Nansen, gerçek zamanlı piyasa verileri sağlamak için Google Cloud ile anlaştı


Accel ve GIC destekli firma Perşembe günü yaptığı açıklamada, Blockchain veri analizi platformu Nansen’in kripto yatırımcılarına piyasa istihbaratına gerçek zamanlı erişim sağlamak için Google Cloud ile çok yıllı bir işbirliği anlaşması yaptığını duyurdu.

İlgili makaleye bakın: Foxconn’un Tayvan’daki yan kuruluşu, metaverse projeleri için Google’dan yatırım aldı

Hızlı gerçekler

  • Bir basın açıklamasında, platformunu Google Cloud’un açık ve ölçeklenebilir altyapısında çalıştırmanın Nansen’in yeni ürünlerin tanıtımını hızlandırmasına yardımcı olacağı belirtildi.
  • 2020 yılında kurulan Nansen, Accel, Andreessen Horowitz (a16z), Tayland’ın Siam Commercial Bank yan kuruluşu SCB 10X ve Singapur devlet varlık fonu GIC dahil olmak üzere seçim çerçevesi yatırımcıları tarafından desteklenmektedir.
  • “Daha fazla kullanıcıyı cezbettikçe ve bir bireyin veya kurumun ihtiyaç duyduğu tüm pazar istihbaratını – daha fazla hisse kanıtı (PoS) blok zinciri ve zincir dışı veri kaynaklarıyla entegre ederek – tek bir çatı altında topladıkça, Google Cloud’u ikiye katlıyoruz. Nansen’in kurucu ortağı ve CEO’su Alex Svanevik, birden fazla büyüme boyutunun önünde kalın” dedi.
  • Açıklamada, Nansen’in verilerine erişimin, piyasa yapıcıların, hedge fon yöneticilerinin ve varlık yöneticilerinin piyasa hareketlerini tahmin etmek, raporlar, ölçümler oluşturmak ve firmalarının teknoloji sistemlerinde durum tespiti yapmak için algoritmalarını eğitmelerine yardımcı olacağı belirtildi.
  • Nansen, yatırımcılara farklı cüzdanlardaki portföylerinin kapsamlı bir görünümünü sağlamak için katman 1 protokolleriyle bağlantı kurmak için Google Cloud’u kullanmayı hedefliyor.

İlgili makaleye bakın: Büyük yatırımcılar neden kripto için blockchain veri analizine para döküyor?Kaynak : https://forkast.news/headlines/nansen-strikes-deal-with-google-cloud/

Yorum yapın