Netflix’in “Batı Cephesinde Her Şey Sessiz” en çok aday gösterilen Oscar filmleri arasında yer alıyor • Teknolojik Haberler


Netflix bu yıl 15 Oscar adaylığı alarak akış hizmetini diğer medya şirketlerinin önüne geçirdi. Warner Bros. 13 adaylıkla çok gerideydi ve Disney 11 adaylık kazandı.

Netflix’in Alman savaş filmi “All Quiet on the Western Front” dokuz kez aday gösterildi ve on adayla “Everything Everywhere All at Once”ın ardından ve sekiz adayla “The Banshees of Inisherin”in yanında yer alarak en çok aday gösterilen Oscar filmlerinden biri oldu. adaylıklar. Warner Bros.’ “Elvis” ayrıca sekiz adaylık aldı.

Aday gösterilen diğer Netflix filmleri arasında “Blonde”, Guillermo del Toro’nun “Pinocchio” ve “The Sea Beast” yanı sıra iki kısa belgesel film “The Elephant Whisperers” ve “The Martha Mitchell Effect” yer alıyor. Geçen yıl, yayıncı 26 adaylık elde etti.

Warner Bros dışında.’ “Elvis”, şirket ayrıca “The Batman” için üç adaylık aldı. “All That Breathes” ve “Navalny” adlı kısa belgesel filmler de aday gösterildi.

Disney’in adaylıklarının çoğu beş adaylık ile “Black Panther: Wakanda Forever” ve dört adaylık ile “Avatar: The Way of Water” sayesinde oldu.

Paramount Global ve Universal Pictures sırasıyla dokuz ve sekiz Oscar adaylığı kazandı. Paramount+ yayın hizmetinin sahibi Paramount, “Top Gun” devam filmi için altı adaylık aldı. Bu arada Peacock’ın sahibi olan Universal, Steven Spielberg’in “The Fabelmans” filmiyle yedi adaylık aldı.

Apple TV+, En İyi Film Oscar’ını kazanan ilk yayın hizmeti olurken, yayın hizmeti bu yıl yalnızca iki adaylık kazandı. “Causeway”deki Brian Tyree Henry, Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi. “The Boy, the Mole, the Fox and the Horse” En İyi Kısa Animasyon Filmi dalında aday gösterildi.

Amazon Studios, uluslararası filmi “Arjantin, 1985” ile bir adaylık kazandı. Ayrıca 2022 yılında Amazon tarafından satın alınan Metro-Goldwyn-Mayer Inc. (MGM), drama filmi “Women Talking” ile aday gösterildi.

2023 Akademi Ödülleri, 12 Mart Pazar günü ABC’de yayınlanacak.

Adaylar:

  • Netflix: 15
  • Warner Bros: 13
  • disney: 11
  • En önemli: 9
  • Evrensel Resimler: 8
  • Apple TV+: 2
  • Amazon: 2Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/oscar-nominations-2023/

Yorum yapın