Neuron7, müşteri hizmetleri temsilcilerinin çözüm bulmasına yardımcı olmak için 10 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Özellikle müşteri hizmetleri alanında, işletmeler tarihi bir işgücü sıkıntısı ile karşı karşıyadır. Tükenmişlik, esneklik ve müşteri memnuniyeti zorlukları nedeniyle, temsilciler geçmişte olduğundan daha hızlı bir oranda ayrılmaktadır – sorunlu bir akım yüksek cirolu bir sektörde. Şubat 2022 Salesforce’a göre bildiri, Müşteri hizmetleri temsilcilerinin %71’i son altı ay içinde işlerinden ayrılmayı düşündü. Etkisi netleşiyor. Forrester’ın yıllık ders çalışma müşteri hizmetleri araştırmasında, Nisan 2022’ye kadar olan yılda markaların %19’unun müşteri deneyimi puanlarının düştüğünü gördü – bu, çalışmanın başlangıcından bu yana bir yıl içinde düşen en yüksek oran.

Neuron7’nin kurucu ortağı Vinay Saini ve Niken Patel, bunu ilk elden gözlemlediklerini söylüyorlar – Patel, Deloitte ve Fujitsu’da danışmanlık rollerinde ve Saini, Oracle yazılım ortağı Serene’de CFO ve COO olarak. (Patel ayrıca Serene’de çalıştı ve EVP rolünden CEO’ya yükseldi.) Patel’e göre, onun ve Saini’nin danıştığı kuruluşlar genellikle çok büyük miktarlarda müşteri hizmetleri verisi topladılar, ancak bunları etkin bir şekilde kullanmakta zorlandılar ve bu da verileri bayat ve kullanılmaz hale gelir.

“Nasıl yapılacağına dair gerçek içgörü [address customer] Patel bir e-posta röportajında ​​Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, sorunlar birden fazla siloya ve genellikle uzmanların kafasına yayıldı. “Verilerin üzerine bilgi tabanları oluşturmak ve uygulamalar aramak için tonlarca harcarlardı, ancak bu sistemler müşteri sorunlarına hızlı ve tutarlı çözümler bulmak için yeterince karmaşık değildi.”

Hayal kırıklığı, Saini ve Patel’in 2020’de müşteri hizmetleri kayıtlarını ayrıştıran bir girişim olan Neuron7’yi başlatmasına neden oldu aracıların ve teknisyenlerin ürün sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için. Patel’in tanımladığı gibi, Neuron7, rehberlik etmek için doğal dil işlemeyi kullanır. kullanıcılar adım adım, bilgi tabanlarından meta verileri analiz ederek, ürün sorunları teşhis etmeye ve çözmeye yardımcı olabilecek bir “kolektif zeka” oluşturmak için belgeler, müşteri desteği arama günlükleri ve dökümler.

Neuron7, müşteri hizmetleri için bir tavsiye motoruyla pazarlayan ilk şirket değil – ondan çok uzak. Salesforce gibi yerleşiklerin ötesinde, satıcının, aracıların ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmasına yardımcı olmak için müşteri içeriğini otomasyon ve makine öğrenimi ile birleştiren Zingtree ve Talla’da rakipleri var. Ultimate.ai ayrıca müşteri sorgularıyla ilgilenen personele gerçek zamanlı yardım sağlayan yapay zeka odaklı bir hizmet sunar.

nöron7

Resim Kredisi: nöron7

Segmentin rekabetle dolu olması şaşırtıcı değil. birine göre tahmin etmek, müşteri hizmetleri yılda 350 milyar dolarlık bir endüstridir ve riskler yüksektir. Amerikalıların yüzde doksanı tepki vermek 2020’ye Microsoft, bir şirketle iş yapıp yapmamaya karar verirken müşteri hizmetlerini bir faktör olarak kullandıklarını söyledi; %58’i kötü müşteri hizmetleri nedeniyle şirket değiştireceklerini söyledi.

Ancak Patel, Neuron7’nin hem müşteriler hem de çalışanlar için self servis portallarını müşteri hizmetleri bölümünün ötesinde güçlendirebileceğini belirtiyor. Bu, onun zihninde bir farklılaştırıcı – diğeri Neuron7’nin algoritmik yenilikleri. Yatırımcılar açıkça saha tarafından kazanıldı, Battery Ventures ve Nexus Venture Partners, Neuron7’nin 10 milyon dolarlık A Serisi’ne (bugün kapandı) birlikte liderlik ediyor.

Salesforce Service Cloud, ServiceNow, Microsoft Dynamics 365 gibi mevcut sistemlerden yararlanan Neuron7, bir müşteri hizmeti belgeleri gövdesinden bir yanıt bulmak için bir sorunun bağlamını anlamaya çalışır. Gelecekteki önerileri bildirmek için platform ayrıca şunları da yakalamaya çalışır: nasıl teknisyenler, kısmen ilgili bağlı cihazlardan gelen veri akışlarını izleyerek sorunları teşhis eder ve çözer.

“Yapay zekanın analitik ve üst düzey yapay zeka tahminlerinin ötesine geçmesinin önemli olduğuna inanıyoruz. Sadece hizmet organizasyonunun nasıl olduğunu gösteren bir karne vermek istemiyoruz – en önemli hizmet ölçümlerini etkileyerek karnenin değiştirilmesine yardımcı olmak istiyoruz,” dedi Patel. “Müşteri hizmetleri verileri genellikle coğrafi konumlar, ürün alanları ve hatta farklı müşteri hizmetleri departmanları ve sistemleri arasında depolanır. Neuron7, özel arama uygulamaları geliştirmeden veya pahalı veri entegrasyonu ve iyileştirme projelerini finanse etmeden onu işe koyarak BT için pahalı bir sorunu çözüyor.AI’nın güzelliği, her sonuçla sürekli olarak gelişmesidir – hiçbir şey eskimez.”

Patel, Neuron7’nin şu anda hizmet verdiği müşterilerin sayısını açıklamadı, ancak bunlardan biri olarak bir BT ve iş süreci danışmanlığı olan Sofftek’i seçti. A Serisinden elde edilen gelirin, pazara giriş ve ürün ekiplerine odaklanarak Neuron7’nin 20 kişilik işgücünü genişletmenin yanı sıra müşteri edinme çabalarına da gideceğini söyledi.

“Salgın, çalışan devrini artırarak müşteri hizmetleri kuruluşlarını çok etkiledi ve her ayrılışta, yılların uzmanlığı ekipten ayrılıyor. Ayrıca şirketleri, kesinlikle gerekli olmadıkça kamyonları yuvarlamamaya ve saha servis mühendislerini sahaya göndermemeye zorladı” dedi. “Bu durumlar, yeni çalışanları uzmanlar kadar üretken kılma ve tüm hizmet katmanlarında müşteri hizmetleri KPI’larını artırma yeteneği nedeniyle Neuron7 gibi müşteri hizmetleri üretkenliğini ve toplu zeka oluşturma araçlarını son derece değerli kılıyor. Müşteri hizmetleri üretkenliği ve karlılığı modası geçmedikçe Neuron7 iyi olacak.”

Neuron7 bugüne kadar Seri A dahil olmak üzere toplam 14,7 milyon dolar topladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/neuron7-raises-10m-to-help-customer-service-agents-find-solutions/

Yorum yapın