Netflix’in yeni uyarlaması öne çıkmıyor


Ella Balinska, Netflix'te Resident Evil'de karanlık bir tünelde silah hedefliyor - inceleme

“Bunu kim istedi?” “Bu dizi ya da film gerçekten bana göre değildi” ifadesinin internet kısaltması haline geldi. Sanatla ilgilenmek için harika bir yol değil. Ve önceden satılmış bir kitlenin var olması gerektiğini varsayar. Bu, franchise ve IP odaklı hikaye anlatımı çağında belki anlaşılabilir, ancak ilginç eleştirilere neden olmaz. Ancak Netflix’teki Resident Evil garip bir proje. Başarılı bir film serisini etkili bir şekilde yeniden başlatıyor ve yayıncının kendi Resident Evil animasyon serisinden bahsetmeden, başka bir Resident Evil filmi yeniden başlatmasının hemen ardından geliyor. Aynı zamanda, aynı adı taşıyan popüler, onlarca yıllık video oyununa dayanıyor ve arka planının çoğu için bu etkileşimli franchise’dan yararlanıyor.

Ayrıca bakınız: Her platformda en iyi orijinal akış şovları

Kısacası, yaşanacak çok şey var ve özellikle mevcut hayranlar için yapılmış gibi geliyor.

“Bunu kim istedi?” diye sormak yerine. “Bu, paketten nasıl ayrılıyor?” Diye sorabiliriz. veya “Bu, kendi varlığını nasıl haklı çıkarır?” Ne yazık ki, cevap öyle değil. Sadece sekiz bölümde, Netflix’in Resident Evil önceki filmlerin absürt eğlencelerinden hiçbirini veya zombi türüne tatmin edici bir katkı sunmadan şaşırtıcı derecede şişkin hissediyor.

Resident Evil incelememiz için okumaya devam edin. Diziye göz atmak isterseniz aşağıdaki linkten Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Netflix simgesi

Netflix

Netflix, dünya çapında 200 milyondan fazla abonesiyle hala önde gelen premium akış hizmetidir. Stranger Things, The Witcher, Bridgerton ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her zaman büyüyen orijinal film ve dizi listesi de dahil olmak üzere, izlemek için binlerce film ve TV şovu sunuyor.

Netflix’te Resident Evil ne hakkında?

Lance Reddick, Resident Evil'de kafesteki bir fareye bakıyor

2022 ve 2037 arasında ileri geri atlayan Resident Evil, ölümcül bir virüsün gelişimini ve aşağıdaki distopik zombi kıyametini araştırıyor. Jade ve Billie Wesker kardeşler, Umbrella Corporation çalışanları için güvenlikli bir site olan New Racoon City’de yaşıyorlar. Babaları, Umbrella’nın çok gizli operasyonları için çok önemli olan bir bilim adamıdır.

Ödeme: Netflix’teki en iyi korku programları

Kızlar, babalarının işinden şüphelenirler ve şirketin daha kötü yanını ve insan denekler üzerindeki deneylerini ortaya çıkarırlar.

Gelecekte, Umbrella’nın serpintisini inceleyen daha yaşlı bir Jade’in bir virüs saldığını görüyoruz. O zamana kadar insanlığın çoğunu yok etti ve insanları katil zombilere dönüştürdü. Jade, virüsü inceler ve bir çare arar. Kendi bilimini sürdüren ve bir tür kendi kendini atayan merkezi hükümet olarak toplumu sıkı bir şekilde tutan Umbrella Corporation’dan kaçan bir grubun parçası.

Resident Evil fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Eğlenceli, tuhaf, eşit olmayan bir miras

Resident Evil: Afterlife'da Milla Jovovich bir pompalı tüfekle nişan alıyor ve Ali Larter ile birlikte düşen suyun altında duruyor.

Tüm zamanların en başarılı video oyunu serilerinden birinden doğmasına rağmen, Resident Evil uyarlamalarının kesinlikle kötüleyenleri var.

Herhangi bir Resident Evil filmi için en yüksek Rotten Tomatoes puanı %36’dır. Bunun için son film Milla Jovovich’in oynadığı önceki seride. Yine de bu filmlerin de hayranları var ve nedenini anlamak zor değil.

Milla Jovovich’in başrol oynadığı filmler, biraz değersiz de olsa orijinaldir.

Altı bölümlük destandaki filmler, kaliteleri değişse de kesinlikle eğlenceli. Jovovich yıldız olarak harika ve üzerlerinde anarşik bir kaos duygusu var. Aşırı aksiyon ve korku unsurları onları zorunlu olarak izlenebilir kılıyor.

2021’in yeniden başlatılması bile Resident Evil: Raccoon City’ye Hoş Geldiniz, öncekilerde gerçek bir gelişme olmamasına rağmen, oldukça eğlenceli olan 90’lardan ilham alan bir kanlı festival sunuyor.

Bu nedenle, Netflix’in Resident Evil’i, rekabeti iyileştirme için bolca alan sunsa bile, başlamak için kesinlikle temiz bir sayfaya sahip değil.

Burada yeni bir şey yok: Resident Evil incelemesi

Ella Balinska, Netflix'teki Resident Evil'de bir zombi yığınından saklanıyor - inceleme

Netflix’te Resident Evil’de neyin işe yaradığıyla başlayalım. Gerçekten parladığı yer oyunculukta. 2019’un Charlie’nin Melekleri’nde rol alan Ella Balinska, bu topluluğa liderlik etme görevinden fazlasıdır. Jade zorlayıcı bir kadın kahraman ve Balinska rolün her parçasına bayılıyor: bilim ineği, sevgi dolu anne, çivi gibi sağlam aksiyon yıldızı ve aradaki her şey. Lance Reddick, Wesker patriği olarak öne çıkan bir başka isim. Ve özellikle sezonun arka yarısında yapması gereken çok şey var.

Yine de yeterli değil.

Bazı harika video oyunu estetiği ve kanlı pratik efektler – özellikle elektrikli testereli birkaç ortalama sahne göze çarpıyor – genel olarak bazı düz görselleri pek telafi etmiyor. Bu gösteri, önceki filmlerin gerçeküstü aşırılıkları veya sadece daha belirgin bir korku yaklaşımı olsun, gerçekten daha fazla tuhaflık kullanabilir. Diğer distopik dizilerden olduğu gibi öne çıkmıyor.

Ayrıca bakınız: Netflix’teki en iyi korku filmleri

Resident Evil’ın da sadece kovalamayı kesmesi gerekiyor. Şovun alternatif zaman çizelgesi çok fazla bir şey ifade etmiyor. New Racoon City’de neyin yanlış gittiğine odaklanılıyor, ancak gereksiz bir arka plan hikayesi gibi geliyor. Gözü nüfus kontrolünde olan şeytani bir şirket çok ileri gitti. Harika! Daha neye ihtiyacın var? Orada kesinlikle zorlayıcı bir arka plan için potansiyel var, ancak Resident Evil bunu sunmuyor. Bunun yerine, her şeyi yavaşlatır. Geçmişteki ve şimdiki olaylar, tematik olarak da o kadar iyi bağlantı kurmuyor, bu yüzden tüm format rastgele seçilmiş gibi görünüyor.

En iyi ihtimalle, hikayenin her iki zaman çizelgesinde ne kadar yavaş ilerlediğinden dikkati dağıtır. Tempo nihayet orta nokta civarında yükselmeye başlar. Yine de, bu hikayenin kısaltılmış, uzun metrajlı bir versiyonunu özlememek zor. İşin iyi tarafı, Resident Evil 2. sezon için geri dönerse, sonunda işin özüne varıyor ve önemli ölçüde gelişebilir. Yine de devam edecek pek bir şey yok.

Sonra tekrar, video oyunu Easter Eggs arayanlar kesinlikle onları bulacaklar ve belki de bu büyük paket servis. Oyunların sıkı bir hayranıysanız, bu gösteri çok özel bir kaşıntı çizebilir.

Başkaları için Resident Evil, genel bir déja vu gibi hissetme olasılığı yüksektir.Kaynak : https://www.androidauthority.com/resident-evil-netflix-review-3185679/

Yorum yapın