Netflix, en son oyun satın alımında bağımsız oyun geliştiricisi Boss Fight’ı satın aldı – Teknolojik Haberler


Netflix, Teksas merkezli bağımsız oyun geliştiricisi Boss Fight Entertainment’ı satın aldığını duyurdu. Blog yazısı. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı. Netflix’in üçüncü bir oyun şirketini satın almasına işaret eden anlaşma, akış hizmetinin oyun oynamaya yönelik devam eden baskısının bir parçası.

Boss Fight, 2013 yılında eski Zynga Dallas ve Ensemble Studios çalışanları tarafından kuruldu. Netflix, stüdyonun türler arasında oyun geliştirme deneyiminin, Netflix kullanıcılarına daha fazla oyun sunma becerisini hızlandırmaya yardımcı olacağını söylüyor. Boss Fight ekibi Dallas, Austin ve Seattle’daki mevcut stüdyolarında çalışmaya devam edecek.

Boss Fight Entertainment’ın kurucuları David Rippy, Bill Jackson ve Scott Winsett yaptığı açıklamada, “Boss Fight’ın misyonu, oyuncularımıza oynamak istedikleri her yerde basit, güzel ve eğlenceli oyun deneyimleri sunmaktır” dedi. “Netflix’in üyelerin aboneliklerinin bir parçası olarak reklamsız oyunlar sunma taahhüdü, bizim gibi oyun geliştiricilerinin para kazanma konusunda endişelenmeden keyifli oyun oynamaya odaklanmalarını sağlıyor. Sevdiğimiz şeyi yapmaya devam ederken Netflix’teki oyunların geleceğini birlikte şekillendirmeye yardımcı olduğumuz için bu erken aşamada Netflix’e katılmaktan daha heyecanlı olamazdık.”

Bu ayın başlarında Netflix, Finlandiya’nın mobil oyun geliştiricisi Next Games’i toplam 65 milyon € (72 milyon $) karşılığında satın aldığını duyurdu. Oynaması ücretsiz mobil oyun yayıncısı, “Stranger Things” ve “The Walking Dead” gibi Netflix’in en büyük çekilişlerinden bazılarıyla ilgili başlıklar geliştirdi. Anlaşmanın Q2 2022’de kapanması bekleniyor.

Geçen Eylül ayında Netflix, “Oxenfree” gibi anlatı odaklı oyunlarla tanınan bağımsız oyun geliştiricisi Night School Studio’yu satın aldı. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı. Night School yöneticileri, stüdyonun Oxenfree II ve diğer Night School oyunları üzerinde çalışmaya devam edeceğini söylemişti.

Satın almalar, Netflix’in video kataloğunu tamamlamak için oyun içeriğini oluşturmaya yönelik daha büyük stratejisinin bir parçası.

Netflix oyun stüdyoları başkan yardımcısı Amir Rahimi yaptığı açıklamada, “Netflix üyeliğinizin bir parçası olarak harika oyun deneyimleri oluşturmanın henüz ilk günlerindeyiz” dedi. “Dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerle ortaklıklar, en iyi yetenekleri işe alma ve bunun gibi satın almalar yoluyla, reklamsız ve uygulama içi olmayan, çok çeşitli keyifli ve derinden ilgi çekici orijinal oyunlar sunabilen birinci sınıf bir oyun stüdyosu kurmayı umuyoruz. satın almalar – dünya çapındaki yüz milyonlarca üyemize.”

Netflix, şirketin birkaç “Stranger Things” temalı oyun ve diğer gündelik oyunları içeren ilk dizisini piyasaya sürdüğü geçen yılın sonundan bu yana oyun hizmetini geliştiriyor.

O zamandan beri Netflix, “Arcanium: Akhan’ın Yükselişi”, “Asphalt Xtreme”, “Bowling Ballers”, “Card Blast”, “Dominoes Café, “Dungeon Dwarves”, “Hextech Mayhem: A League” dahil olmak üzere birçok başka oyun yayınladı. of Legends Story,” “Knittens,” “Krispee Street,” “Shooting Hoops,” “Teeter (Up)” ve “Wonderputt Forever.” Bu haftanın başlarında şirket, “Shatter Remastered” ve “This Is A True Story” adlı iki oyunla serisini genişletti. Netflix ayrıca “Into the Dead 2: Unleashed” adlı ilk birinci şahıs nişancı oyunuyla da dalga geçti.

Şirket, dördüncü çeyrek kazançları sırasında yatırımcılara, bu ilk oyun lansmanlarının, tüketicilerin yeni hizmetten ne istediğini daha iyi anlamak için Netflix’i kurmakla ilgili olduğunu açıkladı. Netflix, oyunlarının ne kadar iyi performans gösterdiğini henüz ayrıntılı olarak açıklamadı, yalnızca oyun başlıklarında hem günlük aktif hem de aylık aktif kullanıcıların “artan bir sayısına” sahip olduğunu söyledi. Netflix ayrıca, insanların gelecekte tanıyacağı daha büyük oyun IP’sini lisanslamaya açık olduğunu ima etti.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/25/netflix-buys-game-developer-boss-fight/

Yorum yapın