Netflix, ‘The Queens Gambit’, ‘Shadow and Bone’ ve daha fazlası dahil olmak üzere popüler şovlarına bağlı oyunları duyurdu – Teknolojik Haberler


yıllık geek haftası Etkinlikte Netflix, bu yıl oyun hizmetine bir dizi yeni oyunun geldiğini duyurdu. Yeni oyunlardan birkaçı, “The Queen’s Gambit”, “Shadow and Bone” ve “Too Hot To Handle” dahil olmak üzere Netflix’in en popüler TV programlarından bazılarıyla bağlantılı. Akış hizmetinde şu anda 22 oyun var ve bu yılın sonuna kadar 50 oyun almayı planlıyor, bunlardan bazıları bugün duyurdu.

Neftlix’in yaklaşmakta olan The Queen’s Gambit: Chess oyunu, oyuncuların Beth Harmon’un dünyasına girmesine ve satranç dersleri almasına, maçlar oynamasına ve arkadaşlarına karşı rekabet etmesine izin verecek. Şirket, oyunun hit TV şovuna saygı duyduğunu söylüyor. Oyun İngiltere merkezli Ripstone tarafından geliştirildi ve 2022’de piyasaya çıkacak.

Gölge ve Kemik Netflix oyunu

Resim Kredisi: Netflix

Yakında çıkacak olan Shadow and Bone: Destinies başlığı, Netflix fantezi-drama serisine dayanan tek oyunculu bir rol yapma oyunudur. Kullanıcılar en sevdikleri karakterleri oynayabilecek ve kaderlerini gerçekleştirmek için anlatısal bir macerada Grishaverse dünyasını dolaşabilecekler. Netflix, oyuncuların oyun sırasında yolculuklarının gidişatını belirleyecek kararlar vermek zorunda kalacaklarını söylüyor. Oyun Almanya merkezli Chimera Entertainment tarafından geliştirildi ve yakında piyasaya sürülecek.

Şirketin yaklaşmakta olan Too Hot To Handle oyunu, akış hizmetinin aynı adlı popüler gerçeklik serisine dayanıyor. Oyun, oyuncuların sevgileri için yarışan diğerleriyle tanışıp kaynaştığını görecek. Başlık, Hırvatistan merkezli Nanobit tarafından geliştirildi ve yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

La Casa De Papel Netflix oyunu

Resim Kredisi: Netflix

Yayın hizmeti ayrıca popüler İspanyol soygun suçu TV şovuna dayanan yeni bir La Casa De Papel oyunu ekleyecek. Netflix, oyunun oyuncuların Monako’daki karanlık bir milyarderin kumarhanesini soymak için bir soyguna sürüklendiğini göreceğini söyledi. Oyun Kolombiyalı geliştirici Killasoft tarafından geliştirildi ve yakında piyasaya sürülecek.

Şirket ayrıca, oyuncuların yukarı zıplayacağı ve arkalarındaki mavi canavarı besleyeceği Poinpy adlı dikey bir tırmanıcı oyunu da piyasaya sürüyor. Ne kadar yükseğe çıkarsanız, o kadar zorlu alanlarla karşılaşırsınız. Oyun Japonya merkezli Team Poinpy ve Ojiro Fumoto tarafından geliştirildi. Başlık Devolver Digital tarafından yayınlandı ve bugün piyasaya çıkıyor.

Netflix ayrıca oyuncuların efsanevi tapınakların ve zindanların derinliklerine gireceği Lucky Luna adlı yeni bir dikey kaydırma oyununu da duyurdu. Her seviye, etrafınızdaki araziyi keşfetmenin farklı yollarını açan yeni özellikler sunar. Bu yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen oyun, Kanadalı geliştirici Snowman tarafından geliştirildi.

Şirket ayrıca Desta: The Memories Between adlı yeni bir oyun duyurdu. Oyun, oyuncuların bir top oyunu aracılığıyla bozuk ilişkilerin ve trajik bir aile olayının üstesinden gelmelerini görecek. Oyun, Birleşik Krallık merkezli Ustwo Games tarafından geliştirildi ve 2022’de piyasaya çıkacak.

Terra Nil Netflix oyunu

Resim Kredisi: Netflix

Netflix’in yakında çıkacak olan Terra Nil oyunu, iklim krizine vurgu yapan bir strateji şehir kurma oyunudur. Oyun, ekosistemin yeniden yapılandırılması ve çorak bir arazinin ekolojik bir cennete dönüştürülmesi ile ilgilidir. Başlık, Güney Afrika merkezli Free Lives tarafından geliştirildi ve Devolver Digital tarafından yayınlandı. Oyun 2022’de çıkacak.

Hizmete gelen bir diğer oyun ise Çin destanı The Romance of the Three Kingdoms’tan esinlenilen Reigns: Three Kingdom olarak adlandırılıyor. Oyuncular, Han hanedanlığının son yıllarına atılacak. Oyun İngiltere merkezli Nerial Limited tarafından geliştirildi ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli Devolver Digital tarafından yayınlandı. Oyun bu yıl bir ara çıkıyor.

Netflix'te Vahşi Şeyler Oyunu

Resim Kredisi: Netflix

Bu yıl hizmete giren başka bir oyun, oyuncuların sevimli hayvanları kurtaracağı, sürükleyici bir dünyayı keşfedeceği ve üçlü eşleştirme macera oyununda hayallerindeki yaşam alanını inşa edeceği Wild Things: Animal Adventures olarak adlandırılıyor. Oyun, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Jam City tarafından geliştirildi.

Şirket ayrıca, insan dünyasının şeytani istilasına karşı durmak için genç bir kızın seçildiği Raji: An Ancient Epic adlı yeni bir oyun duyurdu. Oyun Hindistan merkezli Nodding Heads tarafından geliştirildi ve bu yıl içinde çıkacak.

Spiritfarer Netflix oyunu

Resim Kredisi: Netflix

Son olarak Netflix, ölen kişiye bir feribot ustası oynadığınız Spiritfarer adlı bir oyun ekliyor. Dünyayı keşfetmek için bir tekne inşa etmeli ve sonra ruhları öbür dünyaya bırakmadan önce onlarla arkadaş olmalı ve onlarla ilgilenmelisiniz. Oyun, Kanada merkezli Thunder Lotus Games tarafından geliştirildi ve bu yıl içinde piyasaya çıkacak.

Yakında çıkacak olan bu oyunlar, Stranger Things 3: The Game, Stranger Things: 1984, Card Blast, Shooting Hoops, Asphalt Xtreme, Krispee Street, Moonlighter, Exploding Kittens: The Game, Knittens ve Netflix’in oyun kataloğunda şu anda mevcut olan 22 başlığa katılacak. daha fazla.

Oyunlara Android’de erişmek için, oyunların listelendiği Android için Netflix uygulamasındaki yeni Oyunlar sekmesine dokunmanız gerekir. Bir oyun seçtikten sonra kullanıcılar, diğer uygulamalarda olduğu gibi oyunları yüklemek için Google Play Store’a yönlendirilir. Oyunlar indirildikten sonra, Netflix uygulamasında veya bir Android cihazının ana ekranında oyunlara dokunarak istediğiniz zaman oynayabilirsiniz. iOS için Netflix, kullanıcıların indirmeler için Apple’ın App Store’una yönlendirildiği benzer bir sistem kullanır. Oyunlar ayrıca, oynamaya başlamak için kullanıcıların Netflix üyelik bilgileriyle kimlik doğrulamasını gerektirecek.

Oyun hizmetini Kasım 2021’de başlatan Netflix, her ay kataloğuna yeni oyunlar ekliyor. Şu anda oyunları oynamak ücretsizdir ve herhangi bir uygulama içi satın alma içermez. Şirket, oyunları mevcut abone tabanını büyütmenin ve sürdürmenin bir yolu olarak görüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/10/netflix-games-queens-gambit-shadow-bone-and-more/

Yorum yapın