New York Gezegeni Korumak İçin Oy Verdi. Kaliforniya Yapmadı


Ama öyle bir hareketle şaşkın birçok nın-nin Eyaletin ilericileri, bir Demokrat olan Vali Gavin Newsom, Lyft’in katılımı nedeniyle tedbire karşı çıkmak için California Cumhuriyetçi Partisi’ne katıldı. O aradı “özel bir çıkar paylaşımı” ve “tek bir şirket tarafından devlet gelir vergisi gelirini kendi şirketlerine aktarmak için tasarlanmış alaycı bir plan.” Vali ve ofisi elektrikli araçları finanse etmek için daha yüksek vergilerin gerekli olmadığını savundu. Bu yılki devlet bütçesi, Newsom seçmenlere söyledi, araba sübvansiyonları ve şarj istasyonları dahil olmak üzere elektrifikasyon için 10 milyon doları içeriyor. Muhalifler ayrıca, önlemin kötü bir emsal oluşturacağından ve şirketlerin yasama organı yerine oy pusulası yoluyla politika belirlemesine izin vereceğinden endişe ediyor. Diğerleri bir vergi zammı savundu varlıklı sakinleri Kaliforniya’dan kaçmaya iterdi Florida ve Teksas gibi vergi cennetleri için. (Örnek 30’un savunucuları bunun hiç olmadığını söyle.) Oyların yüzde 42’si sayıldı ve yüzde 59 Kaliforniya, bu yazı itibariyle buna karşı, AP projeleri Prop 30’un yenilgisi.

Sonunda, eyaletteki sakinlerin ve işletmelerin elektrikli araçlar için nasıl ödeme yapacaklarını çözmeleri gerekecek. 2021’de California Hava Kaynakları Kurulu, 2030 yılına kadar Uber ve Lyft sürücülerinin millerinin yüzde 90’ının elektrikli araçlarla yapılmasını zorunlu kıldı. tüm Eyaletteki gazla çalışan arabaların 2035 yılına kadar aşamalı olarak kaldırılması gerekecek ve Kaliforniya’nın ulaşım sektörünün bundan sorumlu olduğuna dikkat çekiliyor. yarıdan fazla eyaletin sera gazı emisyonları. Avukatlar, elektriğe geçişin maliyetini düşürmeyi amaçlayan Prop 30’un, özellikle düşük ve orta gelirli sakinler olmak üzere sürücülerin Kaliforniya’nın hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağını söyledi.

Prop 30 olsun ya da olmasın, iklim eylemi için kritik bir yıl oldu. Sadece üç ay önce Kongre, bugüne kadarki en büyük iklim tasarısı olan Enflasyon Azaltma Yasasını kabul etti. meslektaşım Arianna Coghill olarak o zaman yazdıyasa neredeyse içerir 370 milyar dolarlık iklim harcaması Bu, yenilenebilir enerji ve elektrikli arabalar gibi çabaların finanse edilmesine yardımcı olacaktır. Göre bağımsız analizler IRA, tarafsız iki araştırma firması tarafından 2030 yılına kadar ülkenin karbon emisyonlarını 2005 seviyelerine göre yaklaşık yüzde 30 ila 40 oranında azaltabilir. Başkan Joe Biden, ülkenin emisyonlarını yaklaşık yüzde 50 aynı zaman diliminde.

Ancak bir bütün olarak, bu seçim döngüsünde çevre şaşırtıcı bir şekilde konuşmadan yoksundu. İçinde bir ekim anketi Pew Araştırma Merkezi tarafından yürütülen ankette, ekonomi, demokrasinin geleceği ve eğitim, seçmenler için en yaygın olarak “çok önemli” olarak listelenen üç konu oldu. Pew’in listesinde “enerji politikası” beşinci sırada yer alırken, iklim değişikliği “federal hükümetin boyutu ve kapsamı”ndan sonra 14. sırada yer aldı. Benzer şekilde, son zamanlarda AP VoteCast anketi seçmenlerin yaklaşık yarısının iş ve ekonomiyi bugün ülkenin karşı karşıya olduğu en önemli sorun olarak gördüğünü, sadece yüzde 9’unun iklim değişikliğini düşündüğünü buldu. İklim oylaması önlemleri de, en azından eyalet düzeyinde yetersizdi. League of Conservation Voters eyalet iletişim direktörü Nick Abraham, “Daha fazla çevresel oylama girişiminin olmaması alışılmadık bir durum” diyor. Grist’e söyledi Ekimde.

Oy pusulası önlemleri elbette değişim için tek bir yol sunuyor. Eski meslektaşım Rebecca Leber olarak Vox’taki notlar, eyaletler temiz enerji faturalarının geçmesinde önemli bir rol oynayabilir. Demokratlar artık eyalet yasama meclislerinin ve valilik ofisinin kontrolünü ele geçiriyor gibi görünüyor. Michigan, Maryland, Massachusettsve muhtemelen Minnesotadört eyalet daha “yeni iklim hedeflerini zorlamak için bir üstünlük” elde edebilir, diye yazıyor, bölmek veya ulusal düzeyde Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Kongre.Kaynak : https://www.wired.com/story/new-york-voted-to-protect-the-planet-california-did-not/

Yorum yapın