Nimbus, çatılı bir motosiklete benzeyen küçük EV prototipini piyasaya sürdü – Teknolojik Haberler


Ortak e-scooter şirketleri şehirlere sızarken ve e-bisiklet satışları hızlandıkça, mikromobilite hepimizi gaz yakan arabaların neden olduğu kötü huylardan ve tıka basa dolu sokaklardan kurtarmak için her derde deva olarak sunuldu. Bununla birlikte, hantal ve çevre dostu olmayan araçlarını bir e-bisiklet veya scooter için takas etmeyi seven iyi niyetli şehir sakinlerinin önündeki en büyük barikatlardan biri kalıyor: Yağmur yağdığında ne olur?

Kaliforniya merkezli bir elektrikli araç girişimi olan Nimbus, bu sorunu basit bir çözümle çözmek istiyor: Üzerine bir çatı koyun.

Şirket kısa süre önce, “bir motosikletin rahatlığını ve maliyetini bir arabanın güvenliği ve konforuyla birleştiren” küçük, üç tekerlekli bir EV olan Nimbus One için bir prototiple gizlilikten çıktı.

Kapılar açıkken Nimbus One'ın işlenmesi.  Siyah zeminli arabanın önünden görünüm

Nimbus Bir. Resim Kredisi: Nimbus

Nimbus’un dediğine göre, ince, kapsül benzeri araç yalnızca yaklaşık 2,75 fit genişliğinde ve 7,5 fit uzunluğundadır ve bu da onu kompakt bir arabadan üç ila beş kat daha küçük yapar – yoğun şehir caddelerinde park etmek ve gezinmek için daha iyidir. Ayrıca sürücü koltuğunun arkasında başka bir yolcu için yer veya market alışverişi gibi şeyler için depolama alanı bulunur. Nong, Nimbus’un arka koltuğunun bebek koltukları için ISOFIX noktalarına sahip olacağını söyledi.

Araç ayrıca Nimbus’un tescilli devirme teknolojisi sayesinde bir motosiklet veya scooter gibi eğilebilir.

Nong, Nimbus’taki ön hava yastığına dikkat çekerek Teknolojik Haberler’a “Scooterlar eğlenceli, ama aynı zamanda biraz tehlikeliler, ama eğiliyorlar, bu yüzden eğlenceli” dedi. “Bizim aracımız da aynı şeyi yapıyor ama beceriyi elinden alıyor. Böylece annem binebilir ve sürmeye başlayabilir. Hiç tekne kullandın mı? Bir tür tekne gibi gidiyor. Sola dönüyorsunuz ve sola dönüyor.”

Nong’a göre Nimbus One, ABD’de bir otomatik döngü olarak sınıflandırılıyor, bu da onun “her iki dünyanın da en iyisi” olduğu anlamına geliyor.

Nong, “Araçlarımızı sertifikalandırmak için bu katı, çok pahalı ve uzun süreçlerden geçmek zorunda değiliz” dedi. “Ayrıca, sürücülerin sürmek için motosiklet ehliyetine ihtiyacı yok, bu yüzden araba ehliyeti olan herkes aracımızı kullanabilir. Kask takmak zorunda değiller.”

Nimbus, otoyol sürüşü için değil, şehir içi sürüş için yapıldığından, saatte 50 mil azami hıza sahiptir. Şirkete göre, 9 kWh pili 93 mil menzile ve Seviye 2 şarj cihazıyla 1,2 saat veya ev gücüyle 5,4 saat şarj süresine sahip. Gogoro’nun kitabından bir sayfa alan Nimbus’un pilleri çıkarılabilir, değiştirilebilir ve sahibinin kendi evinde şarj edilebilir.

Nimbus'un içi Bir küçük, eğilebilir üç tekerlekli elektrikli araç

Nimbus One’ın minimalist iç tasarımında bir ekran, Bluetooth bağlantılı hoparlörler, elektrikli camlar, hızlı telefon şarj cihazı, ısıtma ve isteğe bağlı klima bulunur. Resim Kredisi: Nimbus

Nimbus One’ın minimalist iç tasarımında bir ekran, Bluetooth bağlantılı hoparlörler, elektrikli camlar, hızlı telefon şarj cihazı, ısıtma ve isteğe bağlı klima bulunur. Şirkete göre araçta ayrıca ön çarpışma uyarısı bulunuyor ve kablosuz güncellemelerle araca ek özellikler gönderilebiliyor.

Nimbus One için ön siparişler hafta sonu başladıNong, şirketin sipariş başına 100 $ peşinat aldığını kaydetti ve test sürüşlerinin bir ay içinde sunulacağını söyledi. Araçların doğrudan satın alınması yaklaşık 9.980 dolara mal olacak, ancak şirket ayrıca bunları aylık 200 dolara bir abonelik hizmeti olarak sunmayı planlıyor.

Nimbus, yaklaşmakta olan ön siparişlerden ilk teslimatların 2022’nin üçüncü çeyreğinde gelmesini bekliyor, ancak şirket henüz lansman şehrini seçmedi. Nong, Nimbus’un şehir şehir hizmete gireceğini ve kısmen şirketin, büyüdükçe her şehirde araçların bakımını yapmak için uygun satış sonrası hizmeti kurabileceğini söyledi.

Nong, Nimbus’un işinin çoğunun doğrudan tüketici satışlarından gelmesini beklerken, girişimin ayrıca birkaç ortak mikromobilite operatörü, diğer araç paylaşım programları ve yiyecek ve bakkal dağıtım şirketleri ile görüşmelerde bulunduğunu söylüyor. Kapı kilitleri, elektrikli camlar, hoparlörler ve hatta direksiyon, frenleme ve araç hızı gibi tüm araç işlevleri, Nimbus’un merkezi kontrol ünitesi aracılığıyla kontrol edilebilir ve API aracılığıyla erişilebilir, bu da araçları bir araç paylaşım programı için son derece uyumlu hale getirir. Ek olarak, dört adete kadar 2,2 kWh değiştirilebilir pil takımı araçla donatılabilir; bu özellik, paylaşılan filo araçlarının şarj edilmesiyle ilgili genel masrafları azaltma potansiyeline sahip bir özelliktir.

Tabii ki, herhangi bir araç için üretim maliyetleri hiç bu kadar yüksek olmamıştı bugün olduğundan daha fazla, bu nedenle Nimbus’ın üretime geçmek için bir tur daha yükseltmesi gerekecek. Başlangıç, A Serisi için 20 milyon $ öz sermaye ve 10 milyon $ borç toplamak ve aynı zamanda stratejik bir yatırımcı olan bir müşteri getirmek istiyor.

Nimbus geçen Ağustos ayında 4.7 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu kapattı ve bu turdan yatırımcıların – Thiel Capital, JAM fonu, Vicdan, Ponooc ve Gaingels – bir sonraki tura geçmelerini bekliyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/07/nimbus-launches-tiny-ev-prototype-thats-like-a-motorbike-with-a-roof/

Yorum yapın