Netflix, yavaşlayan gelir artışını gerekçe göstererek 150 çalışanını işten çıkardı – Teknolojik Haberler


Netflix, üst düzey büyümesi yavaşladığı için maliyetleri dizginlemeye çalıştığı için, başta ABD merkezli yaklaşık 150 çalışanı işten çıkardığını doğruladı.

Bir Netflix temsilcisi e-postayla gönderilen bir bildiride şunları yazdı: “Kazançlar konusunda açıkladığımız gibi, yavaşlayan gelir artışımız, bir şirket olarak maliyet büyümemizi de yavaşlatmamız gerektiği anlamına geliyor. Ne yazık ki, bugün çoğu ABD merkezli yaklaşık 150 çalışanın gitmesine izin veriyoruz. Bu değişiklikler, bireysel performanstan ziyade iş gereksinimleri tarafından yönlendiriliyor; bu da, hiçbirimiz böyle harika meslektaşlarımıza veda etmek istemediğimiz için onları özellikle zorlaştırıyor. Bu çok zor geçişte onları desteklemek için çok çalışıyoruz.”

Son tarih Orijinal içerik de dahil olmak üzere, serbest bırakılanların önemli bir kısmının reklam öğesinde olduğunu bildirdi. Bildirildiğine göre, Sebastian Gibbs, Brooke Kessler ve Negin Salmasi gibi orijinal dizi alanından yönetmenler, bırakılanlar arasındaydı. Raporda, bazı yönetici rollerinin de etkilendiği belirtildi.

Şirketin üç aylık raporunda belirttiği gibi, personel indirimleri bekleniyordu. hissedarlara mektup, “Sonuçlarımızın ve aşağıdaki tahminlerimizin gösterdiği gibi, gelir artışımız önemli ölçüde yavaşladı.” Netflix, 2022’nin ilk çeyreği için 7.87 milyar dolar gelir ve 200.000 abonede önemli bir kayıp bildirdi. Analistler, 7,93 milyar dolar ve 2,7 milyon abone öngörmüştü. Bu üç aylık rakamlara ulaşır ulaşmaz ufukta bir kemer sıkma belirdi.

Netflix ayrıca yakın zamanda 25 kişilik daha küçük bir grubu yeni başlattığı içerik pazarlama operasyonu Tudum’dan çıkardı – Netflix’in temel işi için kritik bir görev olmadığı düşünüldüğünde, başlamak için bariz bir yer. Ancak bu ek işten çıkarmalar, yayıncının giderek daha rekabetçi hale gelen akışlı medya ortamında maliyetlerini daha iyi kontrol altına almak için operasyonlarında daha stratejik kesintiler yaptığını gösteriyor.

Maliyet düşürme önlemleri, son kazanç çağrısı sırasında Netflix CFO’su Spencer Neumann tarafından da ele alındı. “… muhtemelen önümüzdeki 18, 24 ay için, buna önümüzdeki iki yıl diyelim, kabaca bu işletme marjına göre çalışıyoruz, bu da toplam harcama büyümemizin bir kısmını geri çektiğimiz anlamına geliyor. hem içerik hem de içerik dışı harcama yapıyoruz, ancak yine de harcamamızı artırıyor ve bu uzun vadeli fırsata agresif bir şekilde yatırım yapıyoruz. Neumann, “İşin gelir artışının gerçeklerini yansıtmak için bu harcama artışının bir kısmını geri çekme konusunda akıllı ve ihtiyatlı olmaya çalışıyoruz” diye ekledi.

Netflix, yeni aboneler kazanma ve daha fazla büyüme sağlama umuduyla, şifre paylaşımını çökerterek ve daha ucuz bir reklam destekli katman duyurarak geç saatlerden beri çabalıyor.

Ek raporlama: Sarah PerezKaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/netflix-lays-off-150-staffers-citing-slowing-revenue-growth/

Yorum yapın