NFT’ler için keşfin iyileştirilmesi, dijital içerik oluşturucuları ve pazar yerlerini güçlendirecek – Teknolojik Haberler


Dört yıl önce, ekibim iddialı bir hedef belirledi: piyasadaki en akıllı öneri platformunu oluşturmak. O zamandan beri, algoritmalarımız her türden şirkete, çerezler veya istilacı stratejiler kullanmadan özel ürün ve içerik önerileri sunma yetkisi verdi.

Algoritmalarımız o kadar kesindir ki, bir tüketicinin başka neyi seveceklerini tahmin etmek için yalnızca birkaç yerinde eylemden yararlanabilirler. Görünüşe göre, bu mutlu son gibi görünüyor.

Ancak NFT’ler farklıdır.

Geçtiğimiz iki yıl bize NFT’lerin etki artıyor, ve hızlı. NFT’ler yalnızca alıcılar için değil, sanatçılar için de muazzam miktarda potansiyele sahiptir.

Bir NFT satın almak yalnızca alıcının zevkini yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda bize ihtiyatlı bir finansal yatırım olabileceğini düşündüklerini de söyler.

Ancak bu potansiyel tam olarak kullanılmıyor. NFT alıcılarının ne istediğini tahmin edememek, NFT’lerin ana akım haline gelmesini ve dijital sanatçıların büyütülmesini engelleyen ana sorunlardan birini temsil ediyor. Zorluk, markaların yeni ve anonim kullanıcılar için doğru önerilerde bulunmasının neredeyse imkansız olduğu NFT’ler için “soğuk başlangıç” sorununu çözmekte yatmaktadır.

Her şeyden önce, NFT’ler için alışveriş yapmak, genellikle çevrimiçi satın aldığımız başka bir şey için alışveriş yapmak gibi değildir. binlerce Her hafta yeni NFT’lerin yüzdesi alınıp satılır, alıcılar birden fazla cüzdan kullanır ve tamamen anonim olma eğilimindedirler.

Bu özelliklerin her biri, çevrimiçi alışverişten beklediklerimizle çelişiyor. Sınırlı sayıda kot pantolon bekliyoruz, örneğin, hiç bitmeyen bir seçenek arzı değil. Bir kredi veya banka kartını bağlama eğilimindeyiz ve günümüzde çoğu çevrimiçi tüketici aslında, anonimgenellikle bir sitenin tercihlerinizi hatırlamasına izin verme seçeneği vardır.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/25/improving-discovery-for-nfts-will-amplify-digital-creators-and-marketplaces/

Yorum yapın