Okendo, daha iyi müşteri incelemeleri aracılığıyla müşterilerinizi alıcılara dönüştürmek istiyor – Teknolojik Haberler


Hiçbir satıcı kötü bir müşteri incelemesinden hoşlanmaz ve Okendobir müşteri pazarlama platformu olan e-ticaret markaları için müşteri inceleme araçlarını geliştirmeye devam etmek için bugün A Serisi finansmanda 26 milyon dolarlık duyurdu.

Base10 Partners, finansman turunu yönetti ve Craft Ventures ve mevcut yatırımcı Index Ventures’a katıldı. Şirkete bugüne kadar artırılan toplam sermayede 33,5 milyon dolar veriyor.

Matthew Goodman Okendo müşteri geri bildirimi müşteri incelemesi

Matthew Goodman, Okendo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Resim Kredisi: Okendo

Matthew Goodman ve kurucu ortak Matt Garven, Goodman’ın Shopify tüccarlarının müşterilerden video referansları ve incelemeleri toplaması için bir uygulama olarak başlattığı bir şirket olan VidTitan’da birlikte çalıştıktan sonra 2019’da Okendo’yu başlattı. E-ticaretin VidTitan için en çok ilgi çeken sektör olduğunu gördüler ve şirketi Okendo’ya dönüştürdüler.

Bugün şirket, daha fazla müşteri çekmek, satışları artırmak ve müşteri yaşam boyu değerini artırmak için çoğunlukla Shopify’da faaliyet gösteren doğrudan tüketiciye yönelik satıcılar olmak üzere 5.000’den fazla tüketici markasıyla birlikte çalışıyor. Müşteriler arasında Skims, Haus, Crunchyroll, Magic Spoon, Frame, Nomad, Buck Mason ve Liquid Death bulunmaktadır.

İşte nasıl çalışır: Okendo, satıcıların ürün derecelendirmeleri ve incelemeler, müşteri tarafından oluşturulan fotoğraflar ve videolar, sorular ve cevaplar ve tercihler ve davranışlar gibi müşteri verilerinin diğer bireysel noktaları dahil olmak üzere doğrudan müşterilerden yüksek etkili içerik toplamasına olanak tanır.

Bu tüccarlar daha sonra daha kişiselleştirilmiş pazarlama hikayeleri anlatmak için web sitelerinde veya sosyal medyada derecelendirmeleri ve incelemeleri sergileyebilir.

Goodman, Teknolojik Haberler’a şunları söyledi: “Tüccarlar, güveni artırmak, dönüşüm sağlamak ve daha iyi performans ve müşteri deneyimleri sunmak için müşterilerinin gücünü kullanabilir.

Okendo tarafından yapılan son testler, araçlarıyla etkileşime giren müşterilerin ortalama olarak 2,5 kat daha yüksek dönüşüm oranına ve %15 daha yüksek ortalama sipariş değerine sahip olduğunu gösterdi.

Dışarıdaki rekabet açısından Goodman, geçen yıl 230 milyon dolarlık fon toplayan bir e-ticaret pazarlama şirketi olan Yotpo’yu Okendo’nun en yakın rakibi olarak görüyor. Ancak, şirketinin müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyerek ve Shopify topluluğuna odaklanarak kendisini farklılaştırdığını, bunun da daha derin bir entegrasyona ve pazarın teknolojilerinden daha iyi yararlanabileceği anlamına geldiğini söylüyor. Sonuç olarak, tüccarlar Okendo’yu daha kolay özelleştirebilir ve dağıtabilir.

“Ayrıca, daha kişiselleştirilmiş içerik, koleksiyon davetleri sunabilmek için müşteri denetim verilerinin kullanımını birleştiren ve ardından mobil öncelikli içerik toplamaya yönelik benzersiz bir yaklaşımla birleştiren müşteri içeriği oluşturma yöntemimize yönelik benzersiz bir yaklaşımımız var. Goodman, topladığımız içerik miktarını en üst düzeye çıkarmak için çeşitli oyunlaştırılmış unsurlarla birlikte bir yaklaşım” dedi.

Şirket, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 83 kişiyi istihdam etmektedir. Son 12 ayda şirket, yıllık yinelenen gelirini ikiye katladı.

Yeni finansman, Okendo’nun pazara girişini ve 2022’nin sonu için sıralanan bazı sürümleri içeren ürün geliştirmesini hızlandırmasını sağlayacak. Şirket ayrıca 2021’in başlarında Kuzey Amerika’ya da genişledi, bu nedenle sermaye infüzyonu genişlemeye yardımcı olacak. Goodman, bu yıl ekibe tüm departmanlarda, özellikle de mühendislik, satış ve pazarlamada 50 rol eklemeyi planlıyor.

Base10 Partners’ın yönetici ortağı TJ Nahigian, firmasının e-ticaret kategorisine yaklaşık dokuz yatırım yaptığını ve incelemelerde Okendo’yu lider olarak belirlediğini söylüyor.

Nahigian, Teknolojik Haberler’a “Bunun sadece bir müşteri inceleme platformundan çok daha fazlası olduğunu, bunun ilk takoz olduğunu, ancak bundan çok daha fazlasına dönüştürme arzusu olduğunu öğrendik” dedi. “Müşterilerle konuştuğumuzda, ne kadar yatırım getirisi elde ettiklerini gördük. Tüccarların, güvenilirlik oluşturmaya, ürün satmaya ve güven oluşturmaya yardımcı olmak için müşterilerine daha yakın olmaları giderek daha önemli hale geliyor ve Okendo, açık arayla bunu yapan 1 numaralı platform ve ürün.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/okendo-wants-to-turn-your-shoppers-into-buyers-through-better-customer-reviews/

Yorum yapın