Musk, CEO’nun spam istatistiklerini kanıtlamadığı sürece Twitter anlaşmasının öldüğünü söyledi – Teknolojik Haberler


yeni bir cıvıldamak Pazar açılmadan önce Twitter’a ateş açan Elon Musk, sosyal medya platformunu satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmanın spam robotları sorunu yüzünden askıya alındığını yineledi.

Ancak şimdi zımnen şirketi platformdaki sahte/spam hesapların oranı konusunda yalan söylemekle suçluyor ve CEO’sunun “<%5'lik bir kanıt göstermeyi herkesin önünde reddettiğini" iddia ediyor.

Musk ayrıca kulağa açık bir ültimatom gibi gelen bir şey belirledi: “Bu anlaşma o gerçekleşene kadar ilerleyemez.”

Ayrıca, Pazartesi günü Miami’de yaptığı ve Twitter hesaplarının beşte birinin sahte/spam botları olduğuna inandığını söyleyen bir rapora bağlantı vererek, platformun %20’den fazla sahte/spam hesabı olabileceğini öne sürüyor.

Tweet, Musk’ın CEO Parag Agrawal’da (önceki raporumuza bakın) Musk tarafından oluşturulan diğer şeylerin yanı sıra spambot sorunuyla ilgili çok açık bir tartışmada bir kaka emojisi tweet atmasının onursuzluğuna maruz kalan Twitter yönetimi üzerinde daha fazla baskı oluşturmak için tasarlanmış görünüyor. ‘gürültü, ses’.

Bu en son Twitter CEO’sunu hedefleyen tweet ile, boktan milyarder, şirketi kabul etmeye zorlamak amacıyla Twitter’ın hisse senedi fiyatını düşürmeyi amaçlayan daha fazla olumsuz tanıtım (Twitter’da) toplamaya çalışarak daha trol yüzlü zorba taktiklerine giriyor olabilir. daha düşük bir teklif, eğer sadece onu susturmak için.

Ya da anlaşmadan tamamen çıkmanın bir yolunu arıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada Twitter’ın hisse fiyatı piyasa öncesi %2,75 daha düştü. Twitter, teklifin kabul edildiği sırada 50$ civarındaki yüksek bir seviyeden şimdi yaklaşık 37$’a kadar düşen Misk şeklindeki tümseklerle boğuşurken son haftalarda hisse düştü.

Umalım ki mafya Musk’ın oyun kitabından ‘sosyal medya megafon platformunun gücü’ üzerine notlar almıyordur.

Tesla CEO’sunun geçen ay Twitter’ı satın almayı kabul ettiğinde durum tespiti hakkından feragat etmesi dikkate değer – muhtemelen Twitter’ı, yönetim kurulu başlangıçta devralma girişiminden kaçınmaya çalıştıktan sonra “en iyi ve son teklifi” olarak ifade ettiğini kabul etmeye teşvik etmek için. . Yani şu anda satın aldığı botların yüzdesi hakkında sızlanmak ya aptallık ya da hesaplanmış aptallık.

Bot algılama konusunda Twitter’ın kendisini “dış doğrulamaya” açmasını istemesine rağmen, en azından onu bağımsız araştırma topluluğuna sevdirebilir.

Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasının bir parçası olarak bir aşağılamama maddesini de kabul etti. Ama görünüşe göre bu kelimenin ne anlama geldiğini anlamıyor. Veya, bağlayıcı yasal anlaşmalar onun için geçerli değilmiş gibi davranmaya devam eder.

Musk’ın son suçlamaları hakkında yorum yapmak için Twitter ile iletişime geçildi. Yazarken cevap vermemişti ama Bloomberg az önce şirketin kendisine “mutabık kalınan fiyat ve şartlarda mümkün olan en kısa sürede işlemi tamamlamaya kararlı olduğunu” söylediğini tweetledi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/elon-musk-twitter-spam/

Yorum yapın