New York merkezli büyük jüri, Truth Social SPAC yönetim kurulu üyelerine mahkeme celbi yayınladı – Teknolojik Haberler


Donald Trump’ın medya grubu için Özel Amaçlı Satın Alma Şirketi (SPAC) birleşmesi planları, New York merkezli bir federal büyük jürinin şirketin yönetim kurulu üyelerine mahkeme celbi göndermesiyle barikatlara çarpabilirdi.

Yeni bir SEC dosyasına göre, bu mahkeme celpleri “Dijital Dünyanın S-1 başvuruları, birden fazla kişiyle veya bu kişilerle ilgili iletişimler ve Rocket One Capital ile ilgili bilgiler” ile ilgili belgeler talep etti.

SEC, satın alma şirketi hakkında geçen Aralık ayında Trump Media & Technology Group (TMTG) ile beklenen birleşmeTruth Social platformunun sahibi.

Boş çek şirketi Digital World Acquisition Corp (DWAC), dosyalamada, bu taleplerin “Tescil Beyanının etkinliğini geciktirebileceğini, bu da İşletme Birleşmesini maddi olarak geciktirebilecek, maddi olarak engelleyebilecek veya engelleyebileceğini” söyledi.

Truth Social, halka açıldı App Store’da Şubat, ancak 100.000 kullanıcıya ulaşan bekleme listeleri nedeniyle birçok kişi sosyal ağa girmekte çok sorun yaşadı. Mayıs ayında şirket, bir web uygulamasıancak görünürde bir Android sürümü yok.

Trump’ın şu anda Truth Social’da 3 milyondan fazla takipçisi var – bu, Twitter’da sahip olduğu 88 milyondan çok daha düşük geçen yıl platformdan yasaklandığında.

Özellikle, eski ABD Başkanı’nın Truth Social ile başka bir sitede çapraz paylaşım yapmasını engelleyen özel bir anlaşması var. altı saat boyunca sosyal ağlar. öyleyse bile Elon Musk, Trump’ın yasağını kaldırdı Twitter’ı devraldıktan sonra, hesap büyük olasılıkla bir gecikmeden sonra Truth Social’dan gelen içeriği yeniden yayınlayacaktır.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/new-york-based-grand-jury-issues-subpoenas-to-truth-social-spac-board-members/

Yorum yapın