New Relic, yeni güvenlik açığı yönetimi hizmeti – Teknolojik Haberler ile güvenlik pazarına giriyor


Uzun süredir gözlemlenebilirlik platformuyla tanınan New Relic, bugün yeni bir güvenlik açığı yönetimi hizmetinin lansmanı ile güvenlik pazarına giriyor. uygun bir şekilde adlandırılmış Yeni Kalıntı Güvenlik Açığı Yönetimihizmet hem kendi yerel güvenlik açığı algılama sisteminden hem de üçüncü taraf araçlarından veri toplayarak güvenlik, DevOps, SecOps ve SRE ekiplerine yazılım yığınlarını güvenlik açıklarına karşı izlemek için tek bir hizmet sunar.

New Relic CEO’su Bill Staples, “Yazılım geliştirme yaşam döngüsünün tamamında güvenlik riskini en aza indirmek zorunludur – ve DevOps üzerinde riski yönetme konusunda daha fazla baskı görürken, bunun inovasyon hızına engel olmamasını sağlıyoruz” dedi. “Yeni Kalıntı Güvenlik Açığı Yönetimi, platform yaklaşımımızla gözlemlenebilirliğin gücünden yararlanan mühendislere daha fazla değer sağlıyor ve her mühendisin en iyi işini fikirlerle değil verilerle yapmasına yardımcı olma misyonumuzu hızlandırıyor.”

Şirket, bu yeni aracın üçüncü taraf güvenlik araçlarıyla bütünleşebilmesinin en önemli farklılıklarından biri olduğunu savunuyor. Bu da ekiplerin hangi güvenlik risklerine odaklanacaklarına öncelik vermelerine yardımcı olur (çünkü her zaman herhangi bir ekibin üstesinden gelebileceğinden daha fazlası vardır), yeni hizmet ayrıca bu riskleri gidermek için hangi eylemlerin gerçekleştirileceğini belirlemelerine yardımcı olur.

Yeni hizmet, CNCF’nin KubeCon + CloudNativeCon konferansında ve kendi konferansında yapılan bir dizi New Relic duyurusunun parçası. FutureStack etkinliği bugün. Diğer duyurular arasında, şirketin uygulama performansı izleme hizmetinde (artık bağlam içinde günlükleri toplayan) geliştirmeler, yeni ortaklar yer alıyor. Anında Gözlemlenebilirlik ekosistemi (şu anda 470’den fazla entegrasyon içeriyor) ve Microsoft ile büyük bir yeni ortaklık, Azure kullanıcılarının New Relic’i Azure Portal içinde yerel olarak varsayılan gözlemlenebilirlik platformları olarak kullanmalarına olanak tanıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/new-relic-enters-the-security-market-with-its-new-vulnerability-management-service/

Yorum yapın