New York City gurur geçit töreni de metaverse boyunca yürüyecek


New York Şehri Onur Yürüyüşü 26 Haziran’da başlıyor ve tipik olarak 2 milyon kadar katılımcıyı ve izleyiciyi kendine çekerek onu Kuzey Amerika’daki LGBT topluluğu için en büyük etkinlik haline getiriyor. Bu yıl, sadece Haziran’da değil, meta veri tabanında da oluyor.

Konserler ve performanslar önümüzdeki hafta New York’ta sokaklarda ve mekanlarda gerçek hayatta yer alırken, MetaGurur Ülkesimetaverse LGBT etkinlik organizatörü, Sandbox ve Decentraland’da bir dizi kutlamaya ev sahipliği yapıyor.

Time dergisinde eski bir medya yöneticisi olan MetaPride Land’in kurucusu Matt Stevenson, metaverse’nin coğrafi konum ve koşullar ne olursa olsun çok daha geniş bir topluluğa kapı açtığını söyledi.

“Dünyada hala eşcinsel olmanın yasa dışı olduğu 68 ülke var. Stevenson, Amerika Birleşik Devletleri’nde topluluğumuzu bir şekilde, biçimde veya biçimde hedef alan 200’den fazla fatura var” dedi. çatal. “Bu Haziran’a girerken, nerede olursanız olun, içeri girip hayatınızı kutlamak için erişilebilir bir alan sağlamamız gerçekten önemliydi.”

Stevenson, metaverse’de queer insanların danışmanlık hizmetleri gibi kaynaklar aramak için gelebileceği gerçek hayattaki LGBT merkezlerine benzeyen bir alan inşa etmek istediğini söyledi.

İnternetin gelişen Web 3.0 yinelemesinin bir teknolojisi olarak meta verinin nasıl marjinal topluluklara bağlantı kurma ve kendilerini özgürce ifade etme fırsatları sunabileceği konusunda bu tür fikirlere sahip olan tek kişi o değil.

Metaverse’in önde gelen iki geliştiricisi olan Decentraland ve Sandbox, New York kutlamalarına denk gelecek şekilde gurur etkinlikleri düzenliyor.

Kripto İnsanlarNew York merkezli bir metaverse inovasyon laboratuvarı olan , çeşitli stiller, cinsellikler ve ten tonları içerecek olan Sandbox’ta kullanılmak üzere 8.430 NFT avatarını havadan dağıtmak için June’u kullanmayı planlıyor.

People of Crypto and the Sandbox piyasaya sürmeyi planlıyor “Aidiyet Vadisi” 24 Haziran’da, renkli insanları ve LGBT yaratıcılarını temsil eden projelere yatırım yapan ve bunları destekleyen bir “kültür evreni” inşa etmek için.

Decentraland ev sahipliği yapacak bir dizi etkinlik ve panel tartışması LGBT içerme ve queer insanlar için finansal güçlendirme konularını içeren sanal dünyasında.

Sandbox'ta POC Laboratuvarı Onur Partisi
People of Crypto, metaverse’in gurur kutlamasının bir parçası olarak Sandbox’ta bir sosyal macera oyunu geliştirdi. Resim: POC

People of Crypto’nun kurucu ortağı Simone Berry, “Web3’ün ancak çeşitlilik ve kapsayıcılığın inşa edilen şeyin temelinde yer alması durumunda ölçeklenebileceğine kesinlikle inanıyorum” dedi. çatal bir röportajda.

“Farklı anlatılar sunarak, özgün benliğinizi, tekerlekli sandalyedeki oyuncu olmayan karakterleri, ikili olmayan siyah karakterleri ve LGBTQ karakterlerini gerçekten tanıtan bir oyun oluşturarak, avatarlarımızı gerçekten özelleştirebiliyoruz, böylece kendinizi tanımlayabilirsiniz.” dedi Berry.

People of Crypto’nun bir diğer kurucu ortağı olan Akbar Hamid, ekibin uzun süredir Web3 endüstrisinde olduğunu ve “uzayda çeşitlilik eksikliğini gördük” dedi.

People of Crypto, NFT avatarları yaratmanın yanı sıra, oyuncuların kendilerini ifade etmeyi öğrenmek için arayışlardan geçtiği Sandbox’ta yaşamak için bir oyun geliştiriyor.

“Oyunumuz sosyal bir deneyim” diyen Berry, oyuncuların oyuncu olmayan karakterlerle etkileşim kurmak ve farklılıklar ve kimlik hakkında konuşmak için farklı aşamalardan geçtiğini sözlerine ekledi.

“Oyun oynamanın ağırlıklı olarak beyaz bir erkek yeri olduğunu anlıyoruz, ancak bunun nedeni muhtemelen hikayelerin de bunun için inşa edilmiş olmasıdır” dedi.

poc avatar2
POC, Sandbox’taki LGBT arayışı oyunu için bir dizi NFT avatarı sunar. Resim: POC

MetaPride Land’den Stevenson, queer insanların birbirleriyle bağlantı kurmak için fiziksel bir binaya adım atmasının büyük cesaret gerektirebileceğini ve birçokları için internetin etkileşimde bulunabilecekleri ilk ve tek güvenli alan olduğunu söyledi.

Stevenson, “Web3 ve metaverse’nin sağladığı şey hakkında sevdiğimiz şey, bu özerklik düzeyi, aynı zamanda onu evinizden deneyimlemenin güvenliğidir” dedi.

“Birçoğumuz baskı ve kabul edilmeme korkusuyla evlerimizden, yatak odalarımızdan çıkarken, ailelerimizle ya da arkadaşlarımızla ilişki kurarken bile kendimizi güvende hissetmiyoruz.”

CEO’su David Cash’in Nakit Laboratuvarları ve Decentraland için bir etkinlik küratörü söyledi çatal meta veri deposu, topluluğun diğer çevrimiçi platformlara kıyasla “daha ​​somut bir şekilde” gerçekleşmesine izin verir.

Daha pratik bir düzeyde, Cash, “Ya Suudi Arabistan’da ya da queer olmanın cezalandırıldığı bir ülkede yaşıyorsanız ve gururu alenen, alenen ve kendi teninizde kutlayamazsanız?” dedi.

panel
Decentraland bir dizi LGBT paneline ev sahipliği yapıyor. Resim: David Cash’in Twitter’ı

Stevenson, Web3 ilerledikçe, geliştirmenin erken aşamasında temsili sağlamanın önemli olduğunu söyledi.

“Bu alanlara daha fazla queer bireyleri veya haklarından mahrum bırakılmış bireyleri dahil ettikçe, en azından bu platformlar inşa edilirken temsil edildiğimizden veya en iyi çıkarlarımızın temsil edildiğinden emin olmak için işlerin nasıl inşa edilmesi gerektiği konusunda bir söz sahibi olacağız.” dedi Stevenson.

“Hala çoğu zaman topluluklarımızdan bunu kontrol etmek için yararlanıldığını hissediyorum. [diversity] kutu.”

Cash ve Stevenson’a göre Haziran, LGBT topluluğu için her türlü kutlamanın yapıldığı önemli bir ay haline geldi, ancak savunuculuk burada bitmemeli.

Stevenson, “Her Haziran ayında, logolarının her yerine gökkuşağı bayrakları atan ve topluluğumuzu hedef alan ürünler satan birçok marka, işletme ve şirket ve şirket var” dedi. “Ve sonra Haziran bittiğinde, tüm bu şeyler bir şekilde ortadan kayboluyor.”

Decentraland’in metaverse’de LGBT etkinlikleri ve panel tartışmaları düzenlemesine yardımcı olan Cash, “Bununla bitemez” dedi.

“Kuir insanlar için yılın 365 günü queeriz. Haziran bittiğinde kapatmıyoruz.”Kaynak : https://forkast.news/new-york-city-pride-parade-also-marching-metaverse/

Yorum yapın