Musk’ın Twitter’ın iflas riskiyle karşı karşıya olduğunu söylediği bildirildi • The Register


Yorum Twitter CEO’su Elon Musk, şirketler – dolayısıyla potansiyel reklamcılar – tanıttığı yeni mavi onay işareti planı kapsamında kurulan sahte hesaplar tarafından çöpe atıldıkça çalışanlarına kısa vadeli iflas riskinden bahsetti.

Çok sayıda rapora göre, Bloomberg dahilroket ve elektrikli otomobil kralı, şirketin daha fazla nakit üretmeye başlamaması durumunda iflas etme riski olduğunu söylemek için bir Twitter tüm şirket toplantısına gitti.

Musk, 16 yıllık mikro blog platformunu yılda 1 milyar dolarlık faiz ücreti olan kredileri kullanarak 44 milyar dolara satın aldıktan sadece iki hafta sonra, personelin haftada 80 saat çalışmaya hazır olması gerektiğini söyledi. şirket tarafından sağlanan yiyecek ve ofisten çalışmaya alışın.

Rapora göre, “Gelmek istemezseniz istifa kabul edilir” dedi.

Görünüşe göre personelin yeni ayrılma olasılığıyla ilgili bir soruya yanıt olarak “Hepimizin daha sert olması gerekiyor” dedi.

Zorlu ya da değil, üst düzey şirket figürleri tarafından bir model zaten belirlendi. Dün, şirketin bilgi güvenliği sorumlusu platformu şu amaçlarla kullandı: halka açık bir şekilde rollerini bırakmak.

Baş gizlilik sorumlusu Damien Kieran ve baş uyum görevlisi Marianne Fogarty kısa süre sonra onu takip etti, raporlara göre.

İkinci ayrılma, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun bir uyarı yayınlamasına neden oldu. Twitter’daki gelişmeleri derin bir endişeyle takip ettiklerini söyledi..”

Musk, herkesin aranan simge için kimlik doğrulaması olmadan 8 dolar ödeyebileceği yeni bir mavi onay işareti şemasının tanıtılmasıyla Twitter’ın nakit akışı kara deliğinin çekim gücünden kurtulmasına yardımcı olmayı planlıyor. Kullanıcıların kimliklerini ücretsiz olarak doğrulayabilmeleri için kullandığı bir yöntem olan eski şema dediği şeyin yerini alıyor.

Ancak bu hareket, diğer hayati nakit kaynağı olan diğer reklam gelirini kesmekle tehdit ediyor çünkü kullanıcılar yeni mavi onay işareti düzenini parodi yapmak, kötüye kullanmak veya önde gelen markalara ve kişilere karşı siyasi puanlar elde etmek için sahte hesaplar başlatmak için kullandılar.

Eski ABD başkanı George Bush, eski İngiltere başbakanı Tony Blair ve Nintendo’nun Mario’suna ek olarak bugün sizin gibi hedef haline gelen Lockheed Martin, oyuncak bebek markası American Girl, oyun platformu Roblox, petrol şirketi BP ve ilaç devi Eli Lilly var. birinde görebilir yararlı twitter dizisi.

Reklamverenlerin ve potansiyel reklam alıcılarının, markalarının platformda çöpe atılması konusunda ne düşünebileceklerini henüz zaman gösterecek, ancak Unilever, Coca Cola ve daha fazlasına Twitter reklam harcamalarını durdurmaları tavsiye edildi.

Bazı öyle yaptım en azından Unilever’in bir sözcüsü bize reklamlarını askıya almadığını söyledi.

Quartz haber kaynağının işaret ettiği gibi, Twitter 2022’nin ilk yarısında gelirinin yüzde 92’sini reklamlardan elde etti. Musk’ın reklam alıcılarının çıkışına tepkisi, “ifade özgürlüğünü” desteklemediklerini söyleyerek onlara hakaret etmek oldu ve hatta alenen onları “adlandırmak ve utandırmak” ile tehdit ediyor. Bütün bunlar, hedef kitleye ulaşabileceği tüm internet, TV, radyo ve filme sahip bir kitleye.

Musk, piyasa incelemesi gerekliliğinden kaçınarak ve 13 milyar dolarlık borç yüküyle Twitter’ı özele aldı. Şimdi raporlar, bankaların bunu dolar başına 60 sente sattığını gösteriyor; bu, genellikle finansal sıkıntıyla mücadele eden şirketler için ayrılmış bir kırmızı bayrak.

Milyarder daha önce Twitter olduğunu iddia etti 4 milyon dolar kaybetmek bir gün. Twitter’ın 2022’nin ilk çeyreğinde büyük ölçüde MoPub satışından 513 milyon dolar kar elde ettiğini ve ikinci çeyrekte 270 milyon dolar zarar ederek bu dönemi 2,68 milyar dolar nakit eşdeğeri ile tamamladığını not ediyoruz.

Belki de Twitter’ın yeni abonelik planları çılgın bir başarı olacak ve yılda 5 milyar dolar reklam geliri elde eden bir işletmeye potansiyel olarak on milyonlarca dolar kazandıracak. Deha böyle görünüyorsa, aptal bir insanın ne yapacağını görmekten nefret ederiz. ®

Editörün Notu: Bu makale, Unilever’in Twitter reklamlarını askıya almadığını söylediğini açıklığa kavuşturmak için güncellendi.

Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/11/11/musk_brands/

Yorum yapın