Netflix’in düşüşüne rağmen premium akış abonelikleri artmaya devam ediyor – Teknolojik Haberler


Son zamanlarda Netflix’i takip ediyorsanız, yayıncının şu anda titrek bir zeminde olduğunu bilirsiniz. Anten veriler, Netflix’in 2022’nin ilk çeyreğinde 3,6 milyon abonelik iptali gördüğünü ortaya koyuyor; bu, şirketin 2021 yılının ilk ve dördüncü çeyreğinde yaşadığından bir milyondan fazla fazla. Bu, Netflix’in yayın savaşında en üst sırasını kaybetmeye adım adım yaklaştığının önemli bir göstergesi. .

Netflix’in düşüşü, SVOD (isteğe bağlı abonelik videosu) endüstrisinin zirve yapıp yapmadığına ve düşüş eğilimine başlayıp başlamadığına dair spekülasyonları artırsa da, yeni Anten verileri bunun aksini destekliyor.

Antenna, Premium SVOD kategorisindeki ABD Aboneliklerinin çeyreğe göre +%4,0 ve yıldan yıla +%24,7 arttığını keşfetti. Araştırma ayrıca 37,4 milyon yeni brüt SVOD müşterisi ve 29,8 milyon abone kaybı olduğunu ve 2022’nin ilk çeyreğinde brüt yalnızca 7,7 milyon yeni abone kaldığını gösteriyor.

Resim Kredisi: Anten

37.4 rakamı, son iki çeyrekle tutarlı ancak 2019’dan (Covid-19’dan önce) önemli ölçüde yüksek. Büyüme, büyük ölçüde, birleşik 6,1 milyon veya daha fazla ABD Abonesi ekleyen yavru kuş hizmetleri Peacock ve Paramount+ tarafından sağlandı.

Buna karşılık, Netflix ve Hulu’nun pazara hakim olduğu 2019’da (Disney+, Peacock ve HBO Max gibi hizmetler henüz mevcut değildi), yılın ilk çeyreğinde toplam 10,3 milyon abonelik vardı. Muazzam artış, %54’lük üç yıllık bileşik yıllık büyüme oranını gösteriyor.

Abone büyümesi şu anda yüksek olsa da, iptaller de öyle. Antenna, 2022’nin ilk çeyreğinde, tarihteki herhangi bir çeyrekten %12 daha yüksek veya üç yıl önce görülen iptal hacminin 4,5 katı olan 30 milyonun biraz altında iptal olduğunu tespit etti.

İptaller endişelenecek bir şey olmayabilir, çünkü yeni abone eklemeleri tüketicilerin zıpladığını gösteriyor – aynı zamanda kayıp ve geri dönüş olarak da bilinir. Paramount+, Peacock ve Disney+, bu çeyrekteki tüm yeni kayıtların %51’ini oluşturdu. Ayrıca, söz konusu üç hizmet, 1Ç 2022 Netflix kullanıcıları için yeni kayıtların büyük bir bölümünü oluşturdu.

Resim Kredisi: Anten

Hub müdürü Peter Fondulas, belirtilmiş, “Netflix’in 2022’nin ilk çeyreğindeki abone kaybı ve sonraki çeyreklerde beklenen kayıpları, küresel abone tabanının küçük bir bölümünü temsil ediyor. Ve aslında, bir noktada, Netflix kadar geniş bir alana yayılan bir hizmetin büyümesi için yalnızca çok fazla alanı kaldı. Bize göre, bazı analistlerin önerdiği gibi, Netflix deneyimini akışlı TV hizmetlerinin düşüşün eşiğinde olduğunun bir işareti olarak almak ciddi bir hata olur. Vızıldamaya değer özel içeriğin cazibesi ve isteğe bağlı görüntülemenin tam rahatlığı, bu hizmetleri en azından yakın vadede büyütmesi gereken iki güçlü güçtür.”

2022’nin ilk çeyreğinde Netflix, 200.000 abone kaybı bildirdi ve on yıldan uzun süredir ilk abone kaybını gerçekleştirdi. Düşüş, Netflix’in abone tabanını bir önceki çeyrekte 221,8 milyondan 221,6 milyona düşürdü. Netflix tahminlerine göre kayıplar sadece devam edecek ve yayıncının ikinci çeyrekte 2 milyon kaybetmesi bekleniyor.

Netflix, Ocak 2022’de tüm plan katmanlarında yurt içinde fiyatları yükselttiğinden, abonelik iptallerinde büyük bir artış oldu. Netflix ABD aktif aylık abone kayıp oranı, abonelik fiyatlarını artırdıktan sonra Ocak 2019’da %2’nin biraz üzerindeydi.

Daha ileri, Anten veriler, Netflix’in aktif aylık kayıp oranının Ocak 2022’de bir önceki aya göre +0,95 puan arttığını ve bir fiyat artışının aktif aylık kayıp oranının %3’e yol açtığını gösteriyor. Mart ayının sonunda, Netflix’in aktif aylık kayıp oranı %3,3 idi. Bu, Netflix’in yaklaşmakta olan daha ucuz reklam destekli katmanının, şirketin karmaşayı en aza indirme planı olduğunu gösteriyor.

Tüm bu veriler, akış pazarının ne kadar değişken olduğunu gösteriyor. Hangi hizmetin bir sonraki zirvede olacağını tahmin etmek zor, ancak Netflix gibi yerleşik yayıncıların yeni aboneleri çekmek için tetikte olmaları ve yeni stratejiler bulması gerekiyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/21/premium-streaming-subscriptions-continue-to-increase-despite-netflix-tribulations/

Yorum yapın