Netflix, çocukların yeni içerikleri keşfetmesine yardımcı olmak için yeni bir ‘Gizemli Kutu’ özelliği başlattı – Teknolojik Haberler


Netflix, çocukların yeni filmler ve TV şovları keşfetmesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir “Gizemli Kutu” özelliğini tanıtıyor. ilan edildi Perşembe günü. Tercihlerinize göre karıştırma düğmesine benzeyen yeni özellik, bugün şirketin bağlı TV platformlarında dünya çapında kullanıma sunuluyor. Netflix, çocukların en sevdiklerini tekrar izlemeyi sevdikleri için yeni bir şey denemelerini sağlamanın zor olabileceğini ve bu nedenle bu yeni özelliği kullanıma sunduğunu belirtiyor.

Çocuklar ve bakıcıları, bir Netflix Kids profiline giriş yaptıklarında Netflix ana sayfasının üst kısmında yer alan ‘Favoriler Satırı’nı bularak yeni özelliğe erişebilirler. Oradan, yeni bir başlık keşfetmek için ışıltılı “Gizemli Kutu”nun üzerine gelmeniz gerekiyor. Fareyle soru işaretli kutunun üzerine geldiğinizde, bir TV şovunun veya filmin önizlemesi otomatik olarak oynatılmaya başlar.

Resim Kredisi: Netflix

Netflix’in ürün inovasyonu, çocuklar ve aile direktörü TJ Marston, “Çocuklar sevdikleri şeylere – en sevdikleri oyuncaklara, yiyeceklere, şarkılara – çekilir ve onları yeni bir şey denemeye ikna etmek zor” dedi. Blog yazısı. “Çocukların, kendileri için önerilen bir sonraki gösteriyi veya filmi göstermenin sürprizini ve zevkini seveceklerini umuyoruz.”

Netflix’te zaten yeni içerik keşfetmenin yolları olsa da bu yeni özellik, çocukların yeni öneriler alması için daha eğlenceli ve etkileşimli bir yol olacak şekilde tasarlandı. Şirket, yeni özelliğin çocuklara bir sonraki favori dizilerini veya filmlerini bulmalarına ve hatta tanıdık bir karakterle yeniden bağlantı kurmalarına yardımcı olacak özel bir deneyim sunacağını söylüyor.

Şirket, geçen yıl çocuklara yönelik bir dizi yeni özellik sunuyor. Geçen Temmuz, Netflix başlatıldı iki haftalık çocuk özeti Ebeveynlere, çocuklarının izleme tercihlerini daha iyi anlamalarını sağlamak için e-postalar. E-postalar, ebeveynlerin, çocuklarının en sevdiği karakterlere dayalı boyama sayfalarına ve etkinliklere erişmesini sağlar. Diğer şeylerin yanı sıra, bir çocuğun en sevdiği dizi ve filmlere dayalı öneriler de içerirler. Aynı zamanda Netflix, ülkenizdeki en popüler çocuk içeriklerini içeren bir “Çocuklar İçin En İyi 10” sırasını yayınladı.

Netflix ayrıca, gezinmeyi kolaylaştırmak için geçen yıl Kids profilini görsel olarak yeniledi. Güncellemeden önce, Çocuk profilinin düzeni, Trend olan şovları ve diğer önerileri gösteren satırlarla bir yetişkininkine benziyordu. Yenileme ile en üst sıra artık çocuğun en çok izlenen içeriğine sahip. Özellikle küçük çocuklar genellikle görsel olarak Netflix’te gezindiğinden, Netflix’in kullanıcı arayüzünü değiştirmesi mantıklıydı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/netflix-mystery-box-feature-help-kids-discover-new-content/

Yorum yapın