MyFitnessPal, Ödeme Yapan Kullanıcılara Özel Başka Bir Özellik Sağlıyor


MyFitnessArkadaşımKalorileri izlemek veya makroları saymak isteyenler için son derece yararlı bir uygulama olan , bu sabah kullanıcılarına harika barkod tarayıcı özelliğini 1 Ekim’den itibaren bir ödeme duvarının arkasına yerleştirdiğini duyurdu.

Hiç hoş değil. Çok havalı değil.

Barkod tarayıcı özelliği, premium ve premium olmayan tüm kullanıcıların bir ürünün barkodunu taramasını ve beslenme verilerinin MyFitnessPal veritabanından içe aktarılmasını sağladı. Yiyecekleri takip etmeyi çok kolaylaştırdı. Artık kullanıcıların, ürünün adını yazıp doğru eşleşmeye sahip olduklarından emin olarak bir ürünü manuel olarak aramaları gerekecek. Aynı adı taşıyan, bazen farklı besin bilgilerine ve porsiyon boyutlarına sahip sayısız yinelenen ürün nedeniyle, doğru yiyeceği kaydettiğinizden emin olmak oldukça can sıkıcı bir görev olabilir.

MyFitnessPal, kullanıcılarına gönderdiği bir e-postada şunları söylüyor.

1 Ekim’den itibaren Barkod Tarama, yalnızca Premium abonelikle kullanılabilecektir. Uygulamanın ücretsiz sürümünü kullanan üyeler yine de arama özelliği ile yemek kaydı yapabilecekler.

Üyelerimizi hayal kırıklığına uğratmayı asla sevmeyiz. Zor bir karar olsa da bu değişiklik, ürün tekliflerimizi iyileştirmeye, kaynaklara odaklanmaya ve topluluğumuza mükemmel hizmet sunmaya devam etmemizi sağlıyor.

MyFitnessPal’ın özelliklerinin çoğu, şu anda ucuz olmayan bir Premium aboneliğin arkasındadır. 20$/ay veya 80$/yıl (MFP’nin kendini kötü hissetmesi nedeniyle şu anda bir anlaşma yapılıyor).

Bu hizmeti kimin yürüttüğünden emin değilim, ancak bunun gibi hareketler, kendi kullanıcılarından, özellikle de parası olmayanlardan nefret ettiklerini düşündürüyor. Amerika’da obezite oranı %40’ın üzerinde(!!!), bu yüzden benim görüşüme göre, insanların alımlarına dikkat etmelerine yardımcı olabilecek özelliklere erişimi genişletmeliyiz, sadece ödeyebilenlerle sınırlandırmamalıyız. Evet, insanlar hala uygulamada yiyeceklerini arayabilir ve bu dünyanın sonu değil, ama sınırı ne zaman çekeceğiz? Tüm hizmeti ve özelliklerini ücretli bir uygulama modeli aracılığıyla kullanılabilir hale getirmek bir şey olurdu, ancak bunun yerine MyFitnessPal, ücretsiz kullanıcılarına her ay para kazanmaya başlayabileceklerini veya neredeyse hiçbir kullanışlı özellik bırakamayacaklarını söylüyor. Hareket taraftarı değilim.

// MyFitnessArkadaşımKaynak : https://www.droid-life.com/2022/08/24/myfitnesspal-puts-barcode-scanner-behind-premium-paywall/

Yorum yapın