Öncü, Bezos Geri Geldi, ‘100$’a kadar tek ailelik kiralamaları satın almanıza izin veren bir girişim – Teknolojik Haberler


Ulaşmış Forerunner Ventures liderliğindeki A Serisi fonlama turunda, insanlara tek ailelik kiralamalarda “100$ kadar az” hisse satın alma olanağı sağlamak için 25 milyon dolar topladı.

Geri dönen destekçiler şunları içerir: Jeff Bezos’un kişisel yatırım şirketi Bezos Expeditions; Warby Parker, Harry’s ve Allbirds’ün CEO’ları ve kurucu ortakları tarafından yönetilen bir girişim fonu olan Good Friends); Spencer Rascoff, Zillow’un kurucu ortağı ve eski CEO’sunun yanı sıra Core Innovation Capital, PSL Ventures ve Ali Partovi’nin girişim fonu Neo.

Gayrimenkulde kısmi mülkiyet kavramı yeni bir kavram değil ve son yıllarda uzaya odaklanan bir girişim telaşı gördük. Örneğin, yalnızca son 14 ayda Teknolojik Haberler, aynı zamanda konut amaçlı gayrimenkullere odaklanan Fractional ve Fintor hakkında rapor verdi. Fundrise ve Cadre gibi diğerleri ticari gayrimenkul yatırımına odaklanmıştır.

Seattle merkezli Arrived, “tamamen SEC nitelikli” olduğu için kategorideki diğerlerinden farklı olduğunu iddia ediyor. Bireysel evlerin hisselerini teklif etmek için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan onay.

CEO Ryan Frazier, ilk başta Arrived with Kenneth Cason’a ikisi de yas tutarken başladığını söyledi. emlak yatırımında “çılgınca başarılı” olan insanları tanıdıkları, ancak “zamanları olmadığı veya bunu yapacak kadar uzun süre aynı yerde olmadığımız için” “dışlanmış” oldukları gerçeği ” Çifte kısa süre sonra Meksika’da büyüyen ve azınlıkların mülk sahipliğine erişmenin ne kadar zor olabileceğini ilk elden gören Alejandro Chouza katıldı.

Ve böylece Arrived doğdu.

Basitçe söylemek gerekirse, girişimin misyonu, “kendi başına kiralık bir mülk satın almak için gereken uzmanlığa, zamana veya büyük miktarda sermayeye sahip olmayan” kişiler için “gayrimenkul yatırımını kolay ve erişilebilir kılmak”tır. İnsanlar, akredite yatırımcılar olmadan bir kiralık mülk portföyü oluşturma yeteneği ile ev başına 100 ila 10.000 ila 15.000 ABD Doları arasında herhangi bir yere yatırım yapabilirler. bir bireyin net değerinin 1 milyon doları aşmasını gerektirir. Başlangıç, operasyonel çalışmaları yönetiyor ve platformunu kullanan yatırımcıların pasif gelir elde edebileceğini iddia ediyor. Frazier’e göre, bugün Arrived’i kullanan yatırımcıların yaklaşık üçte ikisi akredite değil.

Arrived, varlık yöneticisi olarak hareket eder ve kiracıları bulmak ve yerel günlük kiralama işlemlerini yönetmek için mülk yönetim şirketleriyle ortak çalışır. Bu mülk yönetimi şirketleri mülkleri yerel olarak pazarlar ve Arrived “kiralama kriterlerini özelleştirir”.

Yatırımcılar şu anda üç aylık temettüler yoluyla kira gelirlerinden paylarını alıyorlar. Başlangıç, önümüzdeki aylarda aylık temettüler sunmayı planlıyor.

Geldi, potansiyel yatırımcılar için onay sürecini basitleştirmek için SEC ile “düzenleyici kurulum” üzerinde yaklaşık bir yıl çalıştı. Sonuç olarak, ilgilenen taraflar bir mülk listesine göz atabilir ve ardından Frazier’e göre “dört dakikadan kısa bir sürede” hisse satın almak için “Şimdi Satın Al” düğmesine basabilir.

Arrived bugüne kadar Alabama, Arizona, Arkansas, Colorado, Georgia, Kuzey Karolina ve Güney Karolina’daki 17 şehirde 102’den fazla mülkü toplamda 40 milyon doların üzerinde yatırım için tamamen finanse etti. Şu anda, platformdaki evlerin fiyatları 165.000 $ ile 650.000 $ arasında değişiyor ve tipik olarak anahtar teslimi mülkler. Frazier, hiçbir yatırımcının herhangi bir mülkte %9,8’den fazla hisseye sahip olamayacağını ve bunun kasıtlı olarak “daha elverişli vergi muamelesine” izin verdiğini söyledi.

“Mülklerden birinin %1’ini satın alacak olsaydınız, temettü şeklinde ödenen giderlerden sonra gelirin %1’ini alırsınız” diye açıklıyor. “Ve sonra mülkün değeri arttıkça, hisse başına fiyattaki herhangi bir artışın veya mülk satıldığında elde edilen gelirin %1’ini alacaksınız. Ve böylece doğrudan gayrimenkul sahibi olmanın tam ekonomisini gerçekten yeniden yaratıyor. 100 ev satın alırsanız, orantılı olarak tam olarak tek başına bir eve sahip olmanıza eşit olabilir, ancak pazarlara göre ve zamanla çeşitlenirsiniz, bu gerçekten kendi başınıza sahip olmanın ötesinde bazı faydalar yaratır.”

Ortalama Amerikalılara gayrimenkul yatırımcısı olmaları için bir yol verme kavramının kesinlikle avantajları olsa da, yatırımcıların tek ailelik evler satın almalarının genel uygulamasının, diğerlerinin piyasadan envanter çıkararak yaşamak için ev satın almasını zorlaştırması konusunda endişeler var. veya rekabeti zorlaştırıyor.

Daha ziyade, Frazier, Arrived’ı insanlara başka türlü sahip olamayacakları yatırımlara erişim sağlamanın bir yolu olarak görüyor. Mülk başına ortalama 100 ila 200 yatırımcısı vardır ve bu insanların çoğu ilk kez kiralık mülk sahipleridir. Şimdiye kadar, yardımcı oldu 5.000 yatırımcı hisse satın alıyor.

“Görüşümüz, müstakil evlerde kurumsal yatırımcıların aynı deneyimi yeniden yaratmak için yaptıkları birçok işten yararlandığımız yönünde, ancak perakende yatırımcılar için” dedi.

Bu sırada, mülk değerleri düşerse, o zaman Frazier’e göre, bireysel bir hissenin değeri, yatırımcının başlangıçta satın aldığından daha düşük olabilir, ancak yatırımcı, hisselerini satıncaya veya mülk satılıncaya kadar “para kaybetmez”. Ayrıca yatırımcıların getirilerini desteklemek için hala kira geliri elde edeceklerini de sözlerine ekledi.

Frazier, “Birden fazla yoldan kazanma yeteneği, gayrimenkulü zaman içinde bu kadar tutarlı bir servet yaratma itici gücü yapan şeyin bir parçası” dedi. “Esasen, bu bireysel ev halka arzlarını yaratıyoruz – sözleşmeye tabi olduğumuz, bir mülk satın aldığımız, SEC ile halka arzımız yoluyla kaydettirdiğimiz ve ardından yatırımcıların bu bireysel evin hisselerini satın almasına izin verdiğimiz yerde.”

Yatırımcılar için bir avantaj, diye ekledi, her ev bir limited şirkete veya o mülke özgü LLC’ye aittir, tüm yatırımlar GYO (gayrimenkul yatırım ortaklıkları) olarak yapılandırılmıştır. Dolayısıyla, bu LLC’lerden biri bir kredi sözleşmesine girdiğinde, bu kredi yatırımcıların adına değildir ve bir kredi raporu sürecinden geçmeleri veya bu kredinin performansından sorumlu olmaları gerekmez.

Frazier, Teknolojik Haberler’a “Bu, bireysel mülklere yatırım yapan yatırımcıların yatırımlarında su altına giremeyecekleri anlamına geliyor” dedi. “Mülkün mevcut nakit rezervlerinin ötesinde daha büyük bir masraf varsa onların peşine düşmeyeceğiz.”

Resim Kredisi: Ulaşmış

Geldi iki şekilde para kazanıyor. Birincisi, yatırımcılar adına neredeyse bir aracı gibi hareket etmek için yaklaşık %3 ila 3.5’e varan bir kaynak bulma ücreti alıyor. Ayrıca, kira gelirinden ödenen bir varlık yönetim ücreti olarak yatırılan öz sermayenin yıllık %1’ini alır, böylece yatırımcıların aldığı temettüler bu ücretlerden sonra gelir.

Haziran 2021’de 10 milyon dolarlık tohum finansmanı ve 27 milyon dolarlık borç finansmanının yanı sıra 2021 yılının Aralık ayında 100 milyon dolarlık bir kredi tesisine ulaştı. Bu son finansman, 2019 başlangıcından bu yana toplam öz sermayesini 35 milyon dolara çıkardı. Yeni fondan elde edilen gelirin bir kısmı Florida, Texas, Nevada ve Indiana gibi yeni pazarlara doğru genişlemeye gidecek. Girişim ayrıca, insanlara Airbnb’de listelenenler gibi kısa vadeli kiralık mülklere yatırım yapmaları için bir yol sunmayı planlıyor.

Forerunner Ventures Ortağı Brian O’ Malley’e göre Arrived, borsadan bir sayfa alarak ve bireysel mülklerde hisse ihraç ederek gayrimenkul yatırım kategorisini perakende yatırımcılara açıyor.

Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “Gayrimenkul, istikrarlı takdir ve tutarlı temettü ödemeleri göz önüne alındığında, varlıklı Amerikalılar için önemli bir yatırım kategorisi oldu” dedi. “Borç bugün çok az ödediğinden ve hisse senedi ve kripto en iyi ihtimalle değişken olarak tanımlandığından bu daha da önemli…. Geldi, platformu daha geniş bir şekilde açtığından ve daha basit likidite sağladığından bugüne kadar arzdan çok daha fazla talep oldu. yatırımcılar.”

Nitekim, Frazier dedi kısa süre önce şirket dört pazarda 12 yeni kiralık mülk başlattı ve bunlar dört saat içinde tükendi.

“Her yeni mülk başlattığımızda kendimizi sürekli satarken buluyoruz” diye ekledi.

Bu arada O’Malley, Arrived’in “basit” modeline de ilgi duyduğunu söylüyor.

O’Malley, “Böyle bir şeyin basit görünmesini sağlamak, ürün geliştirme, müşteri hizmetleri, gayrimenkul değerlendirme ve temel finansal araçlarda uzmanlık gerektirir” dedi.

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/backed-by-forerunner-and-bezos-back-arrived-a-startup-that-lets-you-buy-into-single-family-rentals-for-as-little-as-100/

Yorum yapın