Ölçekli Hesaplama, şirketlerin uç altyapıyı yönetmesine yardımcı olmak için 55 milyon ABD doları sağlar – Teknolojik Haberler


İşletmeler ağlarının uç noktalarında daha fazla veri işledikçe, uç bilişime ilgi patlaması yaşanıyor. 2021 yılına göre anket (bir uç bilgi işlem hizmetleri satıcısından olsa da), şirketlerin %77’si 2022’de uç projeler için daha fazla harcama görmeyi beklediklerini söyledi. Ancak bazı kuruluşlar, yakındaki verileri depolama ve analiz etme uygulamasına atıfta bulunan uç bilgi işlemden yararlanmaya devam ediyor. son kullanıcı, hepsinin neye ihtiyaç duyduğunu bilmiyor. Konumlar arasında uç cihaz filosunu yönetmek, gerekli altyapıya sahip olmayan BT ekipleri için bir yük olabilir.

Jeff Ready, şirketinin, Ölçekli Hesaplama, depolama mimarisi ve olağanüstü durum kurtarma teknolojileri aracılığıyla uç bilgi işlemle nereden başlayacağından emin olmayan kuruluşlara yardımcı olabilir. Diğer girişimlerin yanı sıra Indianapolis’te bir bira fabrikası işleten Ready – 2007’de Jason Collier ve Scott Loughmiller ile birlikte Scale Computing’i kurdu.

Hem Loughmiller hem de Collier, kurumsal ve devlet müşterileri için bir mesajlaşma ve dosya aktarım platformu geliştirmek için Tumbleweed Communications’da çalıştı. Scale’den önce, Ready, Loughmiller ve Collier, e-posta için bir spam filtreleme aracı sunan Corvigo’nun kurucu ortağıydı.

Önceleri Scale, küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefleyen özel depolama yazılımı yüklü sunucuları satmaya odaklandı. Ancak şirket daha sonra sunucuları, depolamayı, hiper yönetici olarak adlandırılan bir sanal makine monitörünü ve yedekleme ve veri kurtarmayı tek bir sistemde birleştirerek müşterilerin altyapısını sanallaştıran “hiper birleşik” altyapıya ve uç bilgi işlem ürünlerine yöneldi.

Ready, “Scale Computing, sanallaştırma yazılımı, felaket kurtarma yazılımı, sunucular ve paylaşılan depolamadan oluşan geleneksel BT silolarına olan ihtiyacı ortadan kaldıran ve bunların yerine uygulamaları çalıştırmak için tam entegre, yüksek düzeyde kullanılabilir bir platformla değiştiren bir BT altyapı platformu tasarladı” dedi. Teknolojik Haberler ile e-posta görüşmesi. “Kendi kendini onaran platform, altyapıdaki sorunları gerçek zamanlı olarak otomatik olarak tanımlar, azaltır ve düzeltir, yerel BT kaynakları ve personel kıt olduğunda bile uygulamaların maksimum çalışma süresine ulaşmasını sağlar.”

Bunlar yüce vaatlerdir. Ancak, Scale kredibilitesini sağlayarak şirket bugün Morgan Stanley Expansion Capital liderliğindeki yeni finansman için 55 milyon dolar topladı ve Scale’in toplamını 202 milyon dolara yükseltti.

Morgan Stanley Expansion Capital’in genel müdürü ve başkanı Pete D. Chung Teknolojik Haberler’a yaptığı açıklamada, “Scale Computing’in uç bilgi işlem platformunun teknolojik avantajı, BT altyapılarının gelişmiş esnekliği, yönetilebilirliği ve etkinliği aracılığıyla endemik müşteri sorunlarını çözüyor” dedi. “Scale Computing’in müşterilerinin BT altyapılarına olan güvenin artmasının yanı sıra malzeme maliyet tasarruflarından yararlandığı, gösterdiğimiz özenden açıkça görülüyordu.”

Scale’in platformu, şirketlerin, şube ofisleri gibi uzak sitelerin yönetimini tek bir gösterge panosunda merkezileştirerek, kullanıcılarının bulunduğu yere yakın, uçta uygulamaları çalıştırmalarına olanak tanır. Şirketin cihaz yönetimi aracı, kullanıcılara bir konsoldan bir cihaz filosunu görme ve isteğe bağlı olarak sağlıklarını kontrol etme, sorunları otomatik olarak işaretleme ve BT ekiplerinin bir teşhise varabilmesi için bunları günlüğe kaydetme yeteneği verir.

“Sektörler yelpazesindeki işletmeler, BT altyapılarını basitleştirmeye, iş esnekliğini artırmaya ve işletim maliyetlerini düşürmeye hevesli. Pandemi ayrıca, büyük bir merkezi veri merkezinin dışında uç bilgi işlem yeteneklerine sahip olmanın önemini de gösterdi.” dedi Ready. “Scale’in yazılımı, sanallaştırma yazılımı, olağanüstü durum kurtarma yazılımı, sunucular ve paylaşılan depolamadan oluşan geleneksel BT silolarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor ve bunları, uygulamaları çalıştırmak için tam entegre, yüksek düzeyde kullanılabilir bir platformla değiştiriyor.”

Ready’nin dili abartılı olabilir, ancak uç bilgi işlem yönetim yazılımı talebinde kesinlikle bir büyüme var. Binaen 2021’de 7,43 milyar dolar değerinde olduğu tahmin edilen küresel uç bilgi işlem pazarı Grand View Research’e göre 2030’da 155,90 milyar dolara tırmanabilir.

Ready geliri açıklamadı ve -belki de ekonomik düşüşün ışığında riskten korunmak için- Scale’in yıl sonuna kadar 160 kişilik işgücünü genişletmeyi planlayıp planlamadığı sorulduğunda itiraz etti. Ancak şirketin şu anda Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ile Asya-Pasifik bölgesinde 6.000’den fazla müşterisi olduğunu iddia etti.

Bildirildiğine göre, bir zamanlar bu müşteriler dahil bakkal franchise Jerry’s Enterprises ve kumarhane şirketi Genting Group.

Ready, bir takip e-postasında, “Pandemi tarafından yaratılan belirsizliğe rağmen – ya da belki de onun yüzünden – Scale Computing, uç bilgi işlem, sanallaştırma ve hiper birleşik çözümler için benzeri görülmemiş bir talep gördü” dedi. “Yeni fonları, insanlara, Ar-Ge’ye ve borcun yeniden yapılandırılmasına yapılan yatırımlar da dahil olmak üzere uç bilgi işlem alanındaki liderlik konumumuzu genişletmek için kullanacağız.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/scale-computing-secures-55m-to-help-companies-manage-edge-infrastructure/

Yorum yapın