Netflix, iş ilanlarına dayalı olarak ‘yepyeni AAA PC oyunu’ üzerinde çalışıyor • Teknolojik Haberler


Netflix şundan fazlasını koydu: bir düzine iş ilanı tarafından keşfedildiği üzere, Netflix Games Studio’nun Los Angeles ofisi için web sitesinde mobilgamer.biz. Bu listeler bize şirketin yeni stüdyo planları hakkında birkaç ipucu veriyor. Özellikle Netflix, “yepyeni bir AAA PC oyunu” üzerinde çalışması için bir oyun yönetmeni tutuyor.

Geçen ay Teknolojik Haberler Disrupt’ta Netflix Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, şirketinin Güney Kaliforniya’da yeni bir stüdyo açtığını duyurdu. Verdu ayrıca stüdyoyu Chacko Sonny’nin yöneteceğini söyledi. Sonny, Overwatch’ın eski yönetici yapımcısıdır.

evlat Blizzard Entertainment’tan ayrıldı, Overwatch’ın arkasındaki şirket, şirket Kaliforniya’da cinsel taciz ve ayrımcılık davası ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan bir soruşturma ile uğraşırken. Ayrıca Overwatch 2’nin geliştirilmesinden de sorumluydu.

Ve şimdi Netflix, Los Angeles’taki Netflix Games Studio’nun ilk projesi için çekirdek ekibi bir araya getirmek istiyor gibi görünüyor. bu oyun yönetmeni bir AAA PC oyunundan sorumlu olacak. Netflix şu anda yalnızca akıllı telefonlar ve tabletler için oyunlar sunduğundan, bu şirketin ilk PC oyunu olacaktır.

Video oyun endüstrisinde AAA projeleri, çok büyük bütçeleri ve geliştirme ekipleri olan büyük oyunlardır. Oyun yönetmeni, “bir Netflix filmine/dizisine layık dünya/karakterler/anlatı” geliştirmekten sorumlu olacak. İş listesi, Unreal Engine ve birinci şahıs ve/veya üçüncü şahıs nişancı oyunlarıyla ilgili deneyimden de bahsediyor.

Görünüşe göre henüz stüdyo için çalışan çok fazla insan yok, çünkü Netflix aynı zamanda bir sanat yönetmeni ve bir teknik yönetmen arıyor. Baş sanatçılar ve baş mühendisler için iş listeleri de vardır.

Netflix, oyun oynamayı uzun vadeli bir proje olarak görüyor. Teknolojik Haberler Disrupt’ta Mike Verdu, Netflix’in oyun girişiminin henüz çok erken aşamalarında olduğunu söyledi.

şirket şu anda 40 farklı oyun sunar. Stranger Things gibi popüler Netflix şovlarına dayanan yan oyunlar, koşucu ve yarış oyunları gibi klasik mobil oyunlar, kart oyunları ve orijinal oyunlar var.

Netflix mevcut üç oyun stüdyosunu satın aldı: Boss Fight Entertainment, Night School Studio (Oxenfree) ve Finland’s Next Games. Ayrıca başında eski bir Zynga GM ile Helsinki, Finlandiya’da yeni bir stüdyo kurdu.

Şu anda Netflix’in oyunlar için iş modeli oldukça basit. Netflix abonesi iseniz Netflix oyun kütüphanesindeki tüm oyunları indirip oynayabilirsiniz. Netflix aboneliğinizi sonlandırırsanız, artık bu oyunlara erişemezsiniz.

Bu oyunlarda uygulama içi satın alma, sezon geçişleri veya eklenti abonelikleri yoktur. Elbette Netflix, yeni AAA oyunuyla oyun geliri stratejisini değiştirebilir. Ancak Netflix’in şimdilik yatırım modunda olduğu açık.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/24/netflix-is-working-on-brand-new-aaa-pc-game-based-on-job-listings/

Yorum yapın