Musk, Delaware Chancery Mahkemesini Twitter davasını aceleye getirmemeye çağırdıYorum

Elon Musk, Cuma günü Twitter’ın kendisine karşı açtığı davaya resmi olarak yanıt verdi ve mahkemenin Twitter’ın önümüzdeki iki ay içinde kısa bir duruşma talebini reddetmesi gerektiğini ve davanın Twitter’ın göründüğünden daha karmaşık ve teknik olacağını savundu.

Twitter, geçen hafta anlaşmayı feshedeceğini söyledikten sonra Musk’ı şirketi devralmasını tamamlamaya zorlamak için Salı günü dava açtı. Musk, şirket, platformdaki spam botlarının sayısıyla ilgili tahminlerinin doğru olup olmadığını anlamak için kendisine yeterli bilgi vermediği için anlaşmadan ayrılma hakkına sahip olduğunu savundu. Twitter sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

Musk’ın mahkeme dosyası Twitter’ı kendisine botlarla ilgili istediği verileri verme konusunda ayaklarını sürüyerek ve ardından bir deneme tarihi belirlemeye geldiğinde “warp hızı” istemekle suçluyor. Twitter davasında Musk’ın kötü niyetli davrandığını ve her geçen gün satın alma konusundaki belirsizliğin onları sardığını, şirkete daha fazla zarar verildiğini savundu. Musk’ın tepkisinin tonu da benzer şekilde ateşli ve yaklaşmakta olan hararetli yasal çekişmenin bir ön izlemesini sunuyor. Milyarder, Twitter’ın davası hakkında zaten tweet atmıştı ve Çarşamba günü, şirket yönetiminin Musk’ı kötü niyetli davranmakla suçlamasının ne kadar ironik olduğuna dair bir tweet’e yanıt verdi. iki gülen emoji.

Twitter, Tesla kurucusunun 8 Temmuz’da 44 milyar dolarlık bir devralma anlaşmasını düşürmeyi planladığını açıklamasının ardından Elon Musk’a dava açma niyetinde olan Wachtell, Lipton Rosen ve Katz’ı elinde tuttu (Video: Reuters)

Twitter’ın konumu, durumun basit olduğu yönünde: Musk onu satın almayı kabul etti ve şimdi, teknoloji hisselerinde küresel bir satışın bir parçası olarak finansal pozisyonu zayıfladıktan sonra taahhütlerinden geri dönüyor. Musk, davanın, Twitter’ın platformunda kaç tane bot olduğunu düşündüğü ve bunun yanlış olduğuna inandığı açıklamaları etrafında dönmesi gerektiğini iddia ediyor, ancak bu iddiaya dair kanıt sunmadı.

Musk’ın avukatları dosyada, “Yanlış ve spam hesaplarla ilgili temel anlaşmazlık, Twitter’ın değeri için esastır” diye yazdı. “Aynı zamanda son derece gerçek ve uzman yoğun, keşif için önemli zaman gerektiriyor.”

Musk’ın dosyalama, 6 Mayıs’ta Twitter’ın CEO’su ve finans direktörü ile yaptığı ve şirketin platformda kaç tane bot için tahminlerini nasıl hesapladığını tartıştıkları bir toplantıyı detaylandırıyor. Dosyalama, Musk’ın hesapların küçük bir yüzdesine bakan insan incelemelere dayandığını söylediği süreç, beklediğinden çok daha az titizdi.

Twitter, Elon Musk’ı teknoloji devini satın almaya zorlamak için dava ediyor. Silikon Vadisi muhabiri Elizabeth Dwoskin, yasal dramın nasıl ortaya çıktığını açıklıyor. (Video: Casey Silvestri/The Washington Post)

Dosyaya göre, “Musk, Twitter’ın spam hesaplarını belirleme sürecinin insan gözden geçirenlere dayandığını keşfetmekten şaşkına döndü” dedi. “Musk, yönetimin bot ve spam sorunuyla ilgilenmediğini çabucak anladı.”

İşte o zaman Musk, kendi analizini yapabilmek için kullanıcı verileri için daha fazla istek göndermeye başladı, ancak Twitter ona bu verileri vermekte yavaştı ve sonunda, analizini yürütmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi alamayacağına karar verdi ve bu da onun öyle olduğunu söylemesine neden oldu. anlaşmayı sonlandırıyor.

Twitter, şikayetinde Musk’ın aslında bot sorununu anlamakla ilgilenmediğini ve bunun yerine şirketin kendisine ihtiyaç duyduğu verileri vermediğini bahane etmek için artan talepler gönderdiğini iddia ediyor.

Elon Musk, borç verenleri kefaletle ödese bile Twitter anlaşmasından neden çıkamıyor?

Twitter’ın hisse başına fiyatı Cuma günü yüzde 4 artarak 37,74 dolara yükseldi. Bu, Musk’ın başlangıçta ödemeyi kabul ettiği 54.20 doların hala önemli ölçüde altında ve Wall Street’in anlaşmanın orijinal anlaşmaya göre kapanacağına inanmadığını gösteriyor.

Mahkeme, Twitter’ın hızlandırılmış yargılama talebini ele almak için Salı günü bir duruşma yapacak.

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/2022/07/15/musk-response-to-twitter-lawsuit/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın