Musk, Twitter onay işareti özelliğini tekrar planlıyor, ancak daha fazla renkleYorum

Elon Musk, Twitter’ın, kimliğe bürünme hesapları yaygınlaştığında iptal edilmesi gereken ücretli mavi çek modelinin başarısız bir şekilde piyasaya sürülmesinden sadece haftalar sonra, çok renkli onay işaretleriyle bir doğrulama özelliği başlatacağını söyledi.

Musk Cuma günü tweet attı ve bu kez şirketler için altın onay işaretleri, hükümetler için gri ve bir kuruluşa ait olduklarını belirten bir “ikincil küçük logo” almaya hak kazanabilecek bireyler için mavi olan “Doğrulandı”nın bir hafta içinde piyasaya sürüleceğini tweetledi.

Musk, tüm doğrulanmış hesapların “kontrol etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacak” diye tweet attı.

Elon Musk’ın ilk büyük Twitter ürünü, sahte hesapların yayılmasından sonra duraklatıldı

Twitter sahibi, manuel kimlik doğrulamanın neleri içereceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Sosyal medya sitesinde eski mavi onay işaretlerine sahip hesapların, jetonu almak için kimliklerinin doğrulanması gerekiyordu ve bunlar ağırlıklı olarak şirketler, ünlüler, gazeteciler, politikacılar ve diğer kamuya mal olmuş kişiler tarafından kullanılıyor. Twitter’ın, özellikle geçen ay işgücünü önemli ölçüde azalttıktan sonra, hesapları manuel olarak doğrulamak için bir sisteme sahip olup olmadığı belli değil.

CEO Elon Musk, Twitter’ı devraldığından beri, çoğu önemli hizmetleri sürdürmekle görevli binlerce kişiyi işten çıkardı. Eski personel, sitenin çökebileceğinden endişe ediyor. (Video: Jonathan Baran/The Washington Post)

Milyarder, teklif ettiği 44 milyar dolarlık bir anlaşmayla geçen ay Twitter’ı devraldı, sonra iptal etmeye çalıştı, sonra tekrar teklif etti. Satın alma işleminden bu yana, Twitter’ın iş gücü kaos içinde. Musk, işlerinin yaklaşık yarısını kesti, ardından geri kalan çalışanlara yeni bir “sert” Twitter’a bağlanmaları veya ayrılmaları için bir ültimatom verdi. Yüzlerce çalışan taahhüdü imzalamayı reddetti.

Şirketin sitedeki nefret söylemi ve polis içeriğiyle mücadeleden sorumlu olan Trust and Safety ekibi, liderlerin ayrılmasından dikkatle hazırlanmış kararların tersine çevrilmesine kadar Musk yönetimi altında büyük bir karışıklığa maruz kaldı. Twitter kullanıcılarını yoklayarak birçok kritik karar alıyor gibi görünüyor. Musk, eski başkan Donald Trump’ın hesabını geri yükledi ve ayrı anketler yürüttükten sonra daha önce yasaklanan hesapların neredeyse tamamını eski haline getirmeyi planlıyor.

İçeriden kaynaklar, Musk’ın ‘ifade özgürlüğü’ gündeminin Twitter’daki güvenlik çalışmalarını ortadan kaldırdığını söylüyor

Musk devraldığından beri birçok büyük reklamcı sitedeki reklamları durdurdu. — Twitter’ın ana gelir kaynağını riske atmak.

Musk, şirketin kontrolünü ele geçirdikten kısa bir süre sonra eski onay işareti sistemini alt üst etti ve şirketin Twitter Blue abonelik hizmetinde, Apple Kimliği ve telefonu olması koşuluyla herkesin 7,99 ABD doları ödemesine ve hesabında mavi bir onay işareti almasına izin veren bir özellik sundu. sayı.

Ancak yeni ücretli sistem hızla ters gitti. Tanınmış kişileri, seçilmiş yetkilileri ve markaları taklit eden hesaplar oluşturuldu. Politikacılardan veya şirketlerden geldiği iddia edilen tweetler viral oldu.

‘Cehennemin kapılarını açıyoruz’: Musk yasaklı hesapları canlandıracağını söylüyor

Kaos, hangi hesapların geçerli ve hangilerinin kimliğe bürünme olduğunu hızlı bir şekilde belirlemeyi zorlaştırdı ve sitedeki gönderilere olan güveni aşındırdı. Twitter, hizmet için yeni kayıtları devre dışı bıraktı.

Cuma günü Musk şirket tweet attı “Verified’ı gelecek hafta Cuma günü geçici olarak başlatıyor.” Eski sistemde onay işareti olan hesaplar veya Twitter’ın abonelik hizmeti için ödeme yapmakla ilgilenen hesaplar için bunun tam olarak ne anlama geldiğini söylemedi.

O bunu tweetledi “‘Kayda değer’ kavramının sınırı aksi takdirde çok öznel olacağından, doğrulanmış tüm bireysel insanlar aynı mavi çeke sahip olacaktır.”

Musk, ayın başlarında, resmi olarak doğrulanmış hesaplara, söyledikleri kişi olduklarının onaylandığını belirtmek için yeni bir rozet verecek olan bir sunumu durdurdu.

Bir Twitter Spaces sesli araması sırasında, “Twitter beslemesine bakıldığında estetik bir kabus olmasının yanı sıra, iki sınıflı bir sistem yaratmanın başka bir yolu” dedi.

Musk ve Twitter, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ama platformda, bir başka bir kullanıcıya yanıt“kasıtlı olarak kimliğe bürünme/aldatma” ile uğraşırlarsa hesapların askıya alınacağını söyledi.

“Nasıl gideceğini göreceğiz” diye ekledi.

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/2022/11/25/musk-twitter-verified-check-marks/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın