Multiverse, teknoloji çıraklık platformunu genişletmek için 1.7 milyar dolarlık bir değerlemeyle 220 milyon dolar elde etti – Teknolojik Haberler


Teknoloji endüstrisinde endişe verici bir işten çıkarma eğilimini izliyoruz, ancak hikayenin tamamı bu değil. Aynı zamanda, özellikle çıraklık yoluyla, teknolojiyle ilgili bir dizi rolü doldurmak için eğitim ve işe alma sürecinde olan bir organizasyon dalgası da var. Bugün, bir startup çoklu evren Hem insanları bu fırsatlarla buluşturmak hem de tartışmaya açık bir şekilde çıraklık kavramının geneline yaymak için bir platform oluşturan şirket, kendi işini genişletmek için büyük bir finansman turunu duyuruyor.

Londra’da kurulan ve şu anda aynı zamanda New York’ta ortak merkezi bulunan şirket, para sonrası değerlemesi 1,7 milyar dolar olan 220 milyon dolarlık bir diziyi kapattı.

Takip edenler için, bu, Multiverse’nin sadece sekiz ay önce kapanan 130 milyon dolarlık C Serisine kıyasla iki katı değerinde. StepStone Group (işe alım platformu ile karıştırılmamalıdır) Basamak Taşı) ve önceki destekçiler Lightspeed Venture Partners ve General Catalyst, Founders Circle Capital ve geçmişteki destekçiler Audacious Ventures, BOND, D1 Capital Partners, GV ve Index Ventures ile birlikte bu tura birlikte liderlik etti.

CEO ve kurucu ortak (eski Başbakan Tony Blair ve yüksek profilli avukat Cherie Booth Blair’in oğlu olan) Euan Blair bir röportajda, planın fonu her ikisini de genişlemeye devam etmek için kullanmak olacağını söyledi. ABD ve iç pazarının yanı sıra teknolojisine de yatırım yapmaya devam edecek.

Multiverse’nin temel yaklaşımı, girişimin kendisi tarafından istihdam edilen insan koçları çıraklarla eşleştirmek ve ardından onları çırakları alan kuruluşlarla bir araya getirmektir – şu anda devlet kuruluşları, Cisco, Verizon, Box, finansal hizmetler şirketleri ve diğerleri. Kapsama giren işler çoklu evren yazılım mühendislerinden veri analistlerine, profesyonel hizmetlere ve ilgili rollere kadar uzanır.

Blair, bu insan unsurunun hiçbir şekilde otomatikleştirilmeyeceğini vurguladı, ancak şirketin tüm sistemin nasıl çalıştığını geliştirmek için sunmayı planladığı bir dizi teknik özellik var.

Blair, “Otomatik bir ya da otomasyon değil, ama bizim için bir koç şart,” dedi Blair, ancak teknolojinin, materyallerin nasıl sunulacağını geliştirmek ve insanların insan koçluğunu tamamlayacak şekilde öğrenmelerine yardımcı olmak için uygulanabileceğini söyledi. “Otomasyon, mücadele ettiklerinde veya devam eden incelemelerde geride kaldıklarında tespit etmek için giderek daha önemli hale geliyor” diye ekledi. Platform büyüdükçe, etrafında çıraklık eğitimleri inşa ettiği rol türlerini de genişletiyor ve her biri, bu görevleri yönetmek için altyapının geri kalanının yanı sıra kendi kurs setleri ve oluşturulacak daha fazlasıyla birlikte gelecek.

Bu, biraz çekiş kazanıyor gibi görünen bir yaklaşım. Covid’in sunduğu birçok zorluğa rağmen – özellikle bilgi çalışanı olan birçok kuruluşun uzak ortamlara kayması; ve bir dizi kuruluş başlangıçta işe alımları dondurdu – Multiverse’nin müşteri tabanı son iki yılda dokuz kat arttı. Multiverse, Yazılım Mühendisliği gibi belirli iş rollerinin, %85’in üzerinde bir tamamlama oranı ile her yıl kayıtta %260’lık bir büyüme gördüğünü belirtiyor.

Blair bunu kısmen pandemiye bağlıyor: Pek çok kuruluşun ekiplerini uzaktan çalışabilecek bir noktaya getirirken yaşadığı dijital dönüşüm, birçoğunu ekipleri genel olarak yeniden düşünmeye ve bunlara nasıl yatırım yapacaklarını yeniden düşünmeye teşvik etti. onlara. Bu arada, bireyler arasında, üniversite konusunda çitlerin üzerinde olabilecek gençlerin, kayıt olmamayı tercih ettikleri ve orada sayıların düştüğü gösterildi.

“Üniversite birçok insanın ihtiyacını karşılıyor, peki onları nasıl destekleyebiliriz? Çıraklık yoluyla,” dedi Blaire.

Gerçekten de, hala maaş almaya ve iş başında mesleki eğitim almaya izin veren teknoloji ve profesyonel hizmetler çıraklıklarının varlığı, bu insanlara seçenekler sunan türden bir modeldir. Bu, özellikle yetişkinlerin üçte ikisinin üniversite diplomasına sahip olmadığı, ancak işlerin %65’inin bir derece veya daha yüksek öğrenim nitelikleri gerektirdiği iş piyasalarında yer açmaya çalıştığı ABD gibi ülkelerde gereklidir.

StepStone Group Ortağı Hunter Somerville yaptığı açıklamada, “Çıraklık eğitimleri binlerce şirketin çalışanları dijital dönüşüm çağında gelişmek için gereken işler için daha iyi eğitmesine yardımcı olabilir” dedi. “Multiverse, yetenek bulmak, eğitmek ve geliştirmek için benzersiz bir küresel platform oluşturarak kanıtlanmış bir başarı geçmişine sahiptir.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/multiverse-nabs-220m-at-a-1-7b-valuation-to-expand-its-tech-apprenticeship-platform/

Yorum yapın