Nintendo, CG animasyon stüdyosunu satın aldı ve adını Nintendo Pictures olarak değiştirdi – Teknolojik Haberler


Nintendo’nun sahip olduğu bir anlaşma yaptı Nintendo IP kullanarak görsel içerik geliştirmek için CG animasyon şirketi Dynamo Pictures’ı satın almak. Oyun şirketi Dynamo Pictures’ın %100 hissesini satın alıyor ve Nintendo Pictures Co., Ltd. olarak yeniden markalaştırıyor. Anlaşmanın 3 Ekim’de kapanması bekleniyor.

göre düzenleyici dosyalamaNintendo şunları söyledi:

Nintendo, Nintendo Group’taki görsel içeriğin planlama ve üretim yapısını güçlendirmek için Dynamo Pictures’ın tedavüldeki hisselerinin (hazine hisseleri hariç) %100’ünü satın almaya ve onu tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş haline getirmeye karar verdi.

Anlaşma, Nintendo’nun eğlence işine daha da genişlediğini gösteriyor. Bir stüdyoya sahip olmak, Nintendo’ya kendi içeriğini üretme özgürlüğü verir. Yapım şirketinin uzun metrajlı özellikler, oyun içi ara sahneler veya kısa filmler geliştirip geliştirmeyeceğinden emin olmamakla birlikte, tüm olasılıkları düşünmek heyecan verici. Nintendo, “Mario”, “Kirby”, “The Legend of Zelda”, “Donkey Kong”, “Star Fox” ve “Animal Crossing” gibi franchise’lara sahiptir.

Şirket, Nisan 2023’te Super Mario Bros. serisine dayanan bir animasyon filmi yayınlamak için Universal’ın Illumination stüdyosu ile halihazırda çalışıyor.

Video oyunu şirketlerinin IP’ye dayalı film ve dizi içeriği geliştiren bu stratejisi yeni değil. Playstation’dan sorumlu Sony, geniş video oyunu IP kitaplığıyla da oyunlar geliştirmeye hazırlanıyor. Projeler zaten üretimde “Twisted Metal”, “The Last of Us” ve “Ghost of Tsushima”yı içeriyor. Geliştirme aşamasında olan on tane daha var.

Görsel prodüksiyon şirketi Dynamo Pictures, Inc. 2011 yılında kuruldu ve “animasyon” konulu çalışmalarıyla tanınıyor.pikmin” kısa filmlerin yanı sıra “Ghost in the Shell SAC_2045” 2. Sezon, “Death Stranding”, “Monster Hunter: World”, “Final Fantasy XIII-2”, “Persona 5”, “Yuri on Ice”, “Earwig ve Cadı” ve daha fazlası.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/nintendo-acquires-cg-animation-studio-and-renames-it-nintendo-pictures/

Yorum yapın