Netflix’in Oyunlarını Kimse Oynamıyor


neredeyse oldu iki yıl Netflix oyun oynamaya başladığından beri ve akış devinin bir ev adı olarak varlığı pek tercüme edilmiyor. Analitik şirketi Apptopia’nın son bulgularına göre, hizmet kullanıcılarının yüzde 99’u platformdaki tek bir video oyununa hiç dokunmadı. Oyunlarından herhangi birini oynadıysanız, tebrikler: Yüzde birsiniz.

Belki şok edici olmasa da bu haber kaşları çattı. Netflix geçen çeyrekte yaklaşık 970.000 abone kaybetti ve şirketin oyuncuları işe alarak onları telafi etmesi pek mümkün görünmüyor. tarafından elde edilen istatistikler CNBC Apptopia aracılığıyla, platformdaki oyunların günlük ortalama 1,7 milyon kullanıcıya sahip olduğunu ortaya koyuyor – Netflix’in 221 milyon abone tabanının bir kısmı. Bu oyunların toplam indirme sayısı yaklaşık 23,3 milyondur.

Oyuna dalmış teknoloji devleri pek yeni değil. Amazon ve Google, all-star yetenekleri işe alarak ve şirket içi stüdyolarda çalışarak şansını denediler. Ancak ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına rağmen, parası olan büyük şirketler başarıya giden yolda kaba kuvvet kullanamadılar. Video oyunları, bir avuç bağımsız yaratıcıdan dünya çapında yüzlerce geliştiriciye kadar değişebilen ekiplerin sıkı çalışmasını ve yeteneklerini gerektiren, yıllarca süren bir çabadır. Netflix’in yaptığı gibi iyi oyunlar üretseler bile, insanları PlayStation, Switch, Steam veya Xbox ekosistemlerinden, hatta yeni sezondan uzaklaştırmak için birkaç oyundan daha fazlası gerekiyor. Bridgerton– onları oynamak için. Netflix, telefonunuzda dikkat çekmek için en büyük rekabetin TikTok gibi uygulamalardan geldiğini biliyor.

En azından Netflix için sorunun bir kısmı farkındalıkla ilgili olabilir. gibi kıyafetler almasına rağmen öküzsüz yaratıcı Night School Studio ve zindan patronu geliştirici Boss Fight Entertainment, şirketin oyunlara yaptığı yatırımı, onları pazarlama ve tanıtma biçiminde göstermiyor. (Bunun için iyi okunan nasıl yapılırları yayınlayan sitelere bakın. bulma Netflix Oyunlar.) Konu, daha özgün girişimlerinin bazılarına göz çekmek söz konusu olduğunda yayıncı, en iyi itibara sahip değil. Aralık ayında başlattığı, pek bilinmeyen hayran sitesi, henüz yeni filizlenmeye başlamıştı. kesmek personelin çoğunluğu. iptal edildi düzinelerce sadece bir sezondan sonra şovların sayısı – büyümeye devam eden bir liste. Görünüşe göre oyunlarda Netflix, kullanıcılara orada olduklarını zar zor bildiriyor.

Akış devinin teklifleri kötü olduğu için oyuncu kazanmadığını söylemek kolay olurdu, ama değil. Bilim kurgu strateji oyunu gibi oyunlar İhlalin içine ve kart oyunu patlayan yavru kedi Netflix için mobil sürümlerinden önce diğer platformlarda iyi performans gösteren köklü hitlerdir. Şirketin akış evrenlerini genişleten orijinaller, yabancı şeyler oyunlar, yerleşik hayran kitlesine sahip. Eleştirmenler pozitif söylenecek şeyler, görünüşte kendilerine rağmen. Oyunlara çekiş kazanmak için zaman verilmedi.

Netflix, Apptopia’nın bulguları veya mevcut oyunları nasıl ele aldığı hakkında yorum taleplerine yanıt vermedi, ancak dev, mobil oyun için devam eden tutkusu konusunda netti. Şirketin teklif planları var yaklaşık 50 oyun gibi yeni sürümler de dahil olmak üzere 2022’nin sonuna kadar yalan söylemek yaratıcısı Sam Barlow’s sonraki başlık, Ölümsüzlük. Netflix yinelemeye düşkündür ve kendini tarif “sürün, yürü, koş” modeli. Açıkçası, oyun hala o bebek aşamasında.

Kaynak : https://www.wired.com/story/netflix-mobile-games-no-one-playing/

Yorum yapın