledi.

“Asla şüphelenmem [CFTC] aslında bunun ön saflarında yer almak; SEC’in bunun için düzenleyici olacağını düşündüm, ”dedi Goodwin. “Bu tasarı geçmese bile, insanlar rehberlik sağlamak için CFTC’ye bakacaklar.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/proposed-bipartisan-us-crypto-bill-could-be-sigh-of-relief-for-the-industry/

Yorum yapın