Netflix, reklam destekli planı için Microsoft ile ortaklık kurdu – Teknolojik Haberler


Netflix’in bu yıl daha sonra geleceği bildirilen düşük fiyatlı reklam destekli katmanı için işler bir araya geliyor gibi görünüyor: Netflix sadece meydana çıkarmak bugün, akış hizmetinin reklamlar yoluyla gelir elde etmesine yardımcı olmak için “küresel reklam teknolojisi ve satış ortağı” olarak Microsoft ile ortaklık kuruyor.

Netflix COO’su Greg Peters söz konusu bir açıklamada, “Daha çok erken günler ve üzerinde çalışmamız gereken çok şey var. Ancak uzun vadeli hedefimiz açık: Tüketiciler için daha fazla seçenek ve reklamverenler için birinci sınıf, doğrusaldan daha iyi bir TV markası deneyimi. Bu yeni hizmeti hayata geçirirken Microsoft ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Reklam için Microsoft’u kullanan pazarlamacılar, Netflix’in 221,6 milyon aboneden oluşan hedef kitlesine erişebilecek. Teknoloji şirketi üretti 10 milyar dolar geçen yıl reklam satışlarında yer aldı ve gizliliğe yaklaşımı ve müşterilerinin bilgilerini korumasıyla tanınıyor.

Microsoft Web Deneyimleri başkanı Mikhail Parakhin, “Bugün Netflix ve Microsoft için büyük bir gün” dedi. resmi bir blogda. “Netflix’in müşterilerine daha fazla seçenek sunmasına yardımcı olurken, pazarlamacılar ve iş ortaklarından oluşan ekosistemimize yeni bir premium değer sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Duyuru, Disney’in The Trade Desk ile reklam teknolojisi anlaşmasını açıklamasından bir gün sonra geldi.

Disney+’ın reklam destekli katmanının lansmanı yakında yapılacak ve Disney’in dün yaptığı duyuru, reklamverenlerin aile dostu bir kitleyi hedefleyebileceği anlamına gelebilir. Disney+ ikinci mali çeyreğinde 7,9 milyon abone kazandı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/13/netflix-partners-with-microsoft-for-its-ad-supported-plan/

Yorum yapın