Multicoin Capital, perakende yatırımcılara riskten korunma fonlarına karşı avantaj sağlamak için Delphia’da 60 milyon dolarlık yatırıma öncülük ediyor – Teknolojik Haberler


Perakende yatırımcılar piyasa koşulları altında ezildikçe, bir mobil yatırım platformu olan Delphia, onlara hedge fonları ve diğer kurumsal yatırımcılara karşı daha iyi mücadele edebilmeleri için bir avantaj sağlamak istiyor.

Algoritmik ve kripto özelliklerine sahip hisse senedi toplama girişimi, Multicoin Capital liderliğindeki 60 milyon dolarlık yeni bir A Serisini kapatmasına yardımcı olan bir model olan kullanıcıları verilerine erişim için ödüllendirmeyi planlıyor. Turdaki diğer yatırımcılar arasında FTX Ventures, fintech odaklı Ribbit Capital, M13 ve Lattice Ventures yer alıyor.

Girişimin “paylaşılarak kazanılan” veri belirteci modeli, bu yazdan itibaren kullanıcıları değerli bilgilerle katkıda bulunmaları için ödüllendirecek ve daha sonra modelinin hisse senetlerini daha iyi seçmesine yardımcı olmak için kullanacaktır. Şirket, biri ücretsiz (hisse senedi alımları) ve akredite yatırımcılara açık olan uzun/kısa karışımı olmak üzere iki tür yatırım yöntemi sunmaktadır. Daha zengin yatırımcılar tarafından ödenen ücretler, ödüllerini nakit veya jeton şeklinde alabilen veri sağlayan kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılır.

Delphia’nın veri belirteci modeli, oyları veri sağlayan kullanıcıların bilgilerini paylaşmak için aldıkları ERC-20 belirtecine bağlı olan merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) olarak işlev görecektir.

“DAO’lar varlıkları, riskleri ve verileri yönetmek için yeni araçlardır. Multicoin Capital’in yönetici ortağı Tushar Jain Teknolojik Haberler’a “Varlıklar ve riskle ilgili çok sayıda deney gördük, ancak verilerle değil” dedi. “Uzun vadede, veri DAO’larının dünyanın en büyük veri merkezli şirketlerinden bazılarıyla rekabet etmek için kripto pazarlarının ötesine geçen yeni iş modellerinin peşinden gittiğini görüyorum.”

Delphia ayrıca, geleneksel olarak en iyi performansa sahip hedge fonları için ayrılmış olan algoritmik modeller sunmak için sosyal medyadan tüketici harcama anlayışlarından, istihdam modellerinden ve kamuoyu verilerinden yararlanarak kurumsal ve perakende yatırımcılar arasındaki oyun alanını eşitlemeyi hedefliyor.

Jain, “Tezimiz, kullanıcıların hem verilerin toplam değerine hem de yönetim gücüne olan ilgileri olarak hizmet eden belirteçler karşılığında ticaret, cihaz, arama ve sosyal medya verilerine gönüllü olarak katkıda bulunmalarıdır” dedi.

Delphia’nın fonu özel verilere erişim yoluyla rekabet avantajı sağlamayı amaçladığından, katkıda bulunanları “veri temettüleri” veya ödül programı aracılığıyla ödüllendirmeyi ve mobil uygulamaları hakkında veri sağlayanlara geri vermeyi planlıyor, Delphia CEO’su Andrew Peek, yazdı İleti.

Peek, “Veriler (özellikle tescilli veriler) sürdürülebilir bir rekabet avantajıdır” diye yazdı.

Uygulama, yerel ödül jetonunu başlatmak, kullanıcıların verilere katkıda bulunabileceği farklı yolları artırmak ve ekibini genişletmek için sermayeyi kullanmayı planlıyor.

Peek, Delphia’nın algoritmik yatırımlarının yanı sıra kullanıcılardan gelen yeni veri kolektiflerinin yatırımcıların finansal refahlarını artırmalarına yardımcı olabileceğini umduğunu belirtti. “Günün sonunda, hiçbirimiz hisse senetlerini hepimiz kadar iyi seçemeyiz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/multicoin-capital-leads-60m-investment-in-delphia-to-give-retail-investors-edge-against-hedge-funds/

Yorum yapın