New York Başsavcısı, emeklilik fonları aracılığıyla kripto alımlarının yasaklanmasını istiyor


New York Başsavcısı (NYAG) Letitia James, ABD Kongresi üyelerine hitaben yazdığı bir mektupta, tanımlanmış katkı planlarına ve bireysel emeklilik hesaplarına (IRA) kripto yatırımlarının yasaklanmasını tavsiye etti.

İlgili makaleye bakın: ABD senatörleri, Fidelity’yi FTX’in çökmesinden sonra BTC emeklilik planını bırakmaya çağırıyor

Hızlı gerçekler

  • bu mektup ABD vatandaşlarının IRA’lardaki fonlarını ve 401(k) gibi diğer emeklilik planlarını kullanarak dijital varlıklar satın almalarını engelleyecek yeni yasalar öneriyor.
  • Ayrıca, emeklilik fonları için dijital varlık yatırımlarına izin vermeyi amaçlayan, yakın zamanda önerilen iki yasanın – Emeklilik Tasarruflarını Modernleştirme Yasası ve 2022 Mali Özgürlük Yasası – reddedilmesini istiyor.
  • James, kripto alımlarını yasaklamak için dört ana neden gösterdi: dijital varlıklardan emeklilik tasarruflarının korunması, Kongre’nin “Amerika’daki işçilerin emeklilik tasarruflarını dijital varlıklardan koruma” yükümlülüğü, dijital varlıkların oluşturduğu risklerin somutlaştırılması ve dijital varlıkların yasaklanması içsel değer eksikliği ve dolandırıcılık riski nedeniyle.
  • Mektup, Ekim ayına göre ABD’deki tüm yatırımcıların yarısının kripto para birimini 401(k) emeklilik planlarının bir parçası olarak görmek istemesine rağmen geldi. anket varlık yöneticisi Charles Schwab tarafından.
  • Teklif, FTX destanını takiben daha fazla yatırımcı koruması istiyor, çünkü aynı zamanda Sam Bankman-Fried’in bir Ponzi planına dahil olduğunu ve borsanın kullanıcı fonlarını kötüye kullandığını da vurguluyor.

İlgili makaleye bakın: Fidelity, Bitcoin’de emeklilik yatırımlarına izin verirKaynak : https://forkast.news/headlines/new-york-attorney-general-ban-crypto-retirement-funds/

Yorum yapın