Nasuni, uzak çalışanlar için depolamayı kolaylaştırmak için Storage Made Easy’i satın aldıBulut dosya veri hizmetleri firması Nasuni Corp. ile yeteneklerini uzak çalışanlara genişletiyor. kazanma olarak daha iyi bilinen Vehara Ltd.’nin Depolama Kolaylaştı.

Nasuni, bugün açıklanmayan bir fiyata satın almayı duyurdu ve şirketin tamamını ve tüm ürün setini satın alacağını ve personelini kendi ekiplerine ekleyeceğini söyledi.

Nasuni, verileri yerel olarak veya bulutta depolayabilen, ağa bağlı bir depolama cihazından oluşan benzersiz bir dosya depolama platformunun sağlayıcısıdır. Nasuni, cihazının etkin bir şekilde sınırsız veri depolama kapasitesine sahip olduğunu iddia ederek, şirket içinde veri bulunmasını isteyen müşterilerin donanımlarını düzenli olarak yükseltme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Nasuni’nin dosya depolama sistemiyle ilgili fikir, en kullanışlı ve sık erişilen verilerin şirket içinde depolanması ve bu verilere çok daha hızlı ulaşılabilmesidir. Bu arada, daha az erişilen veriler, yedekleme amacıyla çeşitli Amazon Web Services, Microsoft Azure veya Google Cloud bölgelerinde bulutta depolanır.

2009 yılında kurulan Storage Made Easy ise, kullanıcıların Dosya Aktarım Protokolü, SharePoint, Windows Dosya Sunucuları, e-posta, Salesforce ve Basecamp gibi çeşitli farklı veri depolama silolarına erişebilecekleri bir arayüz sağlar. Buradaki fikir, müşterilerin ortak ilkeler uygularken Enterprise File Fabric olarak bilinen tek bir arabirimden tüm bu depolama kaynaklarını arayabilmesidir. Başka bir deyişle, kuruluşların bulut ve şirket içi dosya ve nesne depolaması için tek bir pencereden erişim sağlayarak uzaktan çalışmayı ve uyumluluğu basitleştirir.

Nasuni, KOBİ’yi satın alarak, altyapısında depolanan dosyaları, nerede olurlarsa olsunlar uzak çalışanlara güvenli bir şekilde sunabileceklerini söyledi. SME, çevrimdışı veri erişimi için masaüstü senkronizasyonu sağlar. Ayrıca, Microsoft Teams, Slack ve Office 365 aracılığıyla iletişimi etkinleştirirken ve mevzuata uygunluğu sağlarken, uzak çalışanlar için dosya verilerine erişimi hızlandırır.

KOBİ kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Jim Liddle söyledi Bloklar ve Dosyalar şirketinin Nasuni ile ilk kez üç yıl önce ortak olduğunu ve bunun sonucunda şirketlerin birkaç ortak müşterisi olduğunu söyledi. Ortaklık, bir satın almanın mantıklı olduğu ölçüde derin teknoloji entegrasyonuna ve uyumuna yol açtı, dedi.

Liddle, “Nasuni, gerçek zamanlı veri uyumluluğu ile birlikte hızlandırılmış VPN’siz ‘her yerden’ erişim için veri yönetimi ve uygulama çözümleri eklerken, çekirdek depolama ve fidye yazılımı/yedekleme parçasını ele alıyor, dedi.

Nasuni CEO’su Paul Flanagan, KOBİ’lerin uzaktan çalışma ve uyumluluk yeteneklerinin eklenmesinin, kuruluşların dosya veri altyapılarını modernize etmek için daha da zorlayıcı nedenleri olduğu anlamına geldiğini söyledi.

“Sıkı bir düzenleyici ortama uyarken herhangi bir yerden dosya verilerine güvenli, yüksek performanslı erişim sağlamak her BT kuruluşunu zorluyor” dedi. “Bu, ‘her yerden çalışma’ stratejimize daha fazla yetenek ekleyerek dosya veri hizmetleri liderliğimizi hızlandırıyor.”

Storage Made Easy’nin satın alınması, Nasuni için birkaç yoğun ayın ardından geldi. Şirket, Mart ayında bir öz sermaye finansmanı turuyla 60 milyon dolar topladı ve bu parayı kullanmak için çok az zaman harcadı. DBM Cloud Systems Inc.’i satın almak Mayıs ayında açıklanmayan bir fiyat için. DBM, hibrit ve çoklu bulut ortamları için bulutta yerel veri geçiş teknolojisi sağlayıcısıdır.

Fotoğraf: Nasuni

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/28/nasuni-buys-storage-made-easy-make-storage-easy-remote-workers/

Yorum yapın