NFT’ler sansürlenmeli: Çin medya gözlemcisi


Ulusal Basın ve Yayın İdaresi blok zinciri telif hakkı direktörü Liu Tianjian, Çin anakarasındaki dijital koleksiyonların yalnızca bir incelemeden sonra telif hakkı korumasından yararlanacağını söyledi.

İlgili makaleye bakın: Çin’in NFT saygısızlığa karşı diktası dahiyane bir endüstriyi doğuruyor

Hızlı gerçekler

  • “Dijital koleksiyon ürünleri”, devlet medyasının NFT’leri çevreleyen spekülatif faaliyetleri kınaması nedeniyle, Çin’de takas edilemeyen tokenlere (NFT’ler) atıfta bulunmaktan kaçınmak için kullanılan bir ifadedir.
  • Liu, dijital koleksiyon ürünlerinin “ülkenin temel değerleriyle uyumlu olması gerektiğini” söyledi. People’s Daily’nin NFT galerisi tarafından yayınlanan bir makale Perşembe günü.
  • Liu, dijital koleksiyonların sanat, müzik, animasyon, oyunlar, film, televizyon ve diğer orijinal yaratıcı çalışmaları içerdiğini ve gözden geçirilip onaylanmadıkça yasaların korumasından yararlanmadığını söyledi.
  • Liu, ikincil piyasalardaki Çin dijital koleksiyonlarının finansallaşmanın “kırmızı çizgisine” düşebileceğini söyledi.
  • Son zamanlarda Halkın Günlüğü bir görüş yazısı yayınladı NFT’lerin dijital pazarlama, kültürel içerik ve yaratıcı endüstrilerdeki etkinliğini destekleyen

İlgili makaleye bakın: Çin merkezli medya kuruluşu, NFT platformunu bir ödeme riski olarak eleştiriyorKaynak : https://forkast.news/headlines/nfts-must-be-reviewed-china-media-watchdog/

Yorum yapın