Nest Hub ve Google Fit ile uyku nasıl izlenir


Google’ın ikinci nesil Nest Hub’ının en benzersiz özelliklerinden biri Uyku Algılamadır. Bir kez yapılandırıldığında, bunları düzeltmek size kalmış olsa da, günlük uyku alışkanlıklarınız hakkında potansiyel olarak değerli bilgiler sağlayabilir. Nest Hub ve Google Fit ile uykuyu nasıl izleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Devamını oku: En iyi akıllı ekranlar

HIZLI CEVAP

2. nesil bir Nest Hub’ı, uyurken göğsünüzün yattığı yere doğru açılı olarak yatağınızın yanına kurun. Google Home uygulamasında, Hub’ınızın ayarlarına gidin ve Uyku Algılama. Uyku noktanızı kalibre etmek de dahil olmak üzere özelliği ayarlamak için talimatları izleyin. Uyku verilerini Hub’ınızda veya Google Fit uygulamasını kullanarak istediğiniz zaman telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz.


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

Nest Hub için Uyku Algılama nedir?

google yuva hub ikinci nesil inceleme uyku algılama uyku analizi

Jimmy Westenberg / Android Otoritesi

Uyku Algılama, uykunuzun uzunluğunu ve kalitesini ve uykunuzu etkileyebilecek faktörleri izlemek için radar, ışık, ses ve sıcaklık verilerinin bir kombinasyonunu kullanır. Örneğin, bir odanın alışılmadık derecede parlak olup olmadığını veya sizin (veya bir başkasının) horlama veya öksürme olup olmadığını söyleyebilir. Yalnızca bir kişiyi izlemek için tasarlandığını unutmayın; bu nedenle, bir partnerle yatıyorsanız, aynı şeyi yapmak için kendi Nest Hub’larına (ve ayrı bir Google hesabına) ihtiyaçları olacaktır.

Hub’ın radarı, hareketi ve nefesi izler, bu verileri Hafif, Derin ve REM uykusunun yanı sıra tamamen uyanık olduğunuz zamanlar (birkaç dakika yataktan kalkmak dahil) için alt toplamları hesaplamak için kullanır. Hatta solunum hızlarını ölçmeye çalışır.

Belirlenen uyanma saatiniz civarında Nest Hub’ınız ne kadar süre ve iyi uyuduğunuzu gösteren bir Uyku Özeti sunar. Bu özetin ön sayfası nispeten basit tutulmuştur; örneğin, uykunuz sakinse “huzurlu” veya sürekli dönüp duruyorsanız “huzursuz” olarak derecelendirin. Yine de, birkaç kaydırma ile, örneğin sabah saat 3’te 30 dakikalık horlama süresini vurgulayarak daha ayrıntılı verileri inceleyebilirsiniz.

Tüm bu bilgiler, Android ve iOS için Google Fit uygulamasıyla senkronize edilir. Bu, uzun vadeli eğilimleri görüntüleme ve bunları akıllı saatler ve fitness izleyicilerinden gelen verilerle birleştirme bonusu ile Hub’ınızın önünde zaman geçiremiyorsanız önceki bir geceyi yakalamanıza olanak tanır.

Uyku Algılama şu anda Nest Hub sahipleri için ücretsizdir, ancak 2023’ten itibaren Google, Fitbit Premium aboneliklerinin arkasındaki özelliği ödemeyi planlıyor. Bu özellik zaten tüm ülkelerde ve hatta tüm dillerde kullanılamıyor.

Görmek: Fitbit Premium incelemesi

Nest Hub için Uyku Algılama nasıl kurulur

Başlamadan önce, başucunuzda 2. nesil bir Nest Hub’a ve en son sürümlerine ihtiyacınız olacak. Google evi ve Google Fit Telefonunuzdaki uygulamalar. Bunları zaten yüklediğinizi ve kullanıma hazır olduğunuzu varsayacağız.

Uyku Algılamayı ayarlamak için şu adımları izleyin:

  1. Google Home uygulamasında, cihaz listesinde Nest Hub’ınıza uzun dokunun.
  2. Ayarlar’a dokunun ( dişli simgesi).
  3. Seçme Uyku Algılamasonra Uyku Algılamayı Ayarla.
  4. Özelliği etkinleştirmek için talimatları izleyin. Ses olaylarını takip etmek ve Google Fit’ten kişiselleştirilmiş uyku önerileri almak için size seçenekler sunulacak; bunları atlamaktan çekinmeyin, ancak önemli özelliklerden ödün vermiş olursunuz.
  5. İstendiğinde, bir uyku vakti programı ayarlayın. Bu kesinlikle gereklidir, çünkü bu, Nest Hub’ınıza algılamanın ne zaman çalışması gerektiğini ve planladığınız programa uyup uymadığınızı bildirir. Hub’ınızın sizi sürekli olarak çok geç veya çok erken derecelendirmesiyle sorun yaşamadığınız sürece gerçekçi olun.
  6. Aynı derecede önemli olan, uyku noktanızı kalibre etmektir. Otomatik olarak istenmezse Nest Hub’ınıza gidin, ekranın alt kenarından yukarı kaydırın ve ardından dişli simgesi.
  7. Emin olmak Hareket Algısı açık konuma getirilir.
  8. Musluk Uyku Algılama (bir yatak simgesiyle birlikte), ardından kalibre et.
  9. Nest Hub’ınızı ekranı (ve dolayısıyla radarı) göğsünüze dönük olacak şekilde konumlandırın ve ekrandaki komutları izleyin.

Hub’ınızı kalibre ettikten sonra, yeniden kalibre etmeye hazır olmadığınız sürece onu hareket ettirmekten kaçınmak en iyisidir. Bu, özellikle yanlışlıkla bir partneri, evcil hayvanı veya çocuğu alırsa, sonuçları fırlatabilir.

Uyku Özetinizi Anlamak

İster Nest Hub’ınızda ister Google Fit uygulamasında buna bakıyor olun, Uyku Özeti ilk başta biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak deşifre etmek o kadar da zor değil.

bu süre alan uykuda geçen süreyi, yataktaki toplam süreyi ve ikisi arasındaki oranı temsil eden bir “verimlilik” yüzdesini gösterir. İdeal olarak, bu rakam, en azından mümkün olduğunca uzun süre uyumayı planlıyorsanız, % 85 ile 95 arasında olmalıdır.

Takvim yatma ve uyanma hedeflerinizi ne kadar yakından takip ettiğinizi söyler. Burada biraz boşluk var – programınız 7:20’ye ayarlandığında 7:38’de uyanırsanız, Google uykunuzu hala “zamanında” olarak kabul eder.

bu zamanlamaları bölüm uykuya dalmanın ve yataktan çıkmanın ne kadar sürdüğünü gösterir. Buna dikkat edin – uykuya dalmanız 30 dakika veya daha fazla sürüyorsa, yavaşlama rutininizi iyileştirmeniz gerekebilir. Cleveland Clinic şunu öneriyor: beş ila 20 dakika normaldir.

bu rahatsızlıklar grafik, uyanıkken, uykudayken veya uykuda ama huzursuzken görüntülenir. Bununla birlikte horlama, öksürme, “diğer sesler” ve ışık seviyesi değişiklikleri için zaman çizelgeleri bulunur. Bu, kötü uykunun nedenlerini veya hatta çok fazla horlama, öksürme veya uykusuzluk varsa kronik sağlık sorunlarını saptamak için ana aracınızdır. Yine de, Hub’ınızın odadaki diğer insanlardan gelen sesleri alabileceğini unutmayın. Aynı şekilde, hareket algılaması kurşun geçirmez olmaktan uzaktır, bu nedenle örneğin “huzursuz” bir dönemde uyanık olabilirsiniz ancak durumunuzun değişmesi için doğru şekilde hareket etmemiş olabilirsiniz.

bu uyku evreleri Grafik, başlangıçta belki de en opak olanıdır, çünkü herkes Işık, Derin veya REM uykusunun önemini anlamaz. Google, Işık fazlarının genellikle uykunuzun yarısından fazlasını oluşturduğunu ve hafıza oluşumunda önemli olduğunu açıklıyor. Bununla birlikte, kas onarımına ve beyin sağlığına yardımcı olmak için biraz derin uykuya ihtiyacınız var. REM uykusuna genellikle rüya görme eşlik eder. Bu son bilgiyi bir kabusla mı uyandığınızı anlamak için kullanabilirsiniz.

Solunum hızı göğsünüzün inip kalkmasıyla belirlenir. Bunu genellikle görmezden gelebilirsiniz, ancak gece boyunca ani yükselmeler veya çökmeler görürseniz, bu uyku apnesi gibi sorunlar hakkında bir doktorla konuşmanız gerektiğinin bir işareti olabilir.

Görebilir veya görmeyebilirsiniz kalp hızı listelenmiş. Bu, Nest Hub’ınız tarafından değil, sahip olabileceğiniz diğer fitness cihazları tarafından kaydedilir. Solunumda olduğu gibi, ani yükselmelere veya çarpmalara dikkat edin ve endişeleniyorsanız tıbbi yardım alın.

Bunlardan bahsetmişken, genel bir sorumluluk reddi ile bitireceğiz – uyku takibi, bileğe takılan ürünler de dahil olmak üzere tüketici düzeyindeki donanımlarda herkesin bildiği gibi tutarsız, sizi birkaç metre öteden okumaya çalışan bir şeyi boşverin. Google bile, Uyku Algılama’nın “herhangi bir hastalığı veya durumu teşhis etmeye, iyileştirmeye, hafifletmeye, önlemeye veya tedavi etmeye yönelik olmadığını” belirterek kendisini yasal olarak koruyor. Başka bir deyişle, verileriniz endişe uyandırabilirken, emin olmak için her zaman bir doktorla görüşün.


Devamını oku: Satın alabileceğiniz en iyi uyku izleyicileriKaynak : https://www.androidauthority.com/how-to-track-sleep-with-nest-hub-and-google-fit-3170945/

Yorum yapın