Netflix dönerken, Amerikan tutumları yalnızca onları yayınlamakla kalmayıp dijital varlıklara sahip olmaya doğru değişiyor – Teknolojik Haberler


Netflix’in Microsoft ile reklam destekli bir hizmet başlatacağını söylediği bir günde, tüketiciler dijital varlıklara sahip olabileceklerini fark etmeye başladıkları için, akış dünyası aslında popülerlik açısından rekabet etmeye hazır görünebilirdi. veya onları yayınlayın.

2.000 Amerikalıyla (istatistiksel olarak alakalı) yeni bir ankete dayanarak, yeni bir çalışma, Amerikalıların %77’sinin yalnızca kiralamak veya akış yapmak yerine dijital içerik ve varlıklara sahip olmayı tercih ettiğini buldu. Gerçekten de, yaklaşık %28’i dijital sanat, müzik ve oyun içi öğeler gibi gerçekte sahip oldukları dijital varlıklara ayda 49 dolardan fazla harcıyor.

Bu, Spotify ve Netflix’in örneklediği gibi akış çağından bir mülkiyet çağına geçişi mi temsil ediyor? Kesin olarak söylemek için henüz çok erken ve bununla yüzleşelim, bir film Fortnite oyun içi görünümünden çok farklıdır. Ancak bu ankette değişen bir tutum kokusu var.

Blockchain odaklı metaverse platformu tarafından yaptırılan anketin Virtua ve akademik olarak değerlendirildi, dijital varlıklara sahip olmaya güçlü bir bağlılığı ortaya çıkardı. Ankete katılanların dijital ürünleri satın almış olanların çoğunluğu (%65), onlara fiziksel ürünlerle aynı düzeyde “veya daha fazla” değer verdi. Ve dörtte üçü (%78) onlara “duygusal olarak bağlı” hissetti.

Dijital eşya satın alanların çoğunluğu (%61) ayrıca hediye olarak fiziksel bir eşya yerine dijital bir eşya (NFT veya oyun içi “kaplamalar”) almayı tercih etti. Ankete göre, bu kısmen dijital varlıkların çevre için daha iyi olarak algılanmasından kaynaklanıyor (%38 bunu düşündü), ancak örneğin NFT’lerin darp edilmesindeki enerji maliyetlerinin farkında olup olmadıkları genişletilmedi.

Virtua CEO’su Jawad Ashraf yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sahip olacağımız ve metaverse içine alacağımız ‘mülkler’ evrim geçiriyor. Web 3.0’ın piyasaya sürülmesi, dijital koleksiyonların meteorik yükselişi ve Metaverse’in şafağı ile dijital ürünlerimize her zamankinden daha fazla değer vereceğiz.”

Ayrıca, %70’i dijital öğeler aracılığıyla fiziksel öğelere göre “daha iyi bağlantı kurduklarını” söylerken, %89’u bu varlıkları kaybetmenin üzücü olacağını söyledi.

Amerikalılar ayrıca “hayatlarındaki önemli anları hatırlattıkları (%87)” ve “kim olmak istediklerine dair bir algı oluşturmaya yardımcı oldukları” (%73) için dijital eşyalara sahip olmayı seviyorlar.

Bournemouth Üniversitesi’nde Tüketici Kültürü ve Davranışı Profesörü Dr Janice Denegri-Knott, anketin daha önce düşünülenden daha fazla insanın dijital ürünlerine bağlı olduğunu tespit ettiğini söyledi.

“Virtua’nın ilk dijital mülkiyet raporu, türünün en büyük nesiller arası anketine dayanıyor… Bazı insanlar, dijital mülkiyeti fiziksel sahipliğe kıyasla daha az avantajlı veya arzu edilir olarak gördüğümüzü varsayıyor, ancak bu çalışmanın bulguları aksini gösteriyor” dedi.

“Özellikle genç gruplar için dijital ve fiziksel mallara sahip olma arasındaki çizgiler bulanıklaşıyor ve dijital mülkiyet giderek artan bir kabul görüyor” diye ekledi.

Araştırma ayrıca farklı nesillerin dijital varlıkları ve diğer dijital öğeleri farklı şekilde gördüğünü ortaya çıkardı. Y kuşağının 10’da dokuzu (%90) (24-42 yaş arası) dijital öğelere duygusal olarak bağlı hissederken, dörtte üçü (%74) bunları iyi bir yatırım olarak görüyor.

Ayrıca dijital kimliklerinin “önemli” (%80) veya “çok önemli” (%47) olduğunu söylüyorlar.

Bu arada, genç Z Kuşağı grubu (16-23 yaş arası), %30 dijital ürün satışı ve %20’lik ticaret ile en aktif grup. Tüm Z kuşağı Amerikalıların yarısından fazlası (%52) dijital ürünler aldıklarını, sattıklarını veya ticaret yaptıklarını söyledi.

Araştırma, ESOMAR anket ilkelerine dayalı olarak ABD’de 16 yaş üstü 2.000 katılımcıyla anket yapan Censuswide tarafından yürütülmüştür.

Virtua, bugüne kadar 2,5 milyon dolar toplayan blok zinciri odaklı bir VR eğlence platformu olan Terra Virtua’nın yeni marka adı. Crunchbaseve kendi dijital varlıklarına dayalı Metaverse’in lansmanını planlıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/as-netflix-pivots-american-attitudes-shift-to-owning-digital-assets-not-just-streaming-them/

Yorum yapın