‘Ocak’ Video Oyunları ve Sinema Arasındaki Çizgiyi Bulanıklaştırıyor


ne zaman yeni tanıtım fragmanı için Avatar: Suyun Yolu-James Cameron’ın CGI ağırlıklı film serisinin bir sonraki girişi- çıktı, birçok izleyici görüntünün bir video oyununa benzediğini düşündü. övgü olarak veya aşağılayıcı, bu karşılaştırma bir dokunuş hiperbolik. Yine de, teknolojik, anlatısal ve görsel yaklaşımları giderek daha fazla paylaşmaya başlayan video oyunu ve film endüstrileri arasında algılanan örtüşmeye de işaret ediyor.

Günümüzde çok katlı ekranlar oyun benzeri görüntülerle doludur – istisnalar vardır, ancak patlama açısından zengin bir aksiyon filmi veya iyi tempolu bir drama izliyor olun, yeşil ekranlı gerçek dışılık duygusu kesinlikle boldur. Diğer fikirler de ortamlar arasında serbestçe akar: Oyunlar ve filmler benzer şekilde saatlerini Matris-stil “kurşun zamanı” efektleri; her iki form da kameralarını sarstı Bourne; ve Brian De Palma kadar virtüöz bir film yapımcısı hayret bazı oyunların sinemanın gezici, birinci şahıs bakış açısı çekimlerini nasıl ustaca yeniden tasarladığını.

Ve daha yeni bir gelişmede, yüksek profilli oyunlar artık rutin olarak film ve televizyon yıldızlarının performansla yakalanmış benzerliklerini içeriyor. Sonuncusu çok şaşırtıcı değil, çünkü uzun zaman önce kehanet edilmişti – bir nevi. Ekim 1982 sayısında resimli video oyunubelli belirsiz manik bir manşet “ROBERT REDFORD VIDEOGAME” ve bir öğüt bulur: “Gülmeyin, video oyun halkasına gittikçe daha fazla sinema stüdyosu girdikçe bir tane daha görebiliriz.”

Şut kesmek Taş ocağıİngiliz geliştiriciden en yeni korku macera oyunu süper kütleli oyunlar, ya da ipleri aşmak için en son film bağımlısı boksör. Elbette, Supermassive bir film stüdyosu değil – ne de bir stüdyoya açıkça bağlı – ama bariz bir şekilde sinematik hırsları olan korku oyunlarında uzman. Taş ocağı bu nedenle bir tür etkileşimli filmdir ve oyuncu kadrosu yeni ve yerleşik sinema oyuncularından oluşur. Skyler Gisondo– son zamanlarda Oscar adayı filmde rol alan meyan pizzası— olduğu gibi oyunda önemli bir role sahiptir Jurassic Dünya Hakimiyeti kostar Adalet Smith, diğerleri arasında. Performans yakalama teknolojisi, oyuncuların kontrol ettiği ve/veya oyunun kendisinde karşılaştığı bilgisayar tarafından oluşturulan fakslara çevrilen her oyuncu üyesinin vokal, yüz ve vücut ifadelerini kaydetti. Supermassive bu konuda, James Cameron tarafından ortaklaşa kurulan ve o zamandan beri bir dizi film, oyun ve TV şovu üzerinde çalışan Los Angeles merkezli bir görsel efekt stüdyosu olan Digital Domain tarafından desteklendi.

Yönetmenliğini ve ortak yazarlığını yapan Will Byles Taş ocağı1980 yaz kampı slasher filminde ilham buldu 13. Cumave barok ölüm sahnelerinde Nihai hedef franchise. Ancak oyun özellikle 1981 korku-komedisine borçludur. Londra’da Bir Amerikan Kurt AdamByles’ın “gördüğüm ilk korku filmi, ‘Aman Tanrım, bu çok komik’” olarak hatırladığı bir film. “gerçek korku.” İçinde Taş ocağıbir de tonlar birbirine karışıyor: Maudlin iğne damlalarından alçak şakalara, kendi ürkütücü kurt adamlarına kadar ürküyor.

Oyun Hackett’s Quarry Yaz Kampı’nda geçiyor ve her zamanki ziynetlerle övünüyor: kabinler, kanolar, göllerde yüzen cesetler. Hikayenin başlangıcında, kampçılar evlerine sürüldü, ancak genç danışmanlar hala arazide dolaşıyor. Eve dönüşleri geciktiğinde, şenlik ateşini yeniden yakmayı ve geceyi yakalamayı seçerler. Önümüzdeki saatlerde keşfedecekleri gibi, yayılan orman pek çok sır barındırıyor, ancak ne yazık ki aralarında bir Robert Redford kamera hücresi yok.Kaynak : https://www.wired.com/story/the-quarry-horror-video-game-movies/

Yorum yapın