New York Times ve Hasbro, Wordle’ı bir parti oyununa dönüştürüyorYorum

Görünüşe göre günün kelimesi “parti”.

New York Times ve Hasbro, Times’ın Ocak ayında satın aldığı popüler kelime indirim oyunu Wordle’ı dört arkadaşınızla oynayabileceğiniz bir parti oyununa dönüştürüyor. haber bülteni Perşembe.

Masa oyunu, bir yazılım mühendisinin kişisel projesinden internetin en sevilen eğlencelerinden birine kadar Wordle’ın hızlı yükselişinin bir kanıtıdır. Times, abonelere yılda 40 dolara sunulan bulmaca ve sudoku da dahil olmak üzere şirketin oyun paketine katılmak için “düşük yedi rakamlarda” açıklanmayan bir rakam için Wordle’ı satın aldı. Wordle oynaması ücretsiz olmaya devam ediyor.

Üç aylık kazançlarda bildiri Mayıs ayında Times, satın almanın medya şirketine “çoğu diğer oyunları oynamak için kalan eşi görülmemiş on milyonlarca yeni kullanıcı” kazandırdığını söyledi.

Wordles çarpıştığında: ‘Wordle!’ geliştirici, eski uygulama kazara viral hale geldikten sonra 50.000 dolar bağışladı

Hasbro, masa oyununu yapmak için New York Times’a başvurdu, Hasbro Gaming’in kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Adam Biehl, CNN Business’a anlattı, masa oyunu şirketi Wordle’ın ne kadar popüler olduğunu fark ettikten sonra. Biehl, parti oyununun şirketin şimdiye kadar üstlendiği en hızlı lansmanlardan biri olduğunu söyledi.

Kelime oyununun hayranları, yüz yüze parti oyununun kurallarının biraz farklı olduğunu fark edeceklerdir. Masa oyununda, oyuncular sırayla beş harfli kelimeler bulur – “baskı” veya “kağıt” gibi – ve diğer oyuncular kelimeyi en az sayıda denemede tahmin etmeye çalışırlar. Orijinal oyunda olduğu gibi, doğru kelimede bir harf kullanırlarsa oyunculara sarı ve yeşil fayanslar verilecek. Ancak orijinalinden farklı olarak oyuncular birbirleriyle yarışacaklar. Oyuncular, bir kelimeyi doğru tahmin etmeleri için gereken deneme sayısı için her turda puan alırlar. Oyunun sonunda en az puana sahip olan oyuncu kazanır. Oyun, tekrar oynanabilirliği en üst düzeye çıkarmak için beyaz tahtalarla donatılmıştır.

Wordle’ın yaratıcısı Josh Wardle, orijinal olarak tasarlanmış kelime oyunları oynamayı seven partneri için bir yan proje olarak oyunu. Wardle, geçen Ekim ayında oyunu halka açık bir şekilde ağırlamaya karar verdi. Ocak ayının başlarında, her gün 2 milyondan fazla kişi Wordle oynadı. Wardle, Times’ın oyunu satın almasının ardından Twitter’da yayınlanan bir açıklamada, “bir oyunun birçok kişiye bu kadar neşe getirmesini izlemek inanılmaz” olsa da, “biraz bunaltıcı” olduğunu yazdı. Sonuçta ben sadece bir kişiyim.”

Wordle, tümü orijinalinden ilham alan bir kelime oyunu alternatifleri çılgınlığı getirdi. İki oyunculu Word Fight oyunu, Wordle’ın orijinal konseptini Words With Friends’in ileri geri hareketleriyle birleştirir. Sonra Worldle var – ekstra “l”yi not edin – oyunculara şeklinin ana hatlarına dayalı olarak bir ülke veya bölgeyi altı kez tahmin etme şansı verir. Ulusal Sanat Galerisi, Artle’ı sanatseverler için bir taklitçi olarak yarattı. Ve müzik severler için, bir şarkının ilk saniyesini çalan ve kullanıcılardan ne olduğunu tahmin etmelerini isteyen Heardle var.

Knotwords, Wordle ve bulmaca hayranları için sudoku tarzı bir kelime bulmacasıdır.

Salı günü, Spotify Heardle’ı satın aldı açıklanmayan bir miktar para için.

Times ve Hasbro, Wordle’ın masa oyunu sürümünü Ekim ayında yayınlamayı planlıyor. Kutulu seti Amazon ve Target’ta 19,99 $ karşılığında ön sipariş verebilirsiniz.Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/07/15/wordle-times-board-game/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın