Nerede, oh yeni işe alınanlar nerede?


Göre Ulusal Bağımsız İşletmeler Federasyonu (NFİB), ABD’li küçük işletme sahiplerinin yarısı açık pozisyonları olduğunu söyledi bu haziranı dolduramadılar. Ama bir de şu açıdan bakın: Bu, 2022 yılının Mayıs ayından daha iyi. daha fazla yarısından fazla. Bu arada, bu 48 yıllık bir rekordu.

Elbette, enflasyon öğle yemeğimizi yiyor ve bir durgunluğa doğru ilerliyor olabiliriz, ancak işçiler hala işgücüne gelmiyor. Bunun yerine, hala bir Büyük İstifa kalıntısından acı çekiyoruz.

Bazı işletmeler enflasyonun rüzgarlarına, neredeyse boğulmuş bir tedarik zincirine ve düşük tüketici güvenine boyun eğiyor. Netflix ve PayPal gibi şirketler işten çıkarmalara başlarken, Microsoft “kaynaklarını daha iyi hizalamak için” işe alımlarını yavaşlatıyor ve Meta (Facebook) ve Twitter bazı departmanlarda işe alımları dondurdu. Bilgili arkadaşlar bana diğer Fortune 500 şirketlerinin ya personeli işten çıkarmaya ya da işe alımları dondurmaya hazırlandığını söylüyor.

Ancak küçük işletmeler için bu başka bir hikaye.

Gerçekten de, büyük adamlar insanları işten çıkarırsa, birçok küçük işletme bu insanları gemiye almaktan büyük mutluluk duyacaktır. NFIB Baş Ekonomisti Bill Dunkelberg’in dediği gibi, “işçi sıkıntısı küçük işletmeler için zor bir sorun olmaya devam ediyor.”

Onu tekrar söyleyebilirsin.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3666953/where-oh-where-are-the-new-hires.html#tk.rss_all

Yorum yapın