Netflix, daha ucuz reklam destekli abonelikler için Microsoft ile ortaklık yapıyor


Az önce ne oldu? Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, Netflix kısa süre önce daha ucuz bir reklam destekli katman planlarını onayladı, ancak şirketin bu reklamları yayınlamaya yardımcı olması için bir ortağa ihtiyacı olacak. Bu hafta Microsoft’u seçtiğini duyurdu. Netflix’in rakiplerinin çoğu zaten reklam destekli üyelik seçeneklerine sahip.

Microsoft ve Netflix var ilan edildi Netflix’in yaklaşmakta olan daha ucuz reklam destekli katmanına yönelik reklamların tümünün Microsoft’un reklam platformu aracılığıyla geleceği. Şirketlerin açıklamaları, Netflix’in reklam planlarını çevreleyen bir dizi söylentiyi sonlandırıyor.

Nisan ayında Netflix, 2022’de reklam destekli bir abonelik sunmayı planladığını doğruladı ve fikre karşı önceki açıklamaları tersine çevirdi. On yıldaki ilk abone kaybını gösteren ilk çeyrek mali raporu, şirket buna yanıt olarak personeli işten çıkardığı için kararı teşvik etmiş olabilir.

Önceki raporlar, Netflix’in reklam yayınlamak için Google veya NBCUniversal ile çalışabileceğini veya bu planları hızlandırmak için Roku’yu satın alabileceğini iddia ediyordu. Reklam destekli bir katmanın benimsenmesi, Netflix’i Hulu, HBO Max, Paramount Plus ve Peacock gibi rakiplerle aynı seviyeye getirecek ve Disney+ da bu yıl trendi benimsiyor.

Bu haftaki duyurular, Netflix’in reklam destekli katmanının nasıl görünebileceği, ne zaman piyasaya sürüleceği veya ne kadara mal olacağıyla ilgili ayrıntıları açıklamıyor. Netflix şu anda ayda 10 dolardan başlıyor. HBO, reklamlarla benzer fiyatlandırmaya sahiptir ve Disney+, reklamlar olmadan 8 ABD dolarıdır. Netflix’in reklam destekli fiyatının, Hulu’nun 7 dolarlık reklam katmanı ve Paramount Plus’ın 5 dolarlık reklam katmanıyla rekabet etmesi gerekir.Kaynak : https://www.techspot.com/news/95288-netflix-partners-microsoft-cheaper-ad-supported-subscriptions.html

Yorum yapın