Musk ve Twitter nihayet kimliğe bürünmeyle nasıl başa çıkılacağını çözdü – Technology News, Firstpost


Elon Musk kısa bir süre önce Twitter’a giderek Twitter’ın Twitter Blue’yu ve Doğrulanmış programını önümüzdeki Cuma, yani 2 Aralık’ta yeniden başlatacağını duyurdu. ve bir mavi.

Elon Musk, Twitter’ın önümüzdeki Cuma günü ücretli doğrulamayla devam edeceğini duyurdu. Yeni plana göre Twitter, şirketler için altın, devlet kurumları için gri ve bireyler için mavi bir tik atayacak ve her başvuranın kimliğini manuel olarak doğrulayacak. Resim Kredisi: AFP

Musk, Twitter’da hizmetin yeniden başlatılmasındaki gecikmeden dolayı özür dileyen bir kullanıcıya yanıt verdi ve şirketin doğrulama hizmetini “geçici olarak” 2 Aralık’ta başlattığını belirtti. Twitter, üç hesap türü arasında ayrım yapmak için farklı renkli onay işaretleri kullanacak. platformun yeni sahibi.

Musk’ın tweet’ine göre, altın rozet şirketler ve diğer kuruluşlar için, gri çek ise devlet kurumları için ayrılacak. Mevcut mavi tik ünlü olsun ya da olmasın bireylere ayrılacaktır.

Bireyler için mavi tikin nasıl çalışacağını açıklayan Musk, tweet atarak doğrulanan tüm bireylerin aynı mavi çeke sahip olacağını, sübjektif kapsamı nedeniyle tam olarak “dikkat çekici”nin ne olduğunu tanımlamanın zor olduğunu söyledi. Bireyler, kayda değer bir kuruluşla ilişkili olduklarını göstermek için ikincil logolar veya etiketler kullanabilir. Musk ayrıca, Twitter’ın önümüzdeki hafta içinde yeni doğrulanmış rozetler hakkında çok daha ayrıntılı bir açıklama yayınlayacağını da duyurdu.

Musk ayrıca, ileriye dönük olarak, çek tahsis edilmeden ve çek platformlarında görünmeden önce, doğrulanmış tüm hesapların Twitter’daki bir ekip tarafından manuel olarak doğrulanacağını duyurdu.

Musk, yararlandıkları belirli ayrıcalıklar için kullanıcılardan sabit bir aylık ücret alma konusunda kararlıdır. Kullanıcılar, doğrulanmış rozetinin yanı sıra tonlarca başka rozet de alır. Twitter Blue abonelikleri ile avantajlar. İleriye dönük olarak, DM’lerin veya Doğrudan Mesajlaşmanın bile Twitter Blue’nun bir parçası veya platformdaki farklı bir ücretli hizmet katmanı olma olasılığı çok yüksektir. Musk’ın platformdaki DM’lere eklemeyi planladığı kapsamlı değişiklikler ve iyileştirmeler.

Musk, sahte hesapların mantar gibi çoğalması ve Twitter’ın arananların arasında olduğunu söylemesi üzerine ayda 8 dolarlık Twitter Blue abonelik hizmetini duraklatmak zorunda kaldı. mavi çek abonelik hizmeti daha sonraki bir tarihte yeniden başlatılacaktır..

Musk daha sonra çalışanlarına, herkesin katıldığı bir toplantıda, kimliğe bürünme ve Twitter mavi tikleri alan sahte hesaplarla mücadele edebileceklerinden emin olana kadar Twitter’ın hizmeti yeniden başlatmayacağını söylemeye devam etti.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/gold-tick-for-companies-blue-for-individuals-musk-twitter-finally-crack-how-to-tackle-impersonations-11696231.html

Yorum yapın