Ofise dönen Tesla personeli kaynak sıkıntısı çekiyor • Kayıt


Tesla çalışanları, CEO Elon Musk’ın emirlerini takiben ofiste işe döndüklerinde sivilceli Wi-Fi’den muzdaripti ve masa ve park yeri bulmakta zorlanıyordu.

Çoğu teknoloji şirketi ya bir hibrit çalışma modeli veya hala tamamen uzaktan çalışıyorlar. Ancak Musk, otomobil üreticisinin personelini istiyor ofise geri dön haftada en az 40 saat çalışmak. Geri dönmeyenler işlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldı, diye bu ayın başlarında bir dahili e-postada uyardı.

“Tesla’daki herkesin ofiste haftada en az 40 saat geçirmesi gerekiyor. Üstelik ofis, uzak bir sahte ofis değil, gerçek meslektaşlarınızın bulunduğu yer olmalı. Eğer gelmezseniz, sizi varsayacağız. istifa etti” yazdı.

Ancak elektrikli otomobil üreticisi, Fremont, California’daki tesisine geri dönen insan akınıyla yüzleşmek için yeterli donanıma sahip değil gibi görünüyor. Çalışanlar için yeterli masa yoktu ve bazıları, çalışma yeteneklerini azaltan berbat Wi-Fi sinyallerinden şikayet etti. Bunun nedeni, BİZ’in pandemi sırasında çok daha fazla insanı işe alması ve ofis alanını ayarlaması, masa kıtlığına yol açması ve herkesin sipariş edildiği gibi ortaya çıkmasıydı. göre Bilgi.

Tesla’nın 2019’dan 2021’e kadar işgücünü ikiye katlayarak 99.210 çalışana ulaştığı bildirildi. Fremont, şirketin en büyük fabrikasına ev sahipliği yapmaktadır. üzerinde 20.000 işçi ve daha birçok çalışan yakındaki şirket ofislerinde çalışmaktadır. Park yerleri doluydu ve en yakın BART toplu taşıma istasyonuna taştı. Yöneticilerin, şirket yeni işe dönüş politikasıyla başa çıkmakta zorlandığı için personele haftanın beş günü ofise gelmemelerini tavsiye ettiği bildirildi.

Dahili PR departmanını kapatan otomobil üreticisi, derhal yanıt vermedi. Kayıt yorum isteği.

Musk daha önce, ABD yükselen enflasyon oranları arasında bir resesyona girmeye çalışırken, ekonomiyle ilgili “süper kötü bir his” nedeniyle Tesla’nın işe alımını durdurmak ve işgücünün yüzde onunu kesmek zorunda kalacağını söylemişti. binaen Reuters’e. Bloomberg, bazı yeni işe alınan personel haftalarca işlerine baltalandı rapor edildi.

Oldukça özerk olmayan elektrikli otomobillerinin üretimi, Çin’in Şanghay kentindeki fabrikasının Nisan ayında sıkı karantina emirleri nedeniyle kapanması gerektiğinden yavaşladı. Musk ayrıca Twitter’ı satın almak için para bulmak amacıyla aynı ay 8,4 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı. Tesla’nın hisse fiyatı Mayıs ayında istikrarlı bir şekilde düştü ve henüz geri dönmedi. Yazı yazarken yüzde 0.32 düştü. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/27/tesla_workers_office/

Yorum yapın