Omega, James Bond Açılışını Bu 7.600 Dolarlık Saatte Yeniden Canlandırdı


James Bond, 1962’den beri beyaz perdede dünyayı kurtarıyor ve 007 filmlerinin 60. yıl dönümünü kutlamak için Bond’un 1995’ten beri tercih ettiği zaman tutucusu Omega, bir çift Seamaster Diver 300M saat piyasaya sürüyor Birlikte Bond’un Hollywood görünümlerine ince bir övgü arkada.

James Bond ve MI6’daki diğer çift O kohortları, yıllar boyunca maceraları sırasında çok çeşitli araçlar kullanmış olsalar da, süper casus ara sıra bir miktar marka sadakati gösteriyor. Bond’un Aston Martins’e yakınlığı, ikonik DB5 gibi, buna güzel bir örnektir. Saatler, uzun süredir Bond gadget’larının bir diğer temel öğesidir ve karakterin 1995’lerde dönüşünden bu yana Altın Göz Pierce Brosnan’ın oynadığı 007, 2006’ya kadar özellikle şirketin Seamaster Diver 300M koleksiyonundan Omega saatler kullandı. Casino Royale.

Geleneksel bir saat ustasının, bazı popüler kültür varlıklarına saygı duruşunda bulunmak için özel üretim bir saat yaratması ilk kez olmaktan çok uzak. Hatırlıyor musun Tag Heuer’in Mario Kart saatleri? Ancak 007 logosunu kadrana yapıştırmak veya tasarıma uygun olmayan diğer tematik eklemeler yapmak yerine Omega, iki özel edisyon Seamaster Diver 300M 60 Years Of ile çok daha incelikli bir yaklaşım benimsedi. James Bond saatler, en bariz olanı saklıyor Bağlamak Arkadaki haraç, böylece saati çıkarırken yalnızca takan kişi onu görebilir.

Omega Seamaster Diver 300M 60 Years Of James Bond saatinin yüzünün yakından görünümü.

Omega Seamaster Diver 300M 60 Years Of’un standart versiyonu James Bond saatin sahip olduğu bir tasarım aBlogtoWatch “GoldenEye’da çıkan orijinal Omega Seamaster Diver 300M ile No Time To Die’ın son baskısı arasında bir karışım” olarak tanımlıyor. Başka bir deyişle, Brosnan’ın giydiği parçanın birebir kopyası değil. Altın Gözancak çeşitli saatlerde yer alan çeşitli saatlerden öğeler içerir Bağlamak filmler. Ön tarafta, bu saatin herhangi bir şekilde olduğuna dair tek ipucu Bağlamak temalı, normalde bir üçgenin olduğu kadranın üst kısmında görünen 60 sayısıdır.

Omega Seamaster Diver 300M 60 Years Of James Bond saatinin kasa arka kapağındaki safir kristal pencerenin yakından görünümü.

Sadece saati ters çevirdiğinizde Bağlamak Tema çok daha belirgindir. Kasa arkası, ikonik açılışı yeniden yaratan bir animasyonu ortaya çıkaran safir cam bir pencereye sahiptir. Bağlamak silüet halindeki karakterin bir silahın namlusundan görüldüğü gibi ekranda yürüdüğü filmler. Ancak burada LCD veya OLED ekran yok. Seamaster Diver 300M tamamen mekanik bir saattir, bu nedenle Omega, animasyonu oluşturmak için, dönen diskler üzerindeki sarmal desenlerden gelen girişim desenlerinin, Bond’un içeri girmesinin basit bir dört karelik animasyon dizisini ortaya çıkardığı muare efektinden yararlandı. saatin hareket eden saniye ibresine bağlıdır, saatin gücü olduğu ve zaman tuttuğu sürece sürekli olarak bir döngüde oynar.

OMEGA Seamaster Diver 300M 60 Yıllık James Bond – Paslanmaz Çelik

Sadece ne kadar ustaca uygulandığı için değil, aynı zamanda geleneksel saatleri birçok koleksiyoncu için çekici kılan şeylerden nasıl yararlandığı için eğlenceli bir tasarım öğesidir: onları çalıştıran karmaşık mekanikler. Ne yazık ki, bir 7.600 $ fiyat etiketi60 Yıllık Seamaster Diver 300M James Bond çoğu için gerçekten uygun değil Bağlamak hayranlar.

Omega Seamaster Diver 300M 60 Years Of James Bond Canopus Gold Edition saatin yüzünün ve kadranının yakından görünümü.

Ancak Omega’nın ürettiği bu saatin diğer versiyonundan çok daha ucuz. Canopus Gold sürümü, şirketin 18K Canopus Gold alaşımından yapılmış bir kasa ve bileziğin yanı sıra Jamaika bayrağının renklerine saygı duruşunda bulunmak için tasarlanmış kadranı çevreleyen yeşil ve sarı elmaslara sahiptir. James Bond yazar Ian Fleming özel bir mülk inşa etti. 140.000 dolarlık bir fiyat etiketi ile geliyor, sadece Bağlamak kötü adam savurganlık yapmaya istekli olacaktır.Kaynak : https://gizmodo.com/omega-recreated-the-iconic-james-bond-opening-on-this-1849820515

Yorum yapın