NASA’nın Lunabotics yarışmasında öğrenciler ay için madencilik robotları tasarlıyor – Teknolojik Haberler


Bu yılki Lunabotics yarışması herhangi bir gösterge ise, ayın yüzeyi ve altında parlak bir gelecek var.

NASA’nın ev sahipliğinde düzenlenen yarışmada, son bir yarışma etkinliğinde simüle edilmiş regolitte (ay yüzeyini oluşturan malzeme) kayaları kazmakla görevlendirilen ay madenciliği robotları inşa eden 39 üniversite öğrencisi görüldü.

Ekipler, robotlarının yerinde gösterimi için NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi Ziyaretçi Kompleksi’nde bulunan Florida’daki Uzay Eğitimi Merkezi’ne (CSE) gitmeden önce kendi üniversitelerinde robotları tasarlamak ve inşa etmek için NASA’nın Sistem Mühendisliği Sürecini kullanıyor. 10 Haziran’da açıklanan büyük ödül – Joe Kosmo Mükemmellik Ödülü – en çok puanı alan Alabama Üniversitesi’nden ekibe gitti.

öğrenciler ay madenciliği robotunu inceliyor

Alabama Üniversitesi’nden öğrenciler, gösterilerinden önce robotlarını inceliyorlar.

Bu yılki etkinlik, yarışmanın ilk kez özel olarak tasarlanmış bir regolit simulant arenasında, iç mekanda gerçekleştirildi.

“İlginç bir etki, regolit simulantının açık havada bir çadırdayken olduğundan daha kuru olmasıydı, bu nedenle yarışmacılar kayma mukavemetinde bir değişiklik fark ettiler, bu da onun kabarmasına neden oldu ve sürmeyi zorlaştırdı – tıpkı Ay gibi!, Kıdemli bir teknoloji uzmanı ve Kennedy’nin Keşif Sistemleri ve Geliştirme Ofisinde baş araştırmacı olan ve yarışmanın kurucularından olan Robert Mueller, bir röportajında ​​şunları söyledi: basın bülteni. Ayrıca 2010’daki ilk olaydan bu yana baş yargıç olarak görev yaptı.

Çoğu geri dönen yarışmacılar olan bu yeni koşullarla ekiplerin karşılaştığı zorluklara rağmen, genç mühendisler sebat etti. Ve simüle edilmiş regolitte benim kayalarımdan fazlasını yaptılar. Lunabotics yarışması aynı zamanda halka erişim ve mühendislik belgelerinin sunulmasını da içeriyor. Ödüller de bu ek kategorilerde verilmektedir.

öğrenciler bir ay madenciliği robotunu inceliyor

Oregon’daki Portland Üniversitesi’nden ekip, robotlarını gösteri için hazırlıyor

Kennedy Space, “Apollo misyonlarının yıllar önce öğrencilerin kalbinde bir merak ve azim ateşi yakması gibi, Artemis de bu kuşağı daha büyük hayaller kurmaya, farklı düşünmeye, daha eleştirel yenilik yapmaya ve daha önce hiç olmadığı kadar ilham almaya davet ediyor” dedi. Merkez Direktörü Janet Petro. “Yeni nesil STEM öğrencilerine bakıyoruz ve Ay’a dönüp ötesini keşfederken yeniliklerini, kararlılıklarını ve hayal güçlerini teşvik ediyoruz.”

Kazananların tam listesine göz atın buradave sınırlı bir süre için, rakibin madencilik gösterilerinin kayıtlarını izleyebilirsiniz. burada.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/at-nasas-lunabotics-competition-students-design-mining-robots-for-the-moon/

Yorum yapın