Nayya, sağlık hizmetleri ve diğer avantajlar için öneri ve kişiselleştirme motorunu genişletmek için 55 milyon dolar ayırdı – Teknolojik Haberler


Dijital sağlık, Covid-19 pandemisi sırasında kendi haline geldi ve insanların doktorlarla bağlantı kurmak ve daha önce toplantılara şahsen katılmayı gerektiren diğer birçok görevi yerine getirmek için uygulamaları, akıllı telefon kameralarını, giyilebilir cihazları ve web hizmetlerini kullanmaları için sosyal mesafeli bir yol sağladı. . Bu, kullanıcılara yalnızca doğrudan bir değiştirme değil, potansiyel olarak onsuz deneyimleyebileceklerinden daha iyi hizmet verme vaadiyle sohbete girmek için bir dizi başka çevrimiçi aracın kapısını açtı. En son gelişmede, bir startup olarak adlandırılan Nayya Sağlık – insanların faydaları seçmelerine yardımcı olmak için bir öneri motoru ve ayrıca taleplerde bulunulması gerektiğinde kullanıcıların bazen karmaşık sigorta, klinik ve işyeri idaresi sularında gezinmelerine yardımcı olmak için RPA tarzı bir dijital asistan inşa etti – bir tur kapattı. 55 milyon dolar.

C Serisi öz sermaye turu, Dönüşüm Sermayesi, Felicis Ventures ve SemperVirens ile birlikte ICONIQ Growth (Chan Zuckerberg gibi yüksek profilli teknoloji liderleri için bir dizi aile ofisi adına daha sonraki aşamada yatırımlar yapan VC) tarafından yönetiliyor. katılıyor. Iconic, Felicis ve SemperVirens’in tümü mevcut destekçilerdir, Dönüşüm bu turda yeni bir yatırımcıdır. Başlangıç, geçen yıl, Covid-19 sırasında hizmetinin nasıl büyüdüğünün bir işareti olarak, bağış toplama gözyaşı döktü. Nayya için Temmuz 2020’de bir başlangıç ​​turunu kapsadığımızdan – pandemi ve küresel kapanma haline gelen beş aydan beri – başlangıç, 2021’de toplam 48 milyon dolarlık iki tur daha topladı.

Nayya’nın kurucu ortağı ve CEO’su Sina Chehrazi, bir röportajda bana mevcut değerleme için 500 milyon ile 750 milyon dolar arasında nispeten geniş bir aralık verdi. Ancak şirket, son turdan bu yana değerlemesini ikiye katladığını doğruladı. tahmini yaklaşık 235 milyon dolar, gerçek rakamı şimdi muhtemelen 500-600 milyon dolara yaklaştırıyor.

Bu rakamlar, yalnızca kağıt değerlemeleri olduğu için, Nayya’nın büyümesinin bir göstergesi olarak, girişimin tüm hikayesini anlatmaktan daha faydalıdır. Chehrazi bana kendisinin ve kurucu ortağı Akash Magoon’un (CTO) Nayya’yı sağlık sektöründe, özellikle de özelleştirilmiş ABD sisteminde bir bilgi boşluğu olarak gördüklerini doldurmak için yarattığını söyledi.

Geçen yıl, yaklaşık 600.000 kişinin sağlık sorunları nedeniyle iflas koruması için başvurduğunu söyledi – yani, maliyetler nedeniyle sakat kaldıklarını ve bunları yönettiklerini söyledi. “Ve bunların çoğu, %63’ünün sigortası vardı” dedi. Sorunun bir kısmı, bir politikadan en iyi şekilde yararlanma konusunda bilgi eksikliği ve sağlık bakım maliyetlerinin hızla artması gerçeğiyle birleşiyor.

“Bir sokağın sağında veya solundaki bir hastaneye giderseniz, aynı prosedür için farklı miktarda para ödeyebileceğiniz bir dünyada yaşıyoruz” dedi. “İnsanlar sağlıklarını en iyi günlerde anlayamaz ve en kötü günlerinde kullanmak için mücadele eder.”

Bunların birçoğunun kurumsal olduğunu ve kanun koyucuların ayakları altına serilmesi gerektiğini kabul etse de, bunlar üzerinde çalışılırken Nayya’nın yaklaşımının “s” olduğunu söyledi.İnsanların doğru planları seçmelerine ve bunları kullanmalarına yardımcı olarak bugünün acısını yaşamak.”

Kanun koyucuların sağlık hizmetlerini ABD’de daha fazla insan tarafından satın alınabilir ve kullanılabilir hale getirmek için hala yapacakları çok şey var, ancak klinisyenlerin maliyetler ve hasta verileri konusunda daha şeffaf olmasını yasal bir gereklilik haline getirmek için şimdiden adımlar attılar ve bu da bir giriş sağladı. Nayya (ve diğer sağlık teknolojisi şirketleri) gibi şirketlerin algoritmaları için bunu kullanmasını işaret ediyor.

Nayya’nın algoritmik öneriler-karşılar-RPA motoru bireysel tüketiciler tarafından kullanılır, ancak müşterileri, motorunu (ve uygulamasını) çalışanlarına sağlamak için şirketle sözleşme yapan işverenlerdir. sağlık geçmişleri ve mevcut doktorlar ve hangi ağlarda oldukları gibi diğer faktörler; ve sonra taleplerde bulunulduğunda, bu bireylerin, bu değiş tokuşlardan en iyi şekilde yararlanmak için bunlarla nasıl başa çıkacaklarını anlamalarına da yardımcı olur.

Daha yakın zamanlarda Chehrazi, Nayya’nın hizmet paketlerinin bir parçası olarak çalışanlara daha fazla şeffaflık sağlamak için daha büyük çalışanların dayandığı sigorta şirketleriyle de sözleşme yaptığını söyledi.

En önemlisi, Nayya’nın kendisinin bir sigorta sağlayıcısı olma niyetinin olmadığını söyledi ve şirketin rolünü, faydaları yönetmek için bir “Turbo Vergisi” gibi olmaya, orada sadece bu hizmetten yardım ve para kazanmaya benzer olarak nitelendirdi. (B2B olarak iletişime geçer ve hizmetin ne sıklıkta kullanıldığına bakılmaksızın kullanıcı başına aylık sabit bir ücret alır, bu nedenle modele daha fazla veya daha az kullanımı teşvik etmek için hiçbir teşvik uygulanmaz.)

Chehrazi, kullanıcı başına büyümenin temel seviyesinde, şirketin gelirlerinin geçen yıldan bu yana 7 kat arttığını ve bu yıl 3 kat daha büyüyeceğini söyledi. Müşteri numaralarını açıklamaz, ancak hem büyük işletmelerle hem de 50’den az çalışanı olan şirketlerle çalıştığını söyledi. Ayrıca zaman içinde, tavsiye sistemini kullanmak isteyebilecek serbest çalışanları ve bağımsız tüccarları hedefleyen bir ürün piyasaya sürecek – ancak bunun, bu kişilerin iş için sözleşme yaptığı şirketler aracılığıyla mı yoksa doğrudan bu kişilere mi satılacağı belli değil.

Zamanla, Nayya sağlık hizmetinden daha fazlasını genişleterek, kuruluşların çalışanlara sağladığı hayat sigortası, finansal planlama (örn. ve ruh sağlığı ve zindelik gibi yan hizmetler.

“Nayya’nın iki yıldan biraz fazla bir süre içinde olağanüstü büyümesinin ve benimsenmesinin, karmaşık veri odaklı platformun gücünün ve büyüyen pazar ihtiyacının gerçek bir kanıtı olduğuna inanıyoruz. ICONIQ Growth’un genel ortağı Caroline Xie yaptığı açıklamada, çalışanların hem kayıt sırasında hem de yıl boyunca daha bilinçli fayda kararları alabilmeleri için etkili ve veriye dayalı araçlarla donatılması giderek daha kritik hale geliyor” dedi. “Misyonlarını genişletirken Nayya ekibini desteklemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

Transformation Capital’in yönetici ortağı Mike Dixon, “Özellikle sağlık hizmetleri ortamı ve tüketicilerin beklentileri çok hızlı değiştiği için, faydaların geleceğine yatırım yapmak son derece önemlidir” dedi. “Nayya, Yapay Zeka’yı tüm fayda deneyimine başarıyla entegre etti – faydalarla ilgili kafa karışıklığını ve stresi ortadan kaldıran tüketici odaklı bir platform yaratırken – neredeyse tüm işletmelerin ve çalışanlarının karşılaştığı büyük bir zorluğu çözüyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/01/nayya-nabs-55m-to-expand-its-recommendation-and-personalization-engine-for-healthcare-and-other-benefits/

Yorum yapın