Netflix aboneleri, senaryosuz şovlar ve stand-up spesiyalleri için canlı yayın seçeneği alıyor olabilir – Teknolojik Haberler


Netflix’in, abone büyümesinde büyük bir düşüş yaşadığı için yayıncı için tamamen yeni bir değer getirebilecek bir yetenek olan canlı yayını kullanıma sunmayı planladığı bildiriliyor. Ancak bu, gelişimin erken aşamalarındadır; görünüşe göre senaryosuz birçok şovu ve stand-up spesiyalleri için piyasaya sürülecek.

Son tarih İlk önce haberi kırdı ve henüz erken günler olduğu için canlı yayının ne zaman hizmete gireceğine dair bir zaman çizelgesi olmadığını paylaştı. Kaynaklara göre, şirket içindeki küçük bir ekip, ürünü geliştirmenin ön aşamalarında.

Yaklaşan özellik hakkında fazla bir şey bilmiyoruz ve Netflix, Teknolojik Haberler’ın yorum talebine henüz yanıt vermedi.

Disney+, canlı yayınları test etmek için Netflix’in en son rakipleriydi. Yayın hizmeti, Akademi Ödülleri adaylıklarının canlı bir gösterimini test ederek, Şubat ayında ilk canlı yayınını yayınladı. Aynı zamanda “’nin yeni evi oldu.Yıldızlarla Dans”, ünlü dans yarışması dizisi bu yıl daha sonra platformda canlı bir dizi olarak başlayacak.

Mobil oyunlardan reklam destekli bir katmana kadar, Netflix son aylarda yeni teklifler keşfetti. Netflix canlı yayını keşfedecek olsaydı, platformun “Dance 100” gibi yarışma dizileri ve “The Circle” gibi reality TV programları için canlı oylamayı kullanabileceği anlamına gelir. Netflix ayrıca, canlı bir gösteri için başka bir fırsat olacak olan “Selling Sunset”in beşinci sezonu için özel bir toplantı yaptı.

Ek olarak, Netflix Bir Şakadır festivali bu yıl geri dönmeye karar verirse, canlı komedi etkinliği diğer büyük isimlerin yanı sıra Dave Chappelle, Larry David ve Pete Davidson’ın stand-up performanslarını potansiyel olarak yayınlayabilir.

En büyük soru, canlı yayının spor için kullanıma sunulup sunulmayacağı; ancak, bunun gerçekleştiğine dair hiçbir kanıt yoktur.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/16/netflix-subscribers-may-be-getting-a-live-streaming-option-for-unscripted-shows-and-stand-up-specials/

Yorum yapın