NFT düşüşü gerçek – Teknolojik Haberler


tüketici ticareti patlama söndü, tek boynuzlu atları ve son zamanlarda kamu şirketlerini savunma modlarına itti. Veriler, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) gibi, tüketici ticareti faaliyetindeki düşüşün daha yeni varlık kategorilerine de yayıldığını gösteriyor.

Başına Bloğun veri kolu, haftalık NFT satışları, Mayıs ayının son günlerinde başlayan veri setinde 2022’nin üçüncü haftasında yaklaşık 1 milyon adetlik yüksek bir seviyeden %70’in biraz üzerinde düşüşle en son haftada çeyrek milyonun biraz üzerine düştü. . NFT satış hacmindeki düşüş yeni değil, ancak son haftalarda şiddeti arttı ve kripto veya web3 pazarının bazılarının “kış” olarak tanımladığı bir düzeltme döneminde olduğu argümanına yeni bir ağırlık ekledi.

Bununla birlikte, NFT satışlarındaki düşüş, NFT odaklı şirketler için son finansman turlarında bir dondurmanın ortasında gelmiyor. Teknolojik Haberler başlıklarının hızlı bir taraması aslında tam tersini gösteriyor. Elbette, Yuga Labs of Bored Ape, Mart ayında 4 milyar dolarlık yüksek bir değerleme ile a16z’den 450 milyon dolarlık bir tur topladı, ancak bu olaydan bu yana çok fazla aktivite oldu.

Nisan ayında Glow Labs, NFT ile ilgili projesi için “içerik oluşturucuların birkaç saniye içinde kodlama gerektirmeden akıllı bir sözleşmeyi dağıtmalarına yardımcı olmak ve çok fazla güçlük çekmeden özelleştirilmiş sadakat teklifleri oluşturmalarına izin vermek” isteyen 4,15 milyon $ başlangıç ​​sermayesini artırdı. ” yazdığımız gibi. Mayıs ayı başlarında Americana, “markaların ve yaratıcıların sokak giyimi, koleksiyon ürünleri, arabalar ve sanat eserleri gibi fiziksel öğeleri NFT’lere dönüştürmelerine” yardımcı olma planları için 6,9 milyon dolar topladı.

NFT ile ilgili son anlaşmaların listesi devam ediyor. Zora Labs, Mayıs ayında 50 milyon dolar topladı; Teknolojik Haberler, protokolünün o sırada “sanatçıların ve geliştiricilerin NFT pazarları ve koleksiyonları oluşturmasına izin verdiğini” söyledi. Bir haftadan kısa bir süre sonra Arianee, “ortak markalar adına dijital sahiplik ve özgünlük sertifikalarına” yardımcı olan çalışmaları için 21 milyon dolar topladığını duyurdu. Ve Mayıs ayı sonlarında Ayoken, yaratıcı odaklı NFT pazarı için 1,4 milyon dolar topladı.

Tüm bu finansman olayları, NFT pazarının büyümesine dayanmaktadır. Teknolojik Haberler, örneğin Nisan ayında NFT pazarının 2021’de 41 milyar dolara ulaştı, ve başka bir kaynak aynı zamanda pazarın bu yıl iki katına çıkabileceğini söyledi. Belki, ama öyle görünmüyor:Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/the-nft-slump-is-real/

Yorum yapın